Mustafakemalpaşa
Bursa iline bağlı ilçe
82.193
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Bursa iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mustafakemalpaşa ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 82.193 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Bursa (26. Dönem'de 18 milletvekili).
Bağlı olduğu seçim çevresi: Bursa 1. Bölge (28. Dönem'de 10 milletvekili).
Mustafakemalpaşa seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 82.193 | %85,3 | CHP | %49,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 82.193 | %85,3 | CHP | %46,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 82.193 | %85,4 | CHP | %50,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 81.432 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 81.382 | %92,1 | AKP | %31,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 81.382 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 78.792 | %89,2 | AKP | %48,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 78.792 | %89,2 | AKP | %48,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 78.792 | %89,3 | AKP | %51,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 77.783 | %91,1 | AKP | %45,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 77.783 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 76.882 | %90,2 | HAYIR | %50,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 76.070 | %90,0 | AKP | %51,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 75.943 | %89,4 | AKP | %41,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 75.907 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 75.904 | %92,3 | AKP | %40,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 75.904 | %92,3 | AKP | %40,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 75.904 | %92,3 | AKP | %47,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 75.587 | %90,9 | AKP | %48,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 75.676 | %88,1 | HAYIR | %50,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 40.456 | %87,1 | AKP | %40,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 40.456 | %87,1 | AKP | %40,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 75.297 | %90,4 | AKP | %41,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 69.741 | %80,3 | EVET | %62,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 69.665 | %91,4 | AKP | %45,9 |
Mustafakemalpaşa seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 82.193 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 81.382 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 78.792 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 77.783 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 76.882 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 75.943 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 75.904 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 75.587 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 75.676 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 75.297 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 69.741 |