%36,9
AK PARTİ birinci
116.051 geçerli oy · katılım %72,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aksaray Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %36,9 ile birinci; 116.051 geçerli oy, katılım %72,4.
Kayıtlı seçmen 167.516 · Oy kullanan 121.328 (katılım %72,4) · Geçerli 116.051 · Geçersiz 5.277
Aksaray Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 42.769 | %36,9 |
| MHP | 33.331 | %28,7 |
| İYİ | 23.541 | %20,3 |
| CHP | 9.046 | %7,8 |
| YRP | 2.809 | %2,4 |
| ZAFER | 1.104 | %1,0 |
| SAADET | 628 | %0,5 |
| BTP | 531 | %0,5 |
| DEVA | 523 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 384 | %0,3 |
| DEM | 324 | %0,3 |
| TİP | 176 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 164 | %0,1 |
| DP | 95 | %0,1 |
| MİLLET | 79 | %0,1 |
| TKP | 73 | %0,1 |
| DSP | 72 | %0,1 |
| HKP | 58 | %0,1 |
| HAK-PAR | 43 | %0,0 |
| TKH | 36 | %0,0 |
Seçilenler
- Evren Dinçer · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAksaray Merkez - Yeşiltepe
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.732 · Oy kullanan 1.698 (katılım %98,0) · Geçerli 1.636 · Geçersiz 62
Aksaray Merkez - Yeşiltepe Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 812 | %49,6 |
| CHP | 724 | %44,3 |
| AKP | 90 | %5,5 |
| YRP | 5 | %0,3 |
| BTP | 3 | %0,2 |
| ZAFER | 2 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Yeşiltepe: seçilenler
- İsmail Akpınar · İYİ
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAksaray Merkez - Topakkaya
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.899 · Oy kullanan 1.797 (katılım %94,6) · Geçerli 1.714 · Geçersiz 83
Aksaray Merkez - Topakkaya Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.048 | %61,1 |
| MHP | 618 | %36,1 |
| YRP | 24 | %1,4 |
| İYİ | 16 | %0,9 |
| BTP | 4 | %0,2 |
| SAADET | 3 | %0,2 |
| ZAFER | 1 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Topakkaya: seçilenler
- Adem Baylan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAksaray Merkez - Taşpınar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.139 · Oy kullanan 2.061 (katılım %96,4) · Geçerli 1.965 · Geçersiz 96
Aksaray Merkez - Taşpınar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.038 | %52,8 |
| AKP | 895 | %45,6 |
| MHP | 15 | %0,8 |
| İYİ | 11 | %0,6 |
| BTP | 3 | %0,2 |
| ZAFER | 2 | %0,1 |
| YRP | 1 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Taşpınar: seçilenler
- İsmail Yılmaz · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAksaray Merkez - Yenikent
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.506 · Oy kullanan 3.395 (katılım %96,8) · Geçerli 3.258 · Geçersiz 137
Aksaray Merkez - Yenikent Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.953 | %59,9 |
| İYİ | 1.297 | %39,8 |
| YRP | 4 | %0,1 |
| ZAFER | 2 | %0,1 |
| SAADET | 2 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Yenikent: seçilenler
- Ali Altınsoy · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAksaray Merkez - Yeşilova
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.027 · Oy kullanan 2.816 (katılım %93,0) · Geçerli 2.681 · Geçersiz 135
Aksaray Merkez - Yeşilova Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 1.308 | %48,8 |
| AKP | 1.277 | %47,6 |
| MHP | 72 | %2,7 |
| YRP | 13 | %0,5 |
| ZAFER | 6 | %0,2 |
| BTP | 3 | %0,1 |
| SAADET | 2 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Yeşilova: seçilenler
- Adnan Bayraktar · İYİ
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıAksaray Merkez - Helvadere
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.897 · Oy kullanan 1.551 (katılım %81,8) · Geçerli 1.482 · Geçersiz 69
Aksaray Merkez - Helvadere Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 482 | %32,5 |
| AKP | 475 | %32,1 |
| BBP | 330 | %22,3 |
| İYİ | 173 | %11,7 |
| CHP | 8 | %0,5 |
| YRP | 7 | %0,5 |
| BTP | 5 | %0,3 |
| ZAFER | 1 | %0,1 |
| SAADET | 1 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Helvadere: seçilenler
- Arif Bellikli · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.784 · Oy kullanan 1.605 (katılım %90,0) · Geçerli 1.555 · Geçersiz 50
Aksaray Merkez - Sağlık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 763 | %49,1 |
| AKP | 762 | %49,0 |
| İYİ | 10 | %0,6 |
| YRP | 10 | %0,6 |
| ZAFER | 5 | %0,3 |
| BTP | 3 | %0,2 |
| SAADET | 2 | %0,1 |
Aksaray Merkez - Bağlıkaya
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.997 · Oy kullanan 1.927 (katılım %96,5) · Geçerli 1.832 · Geçersiz 95
Aksaray Merkez - Bağlıkaya Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.006 | %54,9 |
| AKP | 798 | %43,6 |
| İYİ | 14 | %0,8 |
| CHP | 8 | %0,4 |
| YRP | 3 | %0,2 |
| SAADET | 3 | %0,2 |
Aksaray Merkez - Bağlıkaya: seçilenler
- Dursun Eser · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Aksaray Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aratol Bahçeli Mah. | 6 | 1.620 | %60,7 | AKP | %35,4 |
| Aratol İstiklal Mah. | 3 | 1.043 | %60,0 | MHP | %35,1 |
| Bahçeli Mah. | 7 | 2.317 | %77,2 | AKP | %42,1 |
| Bahçesaray Mah. | 3 | 966 | %69,1 | AKP | %55,1 |
| Bayrambaba Mah. | 1 | 268 | %83,6 | AKP | %36,8 |
| Bağlıkaya-Boğaziçi Mah. | 2 | 573 | %98,1 | MHP | %58,1 |
| Bağlıkaya-Kurtuluş Mah. | 2 | 615 | %95,8 | MHP | %54,4 |
| Bağlıkaya-Yenimahalle Mah. | 1 | 358 | %95,5 | AKP | %49,4 |
| Bağlıkaya-Çimeli Mah. | 2 | 451 | %96,2 | MHP | %56,0 |
| Bedir Muhtar Mah. | 1 | 260 | %89,6 | AKP | %37,6 |
| Büyük Bölcek Mah. | 29 | 9.772 | %70,5 | AKP | %32,8 |
| Coğlaki Mah. | 16 | 5.299 | %74,2 | AKP | %36,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 28 | 9.770 | %74,4 | AKP | %38,6 |
| Dere Mah. | 2 | 390 | %81,3 | AKP | %39,8 |
| Ereğlikapı Mah. | 37 | 12.918 | %72,7 | AKP | %33,9 |
| Fatih Mah. | 31 | 10.622 | %75,0 | AKP | %38,7 |
| Hacıhasanlı Mah. | 4 | 1.255 | %74,3 | AKP | %33,8 |
| Hacılar Harmanı Mah. | 12 | 3.978 | %68,1 | AKP | %33,2 |
| Hamidiye Mah. | 3 | 742 | %66,9 | AKP | %40,2 |
| Hasas Mah. | 21 | 7.140 | %66,4 | AKP | %42,5 |
| Helvadere-Aydınlar Mah. | 3 | 828 | %81,4 | AKP | %33,1 |
| Helvadere-Cumhuriyet Mah. | 1 | 350 | %84,6 | AKP | %45,0 |
| Helvadere-Kirazlı Mah. | 2 | 495 | %81,2 | MHP | %46,4 |
| Helvadere-Zafer Mah. | 1 | 224 | %79,9 | MHP | %42,1 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.526 | %76,1 | AKP | %40,8 |
| Kalanlar Mah. | 1 | 98 | %99,0 | AKP | %42,6 |
| Kılıçaslan Mah. | 11 | 3.729 | %69,6 | AKP | %38,4 |
| Kırımlı Mah. | 2 | 495 | %93,7 | AKP | %52,4 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.428 | %72,6 | AKP | %40,4 |
| Küçük Bölcek Mah. | 31 | 10.318 | %71,4 | AKP | %33,5 |
| Laleli Mah. | 8 | 2.620 | %77,4 | MHP | %37,4 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 12 | 4.187 | %73,4 | AKP | %38,3 |
| Meydan Mah. | 13 | 4.233 | %72,3 | AKP | %31,1 |
| Muhsin Çelebi Mah. | 1 | 246 | %76,0 | AKP | %37,9 |
| Minarecik Mah. | 1 | 46 | %137,0 | AKP | %34,5 |
| Nakkaş Mah. | 16 | 5.349 | %69,7 | AKP | %35,6 |
| Pamucak Mah. | 6 | 1.759 | %71,0 | AKP | %32,3 |
| Paşacık Mah. | 34 | 11.897 | %72,1 | AKP | %37,3 |
| Pınar Mah. | 8 | 2.514 | %72,8 | AKP | %43,9 |
| Sanayi Mah. | 4 | 1.300 | %74,7 | AKP | %42,5 |
| Sağlık-Divanoğlu Mah. | 2 | 364 | %88,2 | MHP | %54,1 |
| Sağlık-Fatih Mah. | 3 | 1.001 | %90,1 | AKP | %50,2 |
| Sağlık-Yenimahalle Mah. | 2 | 419 | %91,2 | AKP | %50,0 |
| Selçuklu Mah. | 6 | 2.016 | %75,7 | AKP | %39,1 |
| Sofular Mah. | 2 | 382 | %75,7 | AKP | %39,8 |
| Somuncu Baba Mah. | 2 | 429 | %83,0 | AKP | %48,2 |
| Tacin Mah. | 11 | 3.573 | %70,2 | AKP | %36,0 |
| Taşpazar Mah. | 30 | 10.028 | %71,0 | AKP | %31,3 |
| Taşpınar-Erenler Mah. | 3 | 912 | %97,2 | CHP | %52,4 |
| Taşpınar-Yavuz Selim Mah. | 2 | 459 | %96,7 | AKP | %51,0 |
| Taşpınar-Yeni Cami Mah. | 3 | 768 | %95,2 | CHP | %56,5 |
| Topakkaya-Fatih Mah. | 2 | 436 | %93,1 | AKP | %68,5 |
| Topakkaya-Gülhane Mah. | 2 | 483 | %94,6 | AKP | %77,1 |
| Topakkaya-Medeni Mah. | 2 | 527 | %95,3 | AKP | %50,4 |
| Topakkaya-Yeşilçam Mah. | 2 | 453 | %95,4 | AKP | %49,4 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 17 | 5.777 | %77,6 | AKP | %37,1 |
| Yenikent-Gazi Mah. | 4 | 1.118 | %96,4 | AKP | %66,7 |
| Yenikent-Zafer Mah. | 5 | 1.582 | %96,2 | AKP | %62,5 |
| Yenikent-İstiklal Mah. | 3 | 806 | %98,6 | İYİ | %53,7 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 431 | %91,0 | AKP | %59,7 |
| Yeşilova-Alasakallı Mah. | 4 | 1.103 | %93,6 | İYİ | %70,3 |
| Yeşilova-Köseli Mah. | 3 | 993 | %93,0 | AKP | %52,4 |
| Yeşilova-Parabaşlı Mah. | 3 | 931 | %92,5 | AKP | %67,2 |
| Yeşiltepe-Fatih Mah. | 2 | 372 | %99,2 | İYİ | %57,4 |
| Yeşiltepe-Hürriyet Mah. | 2 | 487 | %98,8 | İYİ | %48,4 |
| Yeşiltepe-Zafer Mah. | 2 | 417 | %95,9 | CHP | %47,6 |
| Yeşiltepe-Çalışkan Mah. | 2 | 456 | %98,3 | İYİ | %46,8 |
| Yunus Emre Mah. | 12 | 4.166 | %73,7 | AKP | %34,6 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.361 | %70,5 | AKP | %42,3 |
| Zincirli Mah. | 1 | 145 | %73,1 | İYİ | %32,4 |
| Çerdiğin Mah. | 9 | 2.880 | %73,1 | AKP | %33,8 |
| Çiftlik Mah. | 6 | 1.960 | %75,0 | AKP | %44,1 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.552 | %76,2 | AKP | %37,1 |
| Şamlı Mah. | 5 | 1.452 | %70,7 | AKP | %43,1 |
| Şeyhhamit Mah. | 11 | 3.526 | %73,4 | AKP | %38,0 |
| Şifahane Mah. | 14 | 4.733 | %69,5 | AKP | %38,9 |