Merkezefendi · Belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiMerkezefendi ilçesi
%57,8
CHP birinci
199.555 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merkezefendi ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %57,8 ile birinci; 199.555 geçerli oy, katılım %81,4.
Merkezefendi
Kayıtlı seçmen 253.488 · Oy kullanan 206.343 (katılım %81,4) · Geçerli 199.555 · Geçersiz 6.788
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1200 Evler Mah. | 15 | 5.048 | %83,2 | CHP | %60,3 |
| Adalet Mah. | 42 | 13.975 | %81,4 | CHP | %61,7 |
| Akkonak Mah. | 37 | 12.837 | %81,1 | CHP | %58,8 |
| Akçeşme Mah. | 4 | 1.198 | %86,6 | CHP | %49,3 |
| Alpaslan Mah. | 5 | 1.676 | %85,4 | CHP | %39,6 |
| Altındere Mah. | 2 | 478 | %91,8 | AKP | %49,0 |
| Altıntop Mah. | 8 | 2.660 | %77,8 | CHP | %68,0 |
| Aşağışamlı Mah. | 3 | 754 | %92,4 | CHP | %52,2 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 4.919 | %81,6 | CHP | %55,0 |
| Barbaros Mah. | 3 | 829 | %91,2 | AKP | %70,8 |
| Barutçular Mah. | 1 | 261 | %93,9 | AKP | %58,1 |
| Başkarcı Mah. | 7 | 2.281 | %87,8 | CHP | %56,8 |
| Bereketler Mah. | 5 | 1.453 | %84,0 | CHP | %53,7 |
| Bozburun Mah. | 1 | 236 | %96,6 | CHP | %48,1 |
| Değirmenönü Mah. | 39 | 13.197 | %77,5 | CHP | %64,9 |
| Eskihisar Mah. | 9 | 2.611 | %86,4 | CHP | %52,0 |
| Gerzele Mah. | 32 | 10.791 | %83,0 | CHP | %61,1 |
| Göveçlik Mah. | 3 | 963 | %93,5 | AKP | %71,4 |
| Gültepe Mah. | 29 | 9.836 | %80,2 | CHP | %55,2 |
| Gümüşçay Mah. | 16 | 5.589 | %80,7 | CHP | %55,3 |
| Hacıeyüplü Mah. | 7 | 2.262 | %86,8 | CHP | %53,5 |
| Hallaçlar Mah. | 6 | 1.762 | %83,0 | CHP | %53,7 |
| Hisar Mah. | 2 | 397 | %94,5 | AKP | %56,9 |
| Kadılar Mah. | 1 | 279 | %87,8 | CHP | %49,0 |
| Karahasanlı Mah. | 34 | 11.496 | %82,1 | CHP | %57,0 |
| Karaman Mah. | 48 | 16.391 | %81,0 | CHP | %56,4 |
| Kayalar Mah. | 9 | 3.113 | %82,0 | CHP | %59,2 |
| Kumkısık Mah. | 1 | 336 | %96,1 | CHP | %70,1 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 31 | 10.360 | %82,9 | CHP | %56,4 |
| Merkez Efendı Mah. | 25 | 8.421 | %80,2 | CHP | %52,0 |
| Muratdede Mah. | 34 | 11.320 | %77,7 | CHP | %46,4 |
| Salihağa Mah. | 1 | 168 | %98,2 | AKP | %51,3 |
| Saraylar Mah. | 5 | 1.751 | %71,2 | CHP | %56,4 |
| Saruhan Mah. | 1 | 301 | %92,4 | AKP | %54,8 |
| Selçuk Bey Mah. | 39 | 13.532 | %81,1 | CHP | %59,7 |
| Servergazi Mah. | 29 | 9.563 | %82,1 | CHP | %68,3 |
| Sevindik Mah. | 16 | 5.514 | %81,6 | CHP | %55,3 |
| Sırakapılar Mah. | 24 | 8.218 | %78,2 | CHP | %65,0 |
| Sümer Mah. | 18 | 6.178 | %79,2 | CHP | %58,5 |
| Yeni Mah. | 15 | 5.167 | %81,1 | CHP | %49,3 |
| Yenişafak Mah. | 25 | 8.672 | %82,8 | CHP | %60,3 |
| Yenişehir Mah. | 28 | 9.493 | %82,7 | CHP | %64,4 |
| Yeşilyayla Mah. | 2 | 466 | %87,1 | AKP | %48,4 |
| Zafer Mah. | 1 | 181 | %87,3 | AKP | %48,0 |
| Çakmak Mah. | 18 | 6.056 | %81,2 | CHP | %58,3 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 178 | %100,6 | CHP | %65,7 |
| Üzerlik Mah. | 1 | 170 | %81,2 | CHP | %54,3 |
| İlbade Mah. | 16 | 5.572 | %78,6 | CHP | %53,8 |
| Şemikler Mah. | 39 | 13.399 | %81,7 | CHP | %60,2 |
| Şirinköy Mah. | 4 | 1.180 | %86,7 | CHP | %52,8 |