Yazıhan · Belediye meclisi üyeliği
%41,2
CHP birinci
10.090 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yazıhan ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %41,2 ile birinci; 10.090 geçerli oy, katılım %87,7.
Yazıhan
Kayıtlı seçmen 12.132 · Oy kullanan 10.636 (katılım %87,7) · Geçerli 10.090 · Geçersiz 546
Seçilenler
- Abdullah Günhan · CHP · listede 1. sıra
- Yunus Şen · CHP · listede 1. sıra
- Kadir Yoldaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Gürbüz · CHP · listede 2. sıra
- Selim Gültekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Demirel · CHP · listede 3. sıra
- Veysel Ateş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Agoğlan · CHP · listede 4. sıra
- Ali Perktaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Ali Barut · CHP · listede 5. sıra
- Erdal Delikaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyazı Mah. | 1 | 241 | %92,5 | AKP | %50,5 |
| Alican Mah. | 1 | 146 | %97,3 | CHP | %36,2 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 307 | %92,5 | CHP | %52,0 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 407 | %94,6 | CHP | %46,9 |
| Balaban Mah. | 2 | 602 | %90,7 | CHP | %46,8 |
| Bereketli Mah. | 1 | 207 | %87,0 | CHP | %76,9 |
| Boyaca Mah. | 1 | 198 | %90,9 | AKP | %35,8 |
| Boztepe Mah. | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %56,0 |
| Buzluk Mah. | 2 | 540 | %89,8 | AKP | %61,0 |
| Böğürtlen Mah. | 1 | 267 | %98,5 | AKP | %56,5 |
| Dedekargın Mah. | 1 | 156 | %82,7 | CHP | %89,2 |
| Doğuş Mah. | 2 | 687 | %89,2 | CHP | %51,5 |
| Durucasu Mah. | 5 | 1.432 | %86,5 | AKP | %50,4 |
| Epreme Mah. | 1 | 301 | %89,4 | AKP | %57,5 |
| Erecek Mah. | 2 | 619 | %88,4 | AKP | %62,3 |
| Eğribük Mah. | 1 | 164 | %94,5 | CHP | %88,9 |
| Fethiye Mah. | 3 | 718 | %63,2 | CHP | %84,1 |
| Gayret Mah. | 1 | 249 | %88,4 | CHP | %67,3 |
| Gövük Mah. | 1 | 270 | %98,5 | AKP | %57,7 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 355 | %90,7 | CHP | %52,2 |
| Karaca Mah. | 1 | 203 | %90,6 | CHP | %92,4 |
| Koşar Mah. | 1 | 44 | %63,6 | AKP | %39,3 |
| Kömüşhan Mah. | 2 | 543 | %89,9 | YRP | %43,3 |
| Mısırdere Mah. | 2 | 415 | %93,3 | AKP | %51,1 |
| Sadıklı Mah. | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %77,4 |
| Sürür Mah. | 2 | 655 | %88,6 | CHP | %47,2 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 320 | %90,9 | AKP | %54,1 |
| Tahtalı Mah. | 1 | 272 | %84,6 | AKP | %40,9 |
| Tecirli Mah. | 2 | 383 | %80,4 | CHP | %87,9 |
| Yeni Mah. | 3 | 742 | %84,9 | AKP | %54,8 |
| Çavuş Mah. | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %57,5 |
| Çivril Mah. | 1 | 178 | %93,3 | AKP | %43,8 |
| İriağaç Mah. | 1 | 261 | %81,6 | AKP | %49,0 |