Aksaray · Belediye başkanı
%38,2
AK PARTİ birinci
179.378 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aksaray ilinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %38,2 ile birinci; 179.378 geçerli oy, katılım %77,0.
Aksaray
Kayıtlı seçmen 243.427 · Oy kullanan 187.524 (katılım %77,0) · Geçerli 179.378 · Geçersiz 8.146
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 68.425 | %38,2 |
| MHP | 55.879 | %31,2 |
| İYİ | 28.989 | %16,2 |
| CHP | 12.987 | %7,2 |
| YRP | 5.026 | %2,8 |
| BBP | 2.309 | %1,3 |
| ZAFER | 1.256 | %0,7 |
| SAADET | 801 | %0,5 |
| SOL | 715 | %0,4 |
| BTP | 604 | %0,3 |
| DEVA | 530 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 384 | %0,2 |
| DEM | 324 | %0,2 |
| TİP | 176 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 164 | %0,1 |
| MİLLET | 141 | %0,1 |
| DP | 95 | %0,1 |
| HKP | 84 | %0,1 |
| TKP | 73 | %0,0 |
| DSP | 72 | %0,0 |
| HAK-PAR | 43 | %0,0 |
| TKH | 36 | %0,0 |
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Aksaray Merkez - Yeşiltepe | 1.732 | %98,0 | İYİ | %49,6 |
| Aksaray Merkez - Topakkaya | 1.899 | %94,6 | AKP | %61,1 |
| Aksaray Merkez - Taşpınar | 2.139 | %96,4 | CHP | %52,8 |
| Aksaray Merkez - Yenikent | 3.506 | %96,8 | AKP | %59,9 |
| Aksaray Merkez - Yeşilova | 3.027 | %93,0 | İYİ | %48,8 |
| Aksaray Merkez - Helvadere | 1.897 | %81,8 | MHP | %32,5 |
| Aksaray Merkez - Sağlık | 1.784 | %90,0 | MHP | %49,1 |
| Aksaray Merkez - Bağlıkaya | 1.997 | %96,5 | MHP | %54,9 |
| Aksaray Merkez | 167.516 | %72,4 | AKP | %36,9 |
| Ortaköy | 14.851 | %78,7 | MHP | %59,2 |
| Ağaçören | 2.316 | %84,1 | AKP | %41,8 |
| Güzelyurt | 2.032 | %87,3 | İYİ | %32,5 |
| Sarıyahşi | 2.676 | %76,6 | MHP | %50,0 |
| Eskil | 12.998 | %89,9 | AKP | %50,4 |
| Gülağaç | 3.237 | %83,4 | MHP | %46,9 |
| Sultanhanı | 7.878 | %92,8 | AKP | %55,2 |
| Güzelyurt - Selime | 1.406 | %90,3 | MHP | %49,6 |
| Güzelyurt - Ihlara | 1.912 | %82,7 | MHP | %68,3 |
| Eskil - Eşmekaya | 1.924 | %92,7 | MHP | %66,6 |
| Gülağaç - Saratlı | 1.734 | %84,0 | SOL | %50,4 |
| Gülağaç - Gülpınar | 2.142 | %74,8 | MHP | %30,0 |
| Gülağaç - Demirci | 2.824 | %88,6 | BBP | %58,5 |