Esenyurt · Belediye başkanı
%49,2
CHP birinci
464.061 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Esenyurt ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %49,2 ile birinci; 464.061 geçerli oy, katılım %74,8.
Esenyurt
Kayıtlı seçmen 642.455 · Oy kullanan 480.587 (katılım %74,8) · Geçerli 464.061 · Geçersiz 16.526
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 228.075 | %49,2 |
| AKP | 181.802 | %39,2 |
| ZAFER | 17.146 | %3,7 |
| YRP | 14.437 | %3,1 |
| İYİ | 6.397 | %1,4 |
| MEMLEKET | 2.707 | %0,6 |
| SAADET | 2.693 | %0,6 |
| DEVA | 2.378 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 1.711 | %0,4 |
| BTP | 1.222 | %0,3 |
| GELECEK | 1.211 | %0,3 |
| DSP | 973 | %0,2 |
| TKP | 874 | %0,2 |
| EMEP | 815 | %0,2 |
| VATAN | 424 | %0,1 |
| ABP | 266 | %0,1 |
| AB | 260 | %0,1 |
| MİLLET | 191 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 125 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akevler Mah. | 22 | 7.482 | %70,3 | CHP | %51,0 |
| Akçaburgaz Mah. | 48 | 16.552 | %77,5 | AKP | %53,6 |
| Akşemseddin Mah. | 16 | 5.509 | %77,9 | CHP | %52,1 |
| Ardıçlı Mah. | 15 | 5.254 | %78,7 | CHP | %54,9 |
| Atatürk Mah. | 29 | 10.086 | %78,5 | CHP | %58,9 |
| Aşık Veysel Mah. | 35 | 11.823 | %81,5 | CHP | %68,9 |
| Balıkyolu Mah. | 57 | 19.505 | %75,4 | CHP | %44,5 |
| Barbaros Hayrettin Paşa Mah. | 55 | 19.088 | %74,6 | CHP | %57,4 |
| Battalgazi Mah. | 34 | 11.829 | %76,5 | CHP | %47,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 27 | 9.400 | %76,4 | CHP | %56,5 |
| Esenkent Mah. | 21 | 7.093 | %83,0 | CHP | %71,4 |
| Fatih Mah. | 53 | 18.064 | %73,9 | CHP | %46,9 |
| Gökevler Mah. | 26 | 9.016 | %72,5 | CHP | %46,3 |
| Güzelyurt Mah. | 32 | 11.174 | %72,9 | AKP | %44,5 |
| Hürriyet Mah. | 53 | 18.338 | %73,7 | CHP | %48,6 |
| Koza Mah. | 15 | 4.970 | %57,1 | CHP | %66,2 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 50 | 17.335 | %72,8 | AKP | %44,2 |
| Mehterçeşme Mah. | 73 | 24.848 | %74,3 | CHP | %47,5 |
| Merkez Mah. | 61 | 20.769 | %75,1 | CHP | %48,1 |
| Mevlana Mah. | 31 | 10.642 | %78,2 | CHP | %60,9 |
| Namık Kemal Mah. | 48 | 16.638 | %79,0 | CHP | %48,4 |
| Necip Fazıl Kısakürek Mah. | 36 | 12.561 | %74,8 | CHP | %46,2 |
| Orhan Gazi Mah. | 33 | 11.378 | %76,1 | CHP | %43,7 |
| Osmangazi Mah. | 64 | 21.479 | %76,3 | AKP | %48,8 |
| Pınar Mah. | 77 | 26.340 | %73,5 | CHP | %54,1 |
| Piri Reis Mah. | 28 | 9.732 | %71,1 | CHP | %55,2 |
| Saadetdere Mah. | 50 | 17.299 | %77,8 | AKP | %44,3 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 54 | 18.734 | %72,2 | CHP | %56,5 |
| Sultaniye Mah. | 38 | 13.077 | %74,6 | CHP | %45,4 |
| Süleymaniye Mah. | 66 | 22.920 | %74,7 | CHP | %50,2 |
| Talatpaşa Mah. | 53 | 18.181 | %75,1 | CHP | %47,1 |
| Turgut Özal Mah. | 53 | 18.332 | %77,5 | CHP | %45,2 |
| Yenikent Mah. | 47 | 16.040 | %75,8 | CHP | %49,6 |
| Yeşilkent Mah. | 59 | 20.465 | %66,8 | CHP | %51,4 |
| Yunus Emre Mah. | 44 | 15.255 | %74,6 | CHP | %49,5 |
| Zafer Mah. | 34 | 11.875 | %67,2 | CHP | %51,6 |
| Çınar Mah. | 59 | 20.080 | %73,8 | CHP | %52,1 |
| Örnek Mah. | 42 | 14.199 | %76,6 | CHP | %49,8 |
| Üçevler Mah. | 52 | 18.032 | %74,6 | CHP | %46,8 |
| İncirtepe Mah. | 55 | 18.861 | %74,1 | CHP | %51,6 |
| İnönü Mah. | 53 | 17.904 | %76,5 | CHP | %46,2 |
| İstiklal Mah. | 37 | 12.689 | %76,6 | AKP | %48,9 |
| Şehitler Mah. | 34 | 11.607 | %75,7 | AKP | %46,6 |