92.915
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Şırnak iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %74,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cizre ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 92.915 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %74,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Şırnak (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Cizre seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 83.600 | %74,1 | DEM | %72,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 83.600 | %74,1 | DEM | %73,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 92.915 | %74,2 | DEM | %73,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 91.677 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 91.528 | %85,7 | DEM | %76,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 91.528 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 65.111 | %80,5 | HDP | %77,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 65.111 | %80,4 | HDP | %77,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 75.658 | %80,9 | HDP | %78,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 74.521 | %88,3 | HDP | %82,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 74.521 | %88,3 | Selahattin Demirtaş | %81,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 70.432 | %85,3 | HAYIR | %81,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 66.297 | %93,4 | HDP | %93,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 66.176 | %94,9 | HDP | %92,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 63.387 | %84,2 | Selahattin Demirtaş | %89,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 54.618 | %85,0 | BDP | %81,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 54.618 | %84,8 | BDP | %81,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 62.913 | %85,5 | BDP | %81,3 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 56.123 | %89,1 | AKP | %16,7 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 54.333 | %11,3 | EVET | %92,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 42.934 | %84,2 | DTP | %79,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 42.934 | %84,0 | DTP | %79,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 49.559 | %84,9 | DTP | %77,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 38.666 | %68,0 | EVET | %93,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 38.596 | %83,5 | AKP | %22,4 |
Cizre seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 92.915 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 91.528 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 75.658 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 74.521 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 70.432 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 66.176 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 62.913 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 56.123 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 54.333 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 49.559 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 38.666 |