%56,6
CHP birinci
79.975 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silifke ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %56,6 ile birinci; 79.975 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 99.616 · Oy kullanan 83.533 (katılım %83,9) · Geçerli 79.975 · Geçersiz 3.558
Silifke Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 45.274 | %56,6 |
| MHP | 30.424 | %38,0 |
| İYİ | 1.127 | %1,4 |
| ZAFER | 983 | %1,2 |
| YRP | 667 | %0,8 |
| DP | 182 | %0,2 |
| SAADET | 178 | %0,2 |
| BTP | 164 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 163 | %0,2 |
| DEVA | 143 | %0,2 |
| BBP | 141 | %0,2 |
| MİLLET | 119 | %0,2 |
| MEMLEKET | 96 | %0,1 |
| VATAN | 81 | %0,1 |
| DSP | 61 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silifke mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 3 | 1.026 | %92,3 | CHP | %48,8 |
| Arkum Mah. | 5 | 1.477 | %84,5 | CHP | %63,1 |
| Atakent Mah. | 21 | 6.758 | %72,0 | CHP | %61,1 |
| Atayurt Mah. | 16 | 5.327 | %83,8 | CHP | %55,8 |
| Atik Mah. | 7 | 2.397 | %82,4 | CHP | %58,4 |
| Ayaştürkmenli Mah. | 1 | 192 | %91,2 | CHP | %50,0 |
| Bahçe Mah. | 1 | 163 | %97,6 | CHP | %61,4 |
| Bahçederesi Mah. | 1 | 205 | %94,2 | CHP | %56,5 |
| Balandız Mah. | 1 | 244 | %98,8 | CHP | %55,7 |
| Bayındır Mah. | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %50,6 |
| Bolacalıkoyuncu Mah. | 3 | 802 | %90,7 | CHP | %56,5 |
| Bucaklı Mah. | 4 | 1.302 | %85,9 | CHP | %62,1 |
| Burunucu Mah. | 3 | 727 | %90,0 | CHP | %49,4 |
| Bükdeğirmeni Mah. | 1 | 283 | %94,7 | CHP | %60,5 |
| Camiikebir Mah. | 3 | 751 | %93,1 | CHP | %61,9 |
| Canbazlı Mah. | 2 | 572 | %94,1 | MHP | %54,5 |
| Cılbayır Mah. | 1 | 171 | %95,3 | CHP | %50,7 |
| Demircili Mah. | 1 | 318 | %95,3 | MHP | %57,0 |
| Ekşiler Mah. | 1 | 94 | %100,0 | MHP | %67,1 |
| Evkafçiftliği Mah. | 1 | 125 | %90,4 | CHP | %50,9 |
| Gazi Mah. | 33 | 11.192 | %81,1 | CHP | %61,8 |
| Gedikpınarı Mah. | 1 | 74 | %102,7 | CHP | %48,6 |
| Gökbelen Mah. | 1 | 230 | %90,4 | CHP | %56,9 |
| Göksu Mah. | 32 | 11.017 | %80,1 | CHP | %60,5 |
| Gülümpaşalı Mah. | 1 | 323 | %90,1 | MHP | %49,4 |
| Gündüzler Mah. | 1 | 202 | %88,1 | MHP | %65,1 |
| Hırmanlı Mah. | 1 | 338 | %89,4 | MHP | %48,3 |
| Hüseyinler Mah. | 2 | 451 | %91,4 | CHP | %61,5 |
| Işıklı Mah. | 4 | 1.174 | %92,3 | MHP | %47,8 |
| Kabasakallı Mah. | 3 | 805 | %93,7 | MHP | %54,8 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 215 | %93,0 | CHP | %59,6 |
| Karakaya Mah. | 1 | 217 | %93,6 | MHP | %46,4 |
| Kargıcak Mah. | 1 | 259 | %96,9 | MHP | %60,3 |
| Kavak Mah. | 1 | 212 | %92,5 | CHP | %68,3 |
| Keben Mah. | 2 | 461 | %85,5 | CHP | %48,9 |
| Kepez Mah. | 1 | 86 | %101,2 | CHP | %55,4 |
| Keşlitürkmenli Mah. | 1 | 317 | %85,8 | CHP | %46,9 |
| Kıca Mah. | 2 | 449 | %95,1 | CHP | %58,2 |
| Kırtıl Mah. | 1 | 63 | %100,0 | CHP | %91,7 |
| Kızılgeçit Mah. | 1 | 114 | %86,8 | MHP | %63,5 |
| Kocaoluk Mah. | 1 | 302 | %98,3 | CHP | %55,1 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 175 | %97,7 | CHP | %55,1 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 947 | %92,9 | CHP | %60,6 |
| Mara Mah. | 1 | 321 | %82,9 | CHP | %46,8 |
| Mukaddem Mah. | 16 | 5.081 | %82,7 | CHP | %55,9 |
| Narlıkuyu Mah. | 6 | 1.914 | %92,6 | CHP | %51,7 |
| Nasrullah Mah. | 1 | 35 | %97,1 | MHP | %73,5 |
| Nuru Mah. | 2 | 480 | %92,5 | CHP | %48,5 |
| Ortaören Mah. | 1 | 189 | %86,2 | MHP | %60,6 |
| Ovacık Mah. | 3 | 860 | %94,5 | CHP | %49,4 |
| Pazarkaşı Mah. | 4 | 1.312 | %86,4 | CHP | %53,3 |
| Pelitpınarı Mah. | 1 | 213 | %96,7 | CHP | %43,8 |
| Sabak Mah. | 2 | 359 | %95,8 | CHP | %57,2 |
| Saray Mah. | 4 | 1.285 | %83,2 | CHP | %57,0 |
| Sarıaydın Mah. | 3 | 905 | %83,1 | CHP | %47,5 |
| Sarıcalar Mah. | 13 | 4.037 | %83,3 | CHP | %55,7 |
| Say Mah. | 3 | 752 | %88,0 | CHP | %65,7 |
| Sayağzı Mah. | 12 | 4.089 | %85,5 | CHP | %60,5 |
| Senir Mah. | 1 | 324 | %95,7 | MHP | %48,1 |
| Seydili Mah. | 2 | 360 | %93,1 | MHP | %54,3 |
| Seyranlık Mah. | 1 | 198 | %96,5 | CHP | %70,5 |
| Sökün Mah. | 2 | 460 | %95,2 | CHP | %73,8 |
| Sömek Mah. | 2 | 637 | %90,4 | CHP | %46,0 |
| Taşucu Mah. | 24 | 8.025 | %75,4 | CHP | %64,8 |
| Toros Mah. | 8 | 2.610 | %81,8 | CHP | %53,4 |
| Tosmurlu Mah. | 3 | 961 | %90,2 | CHP | %52,5 |
| Türkmenuşağı Mah. | 1 | 58 | %103,5 | MHP | %52,5 |
| Ulugöz Mah. | 3 | 881 | %88,3 | CHP | %52,0 |
| Uzuncaburç Mah. | 3 | 767 | %84,9 | CHP | %57,7 |
| Uşakpınarı Mah. | 1 | 198 | %96,5 | MHP | %62,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.568 | %81,4 | CHP | %55,2 |
| Yenibahçe Mah. | 1 | 303 | %88,8 | MHP | %45,9 |
| Yenisu Mah. | 1 | 78 | %92,3 | MHP | %49,3 |
| Yeğenli Mah. | 2 | 425 | %81,9 | MHP | %63,4 |
| Yeşilovacık Mah. | 6 | 1.952 | %82,9 | CHP | %47,4 |
| Çadırlı Mah. | 1 | 212 | %95,3 | CHP | %53,5 |
| Çaltıbozkır Mah. | 3 | 726 | %92,0 | CHP | %62,0 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 154 | %99,4 | CHP | %57,1 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 313 | %96,8 | MHP | %55,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 341 | %91,5 | CHP | %62,3 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 227 | %93,8 | CHP | %71,4 |
| Ören Mah. | 1 | 350 | %93,4 | MHP | %49,7 |
| Özboynuinceli Mah. | 1 | 150 | %95,3 | MHP | %46,6 |
| Öztürkmenli Mah. | 1 | 66 | %90,9 | MHP | %69,5 |
| İmambekirli Mah. | 1 | 319 | %96,2 | CHP | %55,3 |
| İmamlı Mah. | 2 | 579 | %92,4 | CHP | %58,4 |
| İmamuşağı Mah. | 2 | 553 | %91,0 | CHP | %46,0 |
| Şahmurlu Mah. | 1 | 336 | %98,2 | MHP | %55,5 |