%50,0
AK PARTİ birinci
12.657 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pervari ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,0 ile birinci; 12.657 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 16.655 · Oy kullanan 13.687 (katılım %82,2) · Geçerli 12.657 · Geçersiz 1.030
Pervari Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.327 | %50,0 |
| DEM | 3.869 | %30,6 |
| CHP | 1.277 | %10,1 |
| MHP | 315 | %2,5 |
| İYİ | 258 | %2,0 |
| YRP | 197 | %1,6 |
| MEMLEKET | 75 | %0,6 |
| BBP | 47 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 44 | %0,4 |
| SOL | 42 | %0,3 |
| AB | 36 | %0,3 |
| VATAN | 27 | %0,2 |
| AP | 25 | %0,2 |
| HKP | 24 | %0,2 |
| ANAP | 20 | %0,2 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,1 |
| Edip Eker (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 7 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| Fatih Bahattin Cantürk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pervari mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aydın Mah. | 9 | 2.771 | %80,3 | AKP | %42,8 |
| Ayvalıbağ Köyü | 1 | 241 | %72,6 | AKP | %45,8 |
| Aşağıbalcılar Köyü | 1 | 33 | %78,8 | AKP | %88,0 |
| Belenoluk Köyü | 2 | 444 | %89,2 | DEM | %74,7 |
| Bentköy | 1 | 168 | %78,6 | DEM | %62,8 |
| Beğendik-Gazi Mah. | 3 | 839 | %82,4 | AKP | %58,6 |
| Beğendik-Kale Mah. | 1 | 341 | %75,7 | DEM | %47,7 |
| Dolusalkım Köyü | 1 | 202 | %68,8 | AKP | %68,6 |
| Doğanca Köyü | 1 | 101 | %59,4 | DEM | %56,9 |
| Doğanköy | 4 | 1.345 | %72,6 | DEM | %67,1 |
| Düğüncüler Köyü | 2 | 504 | %86,7 | DEM | %48,4 |
| Ekindüzü Köyü | 1 | 187 | %75,9 | AKP | %43,8 |
| Erkent Köyü | 1 | 156 | %100,0 | DEM | %54,8 |
| Gökbudak Köyü | 2 | 630 | %74,0 | AKP | %42,7 |
| Gökçekoru Köyü | 2 | 500 | %87,4 | AKP | %81,1 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 135 | %94,8 | AKP | %79,5 |
| Güleçler Köyü | 2 | 610 | %72,5 | AKP | %74,9 |
| Gümüşören Köyü | 1 | 260 | %67,7 | DEM | %74,2 |
| Karasungur Köyü | 2 | 434 | %97,2 | AKP | %95,7 |
| Karşıkaya Köyü | 1 | 217 | %75,6 | AKP | %72,5 |
| Keskin Köyü | 1 | 179 | %72,6 | AKP | %42,7 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 95 | %110,5 | DEM | %57,8 |
| Kocaçavuş Köyü | 1 | 63 | %79,4 | DEM | %45,0 |
| Köprüçay Köyü | 1 | 355 | %78,3 | AKP | %42,3 |
| Narsuyu Köyü | 1 | 171 | %81,9 | AKP | %74,8 |
| Ormandalı Köyü | 2 | 434 | %76,7 | AKP | %59,3 |
| Palamutlu Köyü | 3 | 800 | %84,3 | AKP | %77,5 |
| Sarıdam Köyü | 1 | 132 | %79,6 | CHP | %81,8 |
| Sarıyaprak Köyü | 1 | 141 | %233,3 | AKP | %43,7 |
| Söğütönü Köyü | 1 | 246 | %84,2 | DEM | %45,4 |
| Taşdibek Köyü | 1 | 359 | %76,3 | AKP | %73,8 |
| Tosuntarla Köyü | 1 | 92 | %89,1 | DEM | %44,0 |
| Tuzcular Köyü | 1 | 301 | %81,7 | AKP | %51,7 |
| Yapraktepe Köyü | 1 | 397 | %89,9 | DEM | %61,1 |
| Yeniaydın Köyü | 1 | 388 | %81,2 | AKP | %88,1 |
| Yukarıbalcılar Köyü | 1 | 272 | %83,1 | DEM | %51,2 |
| Çatköy | 1 | 156 | %73,7 | AKP | %53,7 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 239 | %95,0 | AKP | %94,7 |
| Çobanören Köyü | 1 | 298 | %88,6 | AKP | %53,7 |
| Çukurköy | 1 | 140 | %101,4 | AKP | %95,0 |
| Üçoyuk Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %73,4 |
| Şakiran Mah. | 4 | 1.207 | %80,5 | AKP | %48,1 |