12.132
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Malatya iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yazıhan ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 12.132 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Malatya (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Yazıhan seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 12.132 | %87,9 | CHP | %43,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 12.132 | %87,7 | CHP | %41,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 12.132 | %88,2 | CHP | %43,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 9.293 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.288 | %89,2 | AKP | %38,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.288 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 12.664 | %89,5 | AKP | %64,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 12.664 | %89,5 | AKP | %63,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 12.664 | %89,9 | AKP | %67,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.506 | %84,7 | AKP | %48,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.506 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.542 | %85,1 | EVET | %65,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.806 | %82,5 | AKP | %62,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.003 | %82,5 | AKP | %52,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.980 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 11.649 | %86,2 | AKP | %50,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 11.649 | %86,2 | AKP | %49,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 11.649 | %86,7 | AKP | %55,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.080 | %84,0 | AKP | %57,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.384 | %78,5 | EVET | %70,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.587 | %91,8 | AKP | %29,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.587 | %91,8 | AKP | %30,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 12.325 | %82,2 | AKP | %32,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.144 | %71,3 | EVET | %77,6 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.000 | %86,2 | AKP | %56,4 |
Yazıhan seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 12.132 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 9.288 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 12.664 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.506 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.542 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 10.003 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 11.649 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 11.080 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 11.384 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 12.325 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 11.144 |