117.031
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Şanlıurfa iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Viranşehir ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 117.031 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Şanlıurfa (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Viranşehir seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 117.031 | %76,6 | DEM | %51,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 117.031 | %76,6 | DEM | %48,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 117.031 | %76,6 | DEM | %39,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 114.456 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 114.312 | %80,4 | DEM | %46,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 114.312 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 102.323 | %83,4 | AKP | %47,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 102.323 | %83,4 | AKP | %46,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 102.323 | %83,5 | AKP | %50,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 98.890 | %81,0 | HDP | %50,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 98.890 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 96.539 | %84,3 | EVET | %58,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 91.844 | %86,2 | HDP | %50,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 92.160 | %85,9 | HDP | %60,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 87.883 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 88.171 | %87,8 | BDP | %48,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 88.171 | %87,6 | AKP | %48,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 88.171 | %87,7 | AKP | %49,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 80.109 | %83,7 | AKP | %50,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 76.997 | %59,4 | EVET | %96,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 42.697 | %75,4 | DTP | %46,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 42.697 | %74,3 | DTP | %48,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 73.009 | %84,0 | AKP | %42,8 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 51.143 | %79,5 | EVET | %96,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 50.265 | %84,3 | AKP | %53,7 |
Viranşehir seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 117.031 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 114.312 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 102.323 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 98.890 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 96.539 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 92.160 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 88.171 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 80.109 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 76.997 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 73.009 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 51.143 |