%54,7
AK PARTİ birinci
54.547 geçerli oy · katılım %71,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Rize Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %54,7 ile birinci; 54.547 geçerli oy, katılım %71,4.
Kayıtlı seçmen 80.529 · Oy kullanan 57.502 (katılım %71,4) · Geçerli 54.547 · Geçersiz 2.955
Rize Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 29.839 | %54,7 |
| YRP | 9.684 | %17,8 |
| CHP | 6.623 | %12,1 |
| İYİ | 3.516 | %6,5 |
| SAADET | 1.551 | %2,8 |
| DEVA | 1.232 | %2,3 |
| ZAFER | 1.159 | %2,1 |
| MEMLEKET | 234 | %0,4 |
| BTP | 175 | %0,3 |
| DEM | 97 | %0,2 |
| YTP | 87 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 82 | %0,2 |
| TKH | 55 | %0,1 |
| DSP | 54 | %0,1 |
| AP | 53 | %0,1 |
| MİLLET | 36 | %0,1 |
| HAK-PAR | 32 | %0,1 |
| ABP | 20 | %0,0 |
| HKP | 18 | %0,0 |
Seçilenler
- Rahmi Metin · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.448 · Oy kullanan 2.149 (katılım %87,8) · Geçerli 2.008 · Geçersiz 141
Rize Merkez - Muradiye Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.027 | %51,2 |
| YRP | 893 | %44,5 |
| İYİ | 42 | %2,1 |
| SAADET | 38 | %1,9 |
| ZAFER | 8 | %0,4 |
Rize Merkez - Muradiye: seçilenler
- Musa Sureyya Balcı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.328 · Oy kullanan 2.023 (katılım %86,9) · Geçerli 1.904 · Geçersiz 119
Rize Merkez - Kendirli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.261 | %66,2 |
| SAADET | 503 | %26,4 |
| YRP | 124 | %6,5 |
| İYİ | 16 | %0,8 |
Rize Merkez - Kendirli: seçilenler
- Alaettin Serdar · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.373 · Oy kullanan 1.908 (katılım %80,4) · Geçerli 1.739 · Geçersiz 169
Rize Merkez - Salarha Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.096 | %63,0 |
| YRP | 509 | %29,3 |
| İYİ | 83 | %4,8 |
| SAADET | 51 | %2,9 |
Rize Merkez - Salarha: seçilenler
- Hasan Kara · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Rize Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alipaşa Mah. | 2 | 683 | %75,8 | AKP | %43,8 |
| Atmeydanı Mah. | 10 | 3.287 | %69,0 | AKP | %56,0 |
| Balsu Mah. | 1 | 273 | %86,8 | AKP | %59,8 |
| Bağdatlı Mah. | 6 | 1.853 | %71,6 | AKP | %56,2 |
| Bozkale Mah. | 1 | 226 | %71,2 | AKP | %47,4 |
| Boğaz Mah. | 6 | 1.941 | %72,6 | AKP | %53,4 |
| Camiönü Mah. | 6 | 1.846 | %70,0 | AKP | %50,3 |
| Canpolat Mah. | 1 | 214 | %76,2 | AKP | %51,9 |
| Dağınıksu Mah. | 3 | 881 | %83,0 | AKP | %58,9 |
| Dağsu Mah. | 2 | 542 | %84,5 | AKP | %47,2 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 284 | %93,0 | AKP | %45,6 |
| Değirmendere Mah. | 2 | 443 | %81,9 | AKP | %49,9 |
| Ekmekçiler Mah. | 1 | 308 | %86,0 | AKP | %55,9 |
| Ekrem Orhon Mah. | 7 | 2.378 | %65,7 | AKP | %54,7 |
| Eminettin Mah. | 4 | 1.316 | %70,8 | AKP | %50,5 |
| Engindere Mah. | 5 | 1.609 | %83,0 | AKP | %57,9 |
| Fatih Mah. | 1 | 283 | %91,2 | AKP | %54,9 |
| Fener Mah. | 11 | 3.654 | %68,9 | AKP | %46,9 |
| Gülbahar Mah. | 23 | 7.917 | %70,2 | AKP | %54,6 |
| Halatçılar Mah. | 1 | 224 | %90,2 | AKP | %70,3 |
| Hamzabey Mah. | 2 | 484 | %66,7 | AKP | %57,5 |
| Hamidiye Mah. | 6 | 2.064 | %74,9 | AKP | %59,2 |
| Hayrat Mah. | 2 | 505 | %83,4 | AKP | %55,5 |
| Kale Mah. | 5 | 1.566 | %71,3 | AKP | %56,8 |
| Kanbursırt Mah. | 1 | 265 | %84,5 | AKP | %56,0 |
| Kaplıca Mah. | 4 | 1.368 | %79,3 | AKP | %56,6 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 339 | %68,7 | AKP | %67,6 |
| Kendirli-Asmalık Mah. | 2 | 575 | %88,0 | AKP | %60,7 |
| Kendirli-Düz Mah. | 1 | 303 | %88,1 | AKP | %75,2 |
| Kendirli-Halaslar Mah. | 2 | 437 | %90,9 | AKP | %58,0 |
| Kendirli-Orta Mah. | 2 | 393 | %87,3 | AKP | %74,1 |
| Kendirli-Sırt Mah. | 2 | 620 | %82,3 | AKP | %68,4 |
| Mermerdelen Mah. | 4 | 1.363 | %71,7 | AKP | %47,7 |
| Mezra Mah. | 1 | 101 | %79,2 | AKP | %64,1 |
| Muradiye-Kömürcüler Mah. | 2 | 387 | %86,8 | AKP | %61,2 |
| Muradiye-Köprübaşı Mah. | 1 | 330 | %87,9 | AKP | %65,0 |
| Muradiye-Mesudiye Mah. | 3 | 751 | %86,7 | YRP | %58,1 |
| Muradiye-Orta Muradiye Mah. | 2 | 497 | %89,3 | YRP | %50,6 |
| Muradiye-Soğuksu Mah. | 1 | 180 | %90,6 | AKP | %66,0 |
| Muradiye-Yeşildere Mah. | 1 | 303 | %87,5 | AKP | %52,9 |
| Müftü Mah. | 21 | 7.065 | %69,6 | AKP | %57,0 |
| Paşakuyu Mah. | 5 | 1.473 | %73,1 | AKP | %60,5 |
| Pehlivan Mah. | 2 | 485 | %81,4 | AKP | %61,3 |
| Pehlivantaşı Mah. | 2 | 500 | %88,2 | AKP | %51,3 |
| Portakallık Mah. | 7 | 2.151 | %72,5 | AKP | %55,7 |
| Pilavdağı Mah. | 1 | 325 | %85,5 | AKP | %56,6 |
| Piriçelebi Mah. | 8 | 2.603 | %69,6 | AKP | %57,4 |
| Reşadiye Mah. | 7 | 2.153 | %73,6 | AKP | %48,9 |
| Salarha-Güneşli Mah. | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %73,3 |
| Salarha-Güneştepe Mah. | 1 | 60 | %75,0 | AKP | %57,5 |
| Salarha-Kasarcılar Mah. | 1 | 285 | %71,6 | AKP | %75,4 |
| Salarha-Kokulukaya Mah. | 2 | 655 | %77,3 | AKP | %48,7 |
| Salarha-Kireçhane Mah. | 1 | 298 | %84,2 | AKP | %73,1 |
| Salarha-Müderrisler Mah. | 2 | 461 | %78,3 | AKP | %54,9 |
| Salarha-Sırt Kasarcılar Mah. | 1 | 182 | %78,6 | AKP | %67,5 |
| Salarha-Yeşilılıca Mah. | 1 | 187 | %92,5 | AKP | %79,3 |
| Salarha-Üzümlü Mah. | 1 | 162 | %91,4 | AKP | %69,7 |
| Taşlıdere Mah. | 9 | 3.128 | %75,3 | AKP | %52,7 |
| Tophane Mah. | 15 | 5.224 | %66,3 | AKP | %58,6 |
| Yağlıtaş Mah. | 2 | 486 | %83,5 | AKP | %59,0 |
| Yeniköy Mah. | 15 | 4.993 | %65,6 | AKP | %57,2 |
| Çamlıbel Mah. | 5 | 1.591 | %73,4 | AKP | %59,3 |
| Çarşı Mah. | 13 | 4.285 | %66,0 | AKP | %54,2 |
| Çorapçılar Mah. | 2 | 607 | %83,2 | DEVA | %42,5 |
| Çiftekavak Mah. | 3 | 762 | %82,7 | AKP | %59,4 |
| İslampaşa Mah. | 13 | 4.481 | %66,5 | AKP | %51,8 |