%42,7
AK PARTİ birinci
145.607 geçerli oy · katılım %75,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Adapazarı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,7 ile birinci; 145.607 geçerli oy, katılım %75,0.
Kayıtlı seçmen 204.844 · Oy kullanan 153.611 (katılım %75,0) · Geçerli 145.607 · Geçersiz 8.004
Adapazarı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 62.143 | %42,7 |
| CHP | 30.238 | %20,8 |
| YRP | 20.472 | %14,1 |
| SAADET | 13.762 | %9,5 |
| İYİ | 7.377 | %5,1 |
| ZAFER | 6.979 | %4,8 |
| DEVA | 1.298 | %0,9 |
| TİP | 594 | %0,4 |
| DP | 578 | %0,4 |
| BTP | 573 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 466 | %0,3 |
| DSP | 299 | %0,2 |
| MİLLET | 296 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 249 | %0,2 |
| ABP | 156 | %0,1 |
| HKP | 127 | %0,1 |
Seçilenler
- Mutlu Işıksu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Adapazarı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Camili Mah. | 38 | 12.970 | %74,1 | AKP | %38,7 |
| Abalı Mah. | 2 | 623 | %92,0 | AKP | %49,6 |
| Acıelmalık Mah. | 2 | 384 | %94,5 | AKP | %42,2 |
| Akıncılar Mah. | 6 | 2.057 | %72,9 | AKP | %42,4 |
| Alandüzü Mah. | 3 | 721 | %89,0 | AKP | %39,2 |
| Aşırlar Mah. | 1 | 344 | %93,3 | AKP | %49,2 |
| Bayraktar Mah. | 2 | 437 | %93,6 | AKP | %48,8 |
| Bağlar Mah. | 3 | 717 | %92,8 | AKP | %39,1 |
| Budaklar Mah. | 4 | 1.094 | %89,2 | AKP | %46,4 |
| Büyükhataplı Mah. | 1 | 316 | %96,8 | AKP | %39,3 |
| Bileciler Mah. | 1 | 356 | %93,5 | AKP | %38,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.054 | %69,9 | CHP | %33,3 |
| Dağdibi Mah. | 5 | 1.421 | %84,4 | AKP | %42,7 |
| Demirbey Mah. | 1 | 131 | %97,7 | AKP | %47,0 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 202 | %94,1 | AKP | %58,6 |
| Elmalı Mah. | 1 | 213 | %85,9 | AKP | %60,7 |
| Evrenköy Mah. | 7 | 2.123 | %84,7 | AKP | %51,4 |
| Göktepe Mah. | 3 | 824 | %89,3 | AKP | %45,4 |
| Güllük Mah. | 5 | 1.554 | %70,3 | AKP | %41,2 |
| Güneşler Merkez Mah. | 15 | 5.056 | %74,8 | AKP | %44,3 |
| Güneşler Yeni Mah. | 8 | 2.469 | %80,6 | AKP | %50,8 |
| Hacılar Mah. | 2 | 396 | %93,7 | AKP | %49,0 |
| Hacıramazanlar Mah. | 1 | 255 | %94,5 | AKP | %60,7 |
| Harmantepe Mah. | 1 | 203 | %93,1 | CHP | %44,2 |
| Hızırtepe Mah. | 21 | 7.273 | %74,8 | AKP | %48,9 |
| Işıklar Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %55,6 |
| Karadavutlu Mah. | 1 | 176 | %98,9 | AKP | %50,9 |
| Karadere Mah. | 2 | 533 | %83,7 | AKP | %56,3 |
| Karakamış Mah. | 3 | 1.028 | %87,4 | AKP | %48,0 |
| Karaköy Mah. | 5 | 1.560 | %77,2 | AKP | %49,1 |
| Karaman Mah. | 27 | 9.390 | %74,1 | AKP | %36,8 |
| Karaosman Mah. | 10 | 3.276 | %72,7 | AKP | %40,1 |
| Karapınar Mah. | 2 | 435 | %86,9 | AKP | %36,5 |
| Kasımlar Mah. | 1 | 244 | %84,0 | AKP | %64,7 |
| Kavaklıorman Mah. | 2 | 372 | %95,7 | AKP | %48,9 |
| Kayrancık Mah. | 2 | 699 | %92,0 | AKP | %51,8 |
| Kışla Mah. | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %51,5 |
| Korucuk Mah. | 46 | 15.645 | %69,4 | AKP | %39,3 |
| Kurtbeyler Mah. | 1 | 305 | %94,8 | AKP | %40,7 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.293 | %69,0 | AKP | %33,8 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 210 | %91,9 | AKP | %48,2 |
| Köprübaşı Mah. | 4 | 874 | %89,7 | AKP | %40,0 |
| Küçükhataplı Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %50,9 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 306 | %98,0 | AKP | %58,3 |
| Maltepe Mah. | 32 | 10.782 | %69,8 | AKP | %45,8 |
| Mithatpaşa Mah. | 21 | 6.603 | %73,1 | AKP | %40,2 |
| Nasuhlar Mah. | 1 | 106 | %100,0 | AKP | %47,5 |
| Orta Mah. | 8 | 2.721 | %71,1 | AKP | %40,9 |
| Ozanlar Mah. | 16 | 5.291 | %74,7 | AKP | %39,8 |
| Papuççular Mah. | 7 | 2.234 | %72,2 | AKP | %38,2 |
| Poyrazlar Mah. | 1 | 281 | %92,5 | AKP | %46,2 |
| Rüstemler Mah. | 4 | 1.341 | %81,2 | AKP | %48,4 |
| Sakarya Mah. | 13 | 4.517 | %77,2 | AKP | %41,6 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 314 | %96,8 | AKP | %49,8 |
| Semerciler Mah. | 11 | 3.587 | %65,7 | AKP | %36,9 |
| Solaklar Mah. | 2 | 383 | %93,5 | AKP | %45,5 |
| Süleymanbey Mah. | 2 | 540 | %81,5 | AKP | %39,9 |
| Taşkısığı Mah. | 3 | 917 | %88,4 | AKP | %67,5 |
| Taşlık Mah. | 3 | 1.001 | %86,1 | AKP | %41,8 |
| Tekeler Mah. | 30 | 10.369 | %77,0 | AKP | %39,9 |
| Tepekum Mah. | 20 | 6.975 | %75,7 | AKP | %47,5 |
| Tığcılar Mah. | 7 | 2.294 | %72,8 | AKP | %33,4 |
| Turnadere Mah. | 1 | 340 | %96,5 | AKP | %48,2 |
| Tuzla Mah. | 13 | 4.316 | %77,5 | AKP | %48,1 |
| Yahyalar Mah. | 10 | 3.281 | %73,0 | AKP | %39,6 |
| Yağcılar Mah. | 49 | 16.383 | %71,8 | AKP | %47,2 |
| Yenicami Mah. | 4 | 1.269 | %73,4 | AKP | %34,7 |
| Yenidoğan Mah. | 7 | 2.271 | %66,7 | AKP | %41,4 |
| Yenigün Mah. | 30 | 10.282 | %74,3 | AKP | %46,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 336 | %86,9 | AKP | %57,4 |
| Çaltıcak Mah. | 1 | 332 | %100,6 | AKP | %43,0 |
| Çamyolu Mah. | 3 | 998 | %80,5 | AKP | %52,8 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 140 | %96,4 | AKP | %93,1 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %68,8 |
| Çerçiler Mah. | 1 | 154 | %95,5 | AKP | %63,6 |
| Çukurahmediye Mah. | 6 | 1.782 | %78,7 | AKP | %46,5 |
| Çökekler Mah. | 3 | 962 | %90,3 | AKP | %45,9 |
| Örentepe Mah. | 1 | 268 | %91,8 | AKP | %44,8 |
| İkizce Müslim Mah. | 2 | 395 | %86,3 | AKP | %37,7 |
| İkizce Osmaniye Mah. | 1 | 309 | %87,7 | AKP | %47,7 |
| İlyaslar Mah. | 1 | 297 | %93,6 | AKP | %41,5 |
| İstiklal Mah. | 6 | 1.807 | %76,9 | AKP | %34,6 |
| Şeker Mah. | 38 | 12.812 | %70,5 | AKP | %37,8 |
| Şirinevler Mah. | 6 | 1.904 | %73,8 | AKP | %41,6 |