%39,7
CHP birinci
341.757 geçerli oy · katılım %68,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şehitkamil ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %39,7 ile birinci; 341.757 geçerli oy, katılım %68,4.
Kayıtlı seçmen 537.718 · Oy kullanan 368.003 (katılım %68,4) · Geçerli 341.757 · Geçersiz 26.246
Şehitkamil Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 135.591 | %39,7 |
| AKP | 88.777 | %26,0 |
| YRP | 52.493 | %15,4 |
| DEM | 20.508 | %6,0 |
| HÜDA PAR | 8.784 | %2,6 |
| BBP | 7.239 | %2,1 |
| ZAFER | 6.280 | %1,8 |
| İYİ | 5.279 | %1,5 |
| SAADET | 4.562 | %1,3 |
| DEVA | 2.213 | %0,7 |
| BTP | 1.800 | %0,5 |
| MEMLEKET | 1.035 | %0,3 |
| DP | 683 | %0,2 |
| DSP | 532 | %0,2 |
| ABP | 532 | %0,2 |
| ANAP | 497 | %0,2 |
| TİP | 478 | %0,1 |
| MİLLET | 465 | %0,1 |
| TKP | 430 | %0,1 |
| VATAN | 322 | %0,1 |
| HKP | 277 | %0,1 |
| AP | 251 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 200 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şehitkamil mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 13 | 4.212 | %64,7 | CHP | %44,7 |
| 29 Ekim Mah. | 20 | 6.757 | %74,4 | CHP | %34,0 |
| 8 Şubat Mah. | 33 | 11.062 | %64,0 | CHP | %32,9 |
| Acaroba Mah. | 1 | 170 | %85,9 | AKP | %58,0 |
| Aktoprak Mah. | 15 | 4.915 | %88,2 | CHP | %42,5 |
| Akçaburç Mah. | 2 | 581 | %97,1 | AKP | %43,7 |
| Akçagöze Mah. | 3 | 786 | %76,0 | AKP | %39,7 |
| Alpaslan Mah. | 9 | 2.974 | %69,6 | CHP | %43,6 |
| Atabek Mah. | 3 | 1.037 | %82,1 | CHP | %34,9 |
| Atalar Mah. | 5 | 1.418 | %89,8 | AKP | %41,7 |
| Atatürk Mah. | 53 | 17.844 | %69,0 | CHP | %48,9 |
| Ağaçlıboyno Mah. | 1 | 202 | %76,2 | CHP | %54,6 |
| Aşağı Arıl Mah. | 3 | 825 | %87,4 | AKP | %50,5 |
| Batıkent Mah. | 55 | 18.547 | %69,6 | CHP | %50,1 |
| Battal Mah. | 2 | 415 | %89,4 | AKP | %45,7 |
| Bayatlı Mah. | 2 | 460 | %96,5 | CHP | %55,4 |
| Bağbaşı Mah. | 5 | 1.476 | %86,7 | CHP | %31,7 |
| Bedirköy Mah. | 2 | 393 | %96,2 | CHP | %50,6 |
| Belkız Mah. | 56 | 19.085 | %61,6 | CHP | %33,9 |
| Beykent Mah. | 39 | 13.432 | %67,0 | CHP | %41,3 |
| Beylerbeyi Mah. | 5 | 1.706 | %86,6 | CHP | %44,5 |
| Beyreli Mah. | 1 | 153 | %73,9 | AKP | %55,7 |
| Boyno Mah. | 25 | 8.270 | %71,3 | CHP | %39,8 |
| Bozobası Mah. | 1 | 109 | %96,3 | AKP | %42,9 |
| Burak Mah. | 33 | 11.045 | %64,6 | CHP | %31,0 |
| Büyükpınar Mah. | 5 | 1.512 | %65,3 | YRP | %36,3 |
| Bilek Mah. | 5 | 1.636 | %90,9 | AKP | %42,0 |
| Cerityeniyapan Mah. | 2 | 390 | %88,5 | AKP | %36,7 |
| Değirmiçem Mah. | 35 | 11.370 | %66,4 | CHP | %51,5 |
| Dımışkılı Mah. | 1 | 201 | %90,6 | YRP | %34,5 |
| Durnalık Mah. | 1 | 129 | %90,7 | AKP | %48,6 |
| Dülük Mah. | 5 | 1.728 | %95,7 | CHP | %50,5 |
| Dündarlı Mah. | 8 | 2.550 | %80,0 | CHP | %33,5 |
| Erikli Mah. | 3 | 763 | %95,7 | CHP | %46,3 |
| Eskişarkaya Mah. | 1 | 276 | %94,9 | AKP | %46,6 |
| Eydibaba Mah. | 3 | 879 | %60,8 | CHP | %46,0 |
| Eyüpsultan Mah. | 25 | 8.585 | %70,5 | CHP | %39,6 |
| Fıstıklık Mah. | 44 | 15.293 | %66,4 | CHP | %43,5 |
| Gazikent Mah. | 49 | 16.506 | %64,2 | CHP | %39,3 |
| Gaziler Mah. | 29 | 9.863 | %68,6 | CHP | %39,0 |
| Göksüncük Mah. | 5 | 1.463 | %97,4 | AKP | %42,4 |
| Göktürk Mah. | 6 | 2.032 | %70,6 | CHP | %43,3 |
| Göllüce Mah. | 28 | 9.437 | %67,6 | CHP | %34,1 |
| Günbulur Mah. | 1 | 243 | %93,8 | CHP | %30,6 |
| Güngürge Mah. | 5 | 1.365 | %78,8 | AKP | %44,7 |
| Güvenevler Mah. | 63 | 21.304 | %66,2 | CHP | %48,9 |
| Hacıbaba Mah. | 32 | 10.971 | %61,1 | CHP | %45,0 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.677 | %90,8 | AKP | %48,4 |
| Kabasakız Mah. | 1 | 109 | %53,2 | AKP | %48,2 |
| Karacaahmet Mah. | 43 | 15.029 | %62,9 | CHP | %41,8 |
| Karacaburç Mah. | 3 | 810 | %82,4 | AKP | %30,9 |
| Karacaoğlan Mah. | 26 | 8.960 | %56,0 | CHP | %33,3 |
| Karacaören Mah. | 22 | 7.349 | %73,7 | CHP | %31,9 |
| Karadede Mah. | 2 | 399 | %92,5 | AKP | %40,4 |
| Karahüyük Mah. | 3 | 847 | %89,6 | CHP | %50,7 |
| Karakesek Mah. | 3 | 743 | %88,8 | AKP | %28,5 |
| Karayusuflu Mah. | 1 | 107 | %84,1 | CHP | %47,1 |
| Karpuzkaya Mah. | 1 | 294 | %92,5 | CHP | %31,1 |
| Karşıyaka Mah. | 66 | 22.216 | %62,6 | CHP | %43,0 |
| Kayaönü Mah. | 59 | 19.266 | %63,7 | CHP | %40,0 |
| Kızık Karasakal Mah. | 1 | 276 | %94,9 | AKP | %31,8 |
| Kızıkhamurkesen Mah. | 2 | 614 | %79,2 | AKP | %49,0 |
| Kozluyazı Mah. | 2 | 455 | %95,0 | AKP | %40,5 |
| Koçlu Mah. | 2 | 446 | %74,2 | CHP | %39,6 |
| Köksalan Mah. | 2 | 630 | %86,2 | AKP | %27,1 |
| Küllü Mah. | 2 | 577 | %64,0 | AKP | %33,1 |
| Medegöz Mah. | 1 | 127 | %85,8 | CHP | %42,9 |
| Merveşehir Mah. | 27 | 9.348 | %65,8 | CHP | %38,5 |
| Mevlana Mah. | 32 | 10.925 | %56,8 | CHP | %30,6 |
| Mücahitler Mah. | 29 | 9.977 | %67,2 | CHP | %49,2 |
| Nesimi Mah. | 1 | 113 | %74,3 | CHP | %43,0 |
| Onat Kutlar Mah. | 32 | 11.119 | %60,9 | CHP | %32,1 |
| Osmangazi Mah. | 29 | 9.718 | %69,1 | CHP | %49,1 |
| Pancarlı Mah. | 58 | 19.507 | %67,7 | CHP | %53,3 |
| Pirsultan Mah. | 39 | 13.131 | %71,1 | CHP | %35,7 |
| Sacır Mah. | 20 | 6.548 | %69,3 | CHP | %29,7 |
| Sam Mah. | 11 | 3.602 | %83,0 | CHP | %41,9 |
| Sanayi Mah. | 5 | 1.346 | %78,1 | CHP | %35,2 |
| Sancaktepe Mah. | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %80,6 |
| Sarıgüllük Mah. | 38 | 12.720 | %70,4 | CHP | %53,1 |
| Sarılar Mah. | 1 | 315 | %90,2 | AKP | %46,4 |
| Sefaşehir Mah. | 1 | 311 | %83,6 | CHP | %38,4 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 21 | 7.073 | %75,7 | CHP | %28,2 |
| Selimiye Mah. | 33 | 11.318 | %66,7 | CHP | %32,3 |
| Serintepe Mah. | 2 | 391 | %91,6 | AKP | %35,9 |
| Seymenli Mah. | 1 | 313 | %90,1 | AKP | %39,6 |
| Seyrantepe Mah. | 65 | 22.200 | %66,0 | CHP | %35,8 |
| Sofalıcı Mah. | 1 | 269 | %77,0 | AKP | %45,8 |
| Suboğaz Mah. | 2 | 485 | %99,6 | AKP | %36,6 |
| Sülüklü Mah. | 1 | 308 | %93,8 | CHP | %48,1 |
| Sinan Mah. | 2 | 627 | %93,0 | AKP | %32,6 |
| Taşlıca Mah. | 3 | 965 | %85,4 | CHP | %32,5 |
| Tekirsin Mah. | 2 | 509 | %88,4 | AKP | %49,3 |
| Tokdemir Mah. | 2 | 382 | %70,4 | AKP | %36,1 |
| Tuğlu Mah. | 1 | 254 | %85,0 | AKP | %33,5 |
| Türkyurdu Mah. | 1 | 69 | %105,8 | AKP | %47,6 |
| Umut Mah. | 15 | 5.171 | %73,9 | CHP | %28,2 |
| Uğruca Mah. | 2 | 368 | %94,3 | AKP | %33,8 |
| Yalankoz Mah. | 3 | 844 | %88,0 | AKP | %34,4 |
| Yamaçoba Mah. | 3 | 709 | %94,5 | AKP | %33,9 |
| Yaprak Mah. | 9 | 2.770 | %68,8 | CHP | %49,4 |
| Yayıktaş Mah. | 1 | 308 | %79,2 | AKP | %46,7 |
| Yenişarkaya Mah. | 1 | 283 | %94,7 | AKP | %48,1 |
| Yeşilce Mah. | 2 | 375 | %72,8 | AKP | %31,2 |
| Yığınlı Mah. | 3 | 980 | %95,5 | CHP | %45,7 |
| Yukarı Arıl Mah. | 2 | 499 | %90,2 | CHP | %57,8 |
| Zülfikar Mah. | 1 | 220 | %89,6 | CHP | %53,9 |
| Çamlıtepe Mah. | 23 | 7.875 | %68,3 | CHP | %41,1 |
| Çağkuyu Mah. | 2 | 444 | %97,3 | AKP | %27,5 |
| Çıksorut Mah. | 54 | 17.742 | %66,8 | CHP | %32,4 |
| Övündük Mah. | 1 | 325 | %83,4 | CHP | %31,4 |
| Öğümsöğüt Mah. | 4 | 1.110 | %85,0 | AKP | %42,6 |
| Ülkerli Mah. | 1 | 266 | %89,5 | CHP | %46,1 |
| Üçgöze Mah. | 1 | 253 | %97,6 | CHP | %45,9 |
| İbrahimli Mah. | 15 | 5.067 | %74,4 | CHP | %42,2 |
| İbrahimşehir Mah. | 1 | 237 | %94,5 | CHP | %32,4 |
| İncesu Mah. | 2 | 680 | %81,9 | CHP | %34,6 |
| İskenderli Mah. | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %60,9 |
| Şirinevler Mah. | 29 | 9.955 | %67,9 | CHP | %33,0 |