%46,5
CHP birinci
64.893 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mustafakemalpaşa ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %46,5 ile birinci; 64.893 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 82.193 · Oy kullanan 70.118 (katılım %85,3) · Geçerli 64.893 · Geçersiz 5.225
Mustafakemalpaşa Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 30.186 | %46,5 |
| MHP | 21.210 | %32,7 |
| İYİ | 5.610 | %8,7 |
| YRP | 2.918 | %4,5 |
| ZAFER | 1.235 | %1,9 |
| MEMLEKET | 714 | %1,1 |
| SAADET | 645 | %1,0 |
| BBP | 533 | %0,8 |
| DEVA | 360 | %0,6 |
| DP | 308 | %0,5 |
| DEM | 253 | %0,4 |
| BTP | 233 | %0,4 |
| MİLLET | 199 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 134 | %0,2 |
| VATAN | 92 | %0,1 |
| TİP | 80 | %0,1 |
| DSP | 75 | %0,1 |
| TKP | 71 | %0,1 |
| SOL | 37 | %0,1 |
Seçilenler
- Derya Deniz Kanar · CHP · listede 1. sıra
- Hakkı Rıza Göksu · CHP · listede 1. sıra
- Arif Kamil Özen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bülent Tunca · CHP · listede 2. sıra
- Murat Dönmez · CHP · listede 2. sıra
- Orhan Borazan · CHP · listede 3. sıra
- Haşim Yoldaş · CHP · listede 3. sıra
- İbrahim Özmen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Elçin Demiroğlu · CHP · listede 4. sıra
- Semih Türkcan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Burak Turhan · CHP · listede 5. sıra
- Yusuf Durmuş · CHP · listede 6. sıra
- Savaş Koç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Nail Kalkandeler · CHP · listede 7. sıra
- Fehmi Akyıldız · CHP · listede 8. sıra
- Güler Akgöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ahmet Filiz · CHP · listede 9. sıra
- Abdullah Yağız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Sabri Çağlayan Özger · CHP · listede 10. sıra
- Yiğit Sevim · CHP · listede 11. sıra
- Burak Çidem · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mehmet Topaloğlu · CHP · listede 12. sıra
- Osman Yorulmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ramazan Sevim · CHP · listede 13. sıra
- Türkay Korkmaz · CHP · listede 14. sıra
- İlhami Ulu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hasan Güven · CHP · listede 15. sıra
- Şavettin Çelebi · CHP · listede 16. sıra
- Murat Doğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Gizem Cengiz · CHP · listede 17. sıra
- Melek Karaibik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mustafakemalpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaköy Mah. | 1 | 319 | %88,4 | CHP | %38,3 |
| Adalet Mah. | 1 | 262 | %80,2 | CHP | %49,3 |
| Akarca Mah. | 1 | 110 | %100,0 | MHP | %57,1 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 138 | %96,4 | CHP | %39,3 |
| Alacaat Mah. | 1 | 66 | %93,9 | MHP | %81,0 |
| Alpağut Mah. | 2 | 537 | %91,4 | MHP | %54,1 |
| Aliseydi Mah. | 1 | 183 | %95,1 | CHP | %56,8 |
| Aralık Mah. | 1 | 247 | %90,3 | CHP | %41,7 |
| Atariye Mah. | 9 | 2.902 | %81,3 | CHP | %58,1 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.828 | %81,9 | CHP | %50,3 |
| Ayaz Mah. | 1 | 335 | %94,3 | CHP | %57,0 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 75 | %105,3 | MHP | %50,0 |
| Aşağıbalı Mah. | 1 | 36 | %102,8 | MHP | %45,2 |
| Bahariye Mah. | 1 | 169 | %98,8 | MHP | %42,4 |
| Barış Mah. | 13 | 4.394 | %81,9 | CHP | %52,3 |
| Behram Mah. | 1 | 195 | %91,3 | CHP | %45,4 |
| Bostandere Mah. | 1 | 217 | %94,5 | MHP | %65,5 |
| Boğaz Mah. | 1 | 79 | %88,6 | CHP | %41,8 |
| Bük Mah. | 1 | 187 | %84,5 | CHP | %36,8 |
| Camandar Mah. | 1 | 123 | %96,8 | MHP | %61,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.664 | %80,8 | CHP | %56,7 |
| Dallıca Mah. | 1 | 153 | %100,7 | MHP | %45,9 |
| Demirdere Mah. | 1 | 226 | %87,2 | CHP | %42,6 |
| Demireli Mah. | 1 | 333 | %88,9 | CHP | %57,9 |
| Dere Mah. | 3 | 789 | %76,2 | MHP | %61,9 |
| Derecik Mah. | 1 | 220 | %95,0 | CHP | %47,2 |
| Derekadı Mah. | 1 | 112 | %97,3 | CHP | %78,9 |
| Devecikonağı Mah. | 1 | 189 | %85,2 | MHP | %47,6 |
| Dorak Mah. | 1 | 129 | %91,5 | MHP | %50,0 |
| Doğanalan Mah. | 1 | 168 | %98,2 | CHP | %62,8 |
| Doğancı Mah. | 1 | 209 | %91,9 | MHP | %43,3 |
| Durumtay Mah. | 1 | 266 | %95,9 | CHP | %57,4 |
| Döllük Mah. | 1 | 76 | %102,6 | MHP | %47,1 |
| Eskibalçık Mah. | 1 | 132 | %99,2 | MHP | %40,0 |
| Eskikızılelma Mah. | 2 | 377 | %95,5 | MHP | %38,5 |
| Fevzidede Mah. | 3 | 947 | %86,5 | CHP | %48,9 |
| Fındıcak Mah. | 1 | 42 | %102,4 | MHP | %42,9 |
| Garipçetekke Mah. | 1 | 26 | %115,4 | CHP | %59,3 |
| Güller Mah. | 1 | 122 | %96,7 | CHP | %44,3 |
| Güllüce Mah. | 3 | 713 | %92,9 | CHP | %65,8 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 169 | %91,7 | MHP | %36,3 |
| Güvem Mah. | 1 | 198 | %87,9 | MHP | %51,6 |
| Güveçdere Mah. | 1 | 67 | %103,0 | CHP | %42,2 |
| Hacıahmet Mah. | 1 | 177 | %97,2 | MHP | %83,2 |
| Hacıali Mah. | 1 | 130 | %92,3 | MHP | %41,1 |
| Hamzabey Mah. | 11 | 3.727 | %81,7 | CHP | %61,0 |
| Hamidiye Mah. | 18 | 6.041 | %81,4 | CHP | %46,4 |
| Hamidiyeköyü Mah. | 1 | 105 | %99,1 | CHP | %40,2 |
| Hisaraltı Mah. | 1 | 125 | %94,4 | MHP | %58,9 |
| Işıklar Mah. | 1 | 36 | %94,4 | CHP | %43,3 |
| Kabulbaba Mah. | 1 | 181 | %89,5 | CHP | %95,0 |
| Kadirçeşme Mah. | 1 | 78 | %101,3 | MHP | %39,4 |
| Kapaklıoluk Mah. | 1 | 102 | %94,1 | CHP | %48,3 |
| Karacalar Mah. | 1 | 64 | %103,1 | MHP | %50,0 |
| Karaköy Mah. | 1 | 223 | %95,5 | MHP | %62,1 |
| Karaorman Mah. | 1 | 331 | %88,5 | CHP | %45,3 |
| Karaoğlan Mah. | 2 | 652 | %92,9 | İYİ | %41,2 |
| Karapınar Mah. | 1 | 176 | %100,0 | MHP | %49,7 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 236 | %94,9 | CHP | %43,5 |
| Kazanpınar Mah. | 1 | 57 | %86,0 | MHP | %78,3 |
| Keltaş Mah. | 1 | 77 | %101,3 | MHP | %38,0 |
| Kestelek Mah. | 1 | 257 | %90,7 | CHP | %61,5 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 96 | %97,9 | MHP | %52,4 |
| Kosova Mah. | 1 | 275 | %97,1 | MHP | %43,8 |
| Koşuboğazı Mah. | 3 | 813 | %91,3 | CHP | %41,1 |
| Kumkadı Mah. | 2 | 593 | %88,5 | CHP | %45,2 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 236 | %97,5 | MHP | %81,2 |
| Kömürcükadı Mah. | 1 | 161 | %98,8 | CHP | %46,4 |
| Körekem Mah. | 2 | 490 | %100,0 | MHP | %56,4 |
| Kösehoroz Mah. | 1 | 216 | %87,5 | MHP | %39,5 |
| Killik Mah. | 1 | 241 | %93,0 | MHP | %79,8 |
| Lalaşahin Mah. | 8 | 2.761 | %80,7 | CHP | %41,9 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 119 | %96,6 | MHP | %39,4 |
| Melik Mah. | 1 | 185 | %94,6 | MHP | %44,3 |
| Muradiyesarnıç Mah. | 1 | 217 | %100,9 | CHP | %53,3 |
| Ocaklı Mah. | 2 | 407 | %94,1 | CHP | %66,2 |
| Onaç Mah. | 1 | 138 | %92,0 | MHP | %56,5 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 112 | %90,2 | MHP | %40,2 |
| Ormankadı Mah. | 3 | 834 | %92,8 | CHP | %43,3 |
| Orta Mah. | 6 | 1.806 | %81,1 | CHP | %37,4 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 61 | %98,4 | CHP | %39,6 |
| Ovaazatlı Mah. | 3 | 1.019 | %89,9 | CHP | %64,8 |
| Paşalar Mah. | 2 | 467 | %96,4 | CHP | %65,1 |
| Sarımustafalar Mah. | 1 | 63 | %101,6 | MHP | %38,9 |
| Selimiye Mah. | 8 | 2.805 | %82,2 | CHP | %55,5 |
| Soğucak Mah. | 1 | 96 | %89,6 | MHP | %38,3 |
| Soğukpınar Mah. | 1 | 156 | %91,0 | MHP | %56,2 |
| Söğütalan Mah. | 1 | 219 | %95,0 | İYİ | %45,0 |
| Sünlük Mah. | 2 | 403 | %92,1 | MHP | %45,0 |
| Sincansarnıç Mah. | 2 | 370 | %95,1 | MHP | %61,3 |
| Tatkavaklı Mah. | 14 | 4.196 | %83,0 | CHP | %57,9 |
| Taşköprü Mah. | 1 | 78 | %96,2 | CHP | %37,1 |
| Taşpınar Mah. | 4 | 1.173 | %95,7 | CHP | %90,1 |
| Tepecik Mah. | 3 | 997 | %88,6 | CHP | %42,9 |
| Tırnova Mah. | 1 | 36 | %111,1 | MHP | %32,4 |
| Uğurlupınar Mah. | 1 | 189 | %97,4 | MHP | %48,7 |
| Vıraca Mah. | 4 | 1.256 | %82,9 | CHP | %53,0 |
| Yalıntaş Mah. | 15 | 4.981 | %84,6 | MHP | %48,4 |
| Yamanlı Mah. | 2 | 382 | %90,8 | CHP | %39,1 |
| Yavelli Mah. | 1 | 157 | %79,6 | CHP | %61,7 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 56 | %94,6 | MHP | %53,3 |
| Yenibalçık Mah. | 1 | 110 | %92,7 | CHP | %41,2 |
| Yenice Mah. | 1 | 329 | %87,8 | MHP | %39,6 |
| Yenidere Mah. | 6 | 1.948 | %76,1 | MHP | %67,7 |
| Yenikızılelma Mah. | 1 | 100 | %93,0 | MHP | %77,1 |
| Yeşilova Mah. | 4 | 1.105 | %87,2 | CHP | %67,5 |
| Yoncaağaç Mah. | 1 | 112 | %90,2 | MHP | %44,1 |
| Yukarıbalı Mah. | 1 | 114 | %100,0 | MHP | %39,4 |
| Yumurcaklı Mah. | 1 | 215 | %90,7 | CHP | %55,8 |
| Yunus Emre Mah. | 10 | 3.264 | %82,3 | CHP | %48,5 |
| Yüzbaşı Sabribey Mah. | 1 | 311 | %82,3 | CHP | %49,4 |
| Züferbey Mah. | 6 | 1.807 | %82,5 | CHP | %43,9 |
| Çakallar Mah. | 1 | 89 | %96,6 | YRP | %45,8 |
| Çaltılıbük Mah. | 1 | 245 | %91,4 | MHP | %45,6 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 147 | %92,5 | MHP | %48,4 |
| Çardakbelen Mah. | 1 | 170 | %95,3 | CHP | %37,5 |
| Çavuş Mah. | 1 | 104 | %96,2 | CHP | %38,9 |
| Çeltikçi Mah. | 3 | 917 | %91,7 | CHP | %61,7 |
| Çırpan Mah. | 8 | 2.555 | %80,1 | CHP | %49,5 |
| Çömlekçi Mah. | 1 | 66 | %87,9 | MHP | %68,9 |
| Çördük Mah. | 1 | 263 | %93,5 | CHP | %54,4 |
| Çiviliçam Mah. | 1 | 117 | %98,3 | MHP | %60,4 |
| Ömeraltı Mah. | 1 | 83 | %85,5 | CHP | %79,7 |
| Üçbeyli Mah. | 1 | 186 | %94,1 | CHP | %39,0 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 130 | %100,0 | CHP | %32,1 |
| İncealipınar Mah. | 1 | 202 | %96,0 | MHP | %68,8 |
| Şapçı Mah. | 1 | 181 | %92,3 | MHP | %52,8 |
| Şehriman Mah. | 1 | 154 | %96,1 | MHP | %58,0 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 254 | %76,8 | CHP | %43,4 |
| Şevketiye Mah. | 3 | 967 | %80,9 | CHP | %55,7 |
| Şeyhmüftü Mah. | 5 | 1.584 | %82,6 | CHP | %59,7 |