Cizre · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiCizre ilçesi
%82,1
HDP birinci
64.030 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cizre ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %82,1 ile birinci; 64.030 geçerli oy, katılım %88,3.
Cizre
Kayıtlı seçmen 74.521 · Oy kullanan 65.810 (katılım %88,3) · Geçerli 64.030 · Geçersiz 1.780
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ali Bey Mah. | 6 | 2.195 | %81,6 | HDP | %65,4 |
| Aşağıkonak Köyü | 1 | 225 | %88,0 | HDP | %94,4 |
| Aşağıçeşme Köyü | 1 | 266 | %82,3 | HDP | %97,3 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 112 | %83,9 | HDP | %93,5 |
| Bozalan Köyü | 4 | 700 | %92,0 | HDP | %66,1 |
| Cudi Mah. | 52 | 18.407 | %89,8 | HDP | %86,6 |
| Dağ Kapı Mah. | 11 | 4.018 | %83,9 | HDP | %71,8 |
| Düzova Köyü | 2 | 668 | %86,4 | HDP | %91,2 |
| Dicle Mah. | 11 | 3.935 | %83,2 | HDP | %73,8 |
| Dirsekli Köyü | 5 | 1.465 | %93,2 | HDP | %87,3 |
| Erdem Köyü | 1 | 81 | %90,1 | HDP | %86,1 |
| Gürsu Köyü | 1 | 271 | %97,8 | HDP | %97,7 |
| Güçlü Köyü | 2 | 481 | %92,5 | HDP | %94,3 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 297 | %101,4 | HDP | %80,0 |
| Kale Mah. | 4 | 1.519 | %78,2 | HDP | %56,4 |
| Katran Köyü | 3 | 806 | %94,2 | HDP | %88,2 |
| Kayaköy | 1 | 170 | %90,6 | HDP | %85,9 |
| Kebeli Köyü | 1 | 165 | %100,6 | HDP | %91,5 |
| Keruh Köyü | 1 | 161 | %95,7 | HDP | %90,2 |
| Kocapınar Köyü | 2 | 529 | %85,6 | HDP | %94,5 |
| Konak Mah. | 19 | 6.758 | %87,3 | HDP | %75,9 |
| Korucu Köyü | 2 | 607 | %94,6 | HDP | %95,6 |
| Koçtepe Köyü | 1 | 259 | %86,9 | HDP | %97,8 |
| Kurtuluş Köyü | 2 | 415 | %98,8 | HDP | %82,4 |
| Kuştepe Köyü | 1 | 58 | %87,9 | HDP | %66,0 |
| Nur Mah. | 33 | 11.890 | %90,2 | HDP | %87,4 |
| Sulak Köyü | 1 | 318 | %99,4 | HDP | %98,1 |
| Sur Mah. | 15 | 5.664 | %88,8 | HDP | %90,4 |
| Taşhöyük Köyü | 1 | 220 | %94,6 | HDP | %78,1 |
| Tepeönü Köyü | 1 | 249 | %98,8 | HDP | %75,4 |
| Ulaş Köyü | 1 | 232 | %81,5 | AKP | %65,9 |
| Uğur Köyü | 1 | 130 | %90,8 | HDP | %88,9 |
| Varlık Köyü | 1 | 264 | %90,2 | HDP | %95,7 |
| Yafes Mah. | 13 | 4.623 | %88,5 | HDP | %84,3 |
| Yakacık Köyü | 1 | 174 | %100,0 | HDP | %62,6 |
| Yalıntepe Köyü | 1 | 84 | %110,7 | HDP | %56,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 236 | %93,2 | HDP | %99,1 |
| Çatal Köyü | 1 | 77 | %100,0 | HDP | %82,9 |
| Çavuşköy | 2 | 519 | %100,0 | HDP | %96,1 |
| Çağıl Köyü | 1 | 26 | %123,1 | HDP | %87,5 |
| Şah Mah. | 15 | 5.247 | %83,0 | HDP | %65,7 |