%48,7
DEM Parti birinci
85.549 geçerli oy · katılım %76,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Viranşehir ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %48,7 ile birinci; 85.549 geçerli oy, katılım %76,6.
Kayıtlı seçmen 117.031 · Oy kullanan 89.637 (katılım %76,6) · Geçerli 85.549 · Geçersiz 4.088
Viranşehir Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 41.696 | %48,7 |
| AKP | 22.011 | %25,7 |
| YRP | 17.551 | %20,5 |
| CHP | 1.424 | %1,7 |
| HÜDA PAR | 910 | %1,1 |
| İYİ | 632 | %0,7 |
| SAADET | 399 | %0,5 |
| BBP | 307 | %0,4 |
| TİP | 252 | %0,3 |
| BTP | 119 | %0,1 |
| TKP | 111 | %0,1 |
| SOL | 88 | %0,1 |
| EMEP | 49 | %0,1 |
Seçilenler
- Dilan Doğan · DEM
- Şervan Vefa · DEM
- Bedriye Yorgun · DEM
- Yusuf Kaya · DEM
- Haci Atlıyan · DEM
- Mehmet Kete · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Zahra Mutlu · DEM
- Osman Kaya · YRP · listede 1. sıra
- Serdar Etli · DEM
- İsa Üçağaç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Müzeyyen Aktaş · DEM
- Mevlüt Özbilgi · DEM
- Birgül Kılıç · DEM
- Ahmet Yıldız · YRP · listede 2. sıra
- Lokman Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cebrail Temel · DEM
- Mehmet Sakin · DEM
- İrfan Şehmusoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Şeyhmus Öztaş · DEM
- Seydo Avu · DEM
- Mehmet Şık · YRP · listede 3. sıra
- Necati Gören · DEM
- Feyzi Acar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Şihan Türk · DEM
- Bekir Gulgor · DEM
- Celal Yeten · YRP · listede 4. sıra
- Hıdır Karakurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mustafa Vural · DEM
- Ferit Palmanak · DEM
- Mehmet Nuri Kızılırmak · DEM
- Halil Taç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Viranşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abalar Mah. | 1 | 157 | %95,5 | DEM | %44,6 |
| Adaköy Mah. | 1 | 113 | %103,5 | DEM | %88,8 |
| Akkese Mah. | 2 | 477 | %98,7 | AKP | %82,7 |
| Akçataş Mah. | 1 | 59 | %94,9 | YRP | %91,1 |
| Alakonak Mah. | 1 | 93 | %105,4 | AKP | %100,0 |
| Altınbaşak Mah. | 3 | 658 | %77,1 | DEM | %56,0 |
| Anıt Mah. | 3 | 943 | %100,9 | AKP | %66,7 |
| Arısu Mah. | 1 | 304 | %99,7 | DEM | %86,8 |
| Arıtır Mah. | 1 | 328 | %86,3 | DEM | %97,5 |
| Aslanbaba Mah. | 2 | 427 | %82,2 | YRP | %48,7 |
| Atatürk Mah. | 9 | 2.909 | %68,0 | DEM | %66,5 |
| Atıcılar Mah. | 1 | 84 | %96,4 | DEM | %92,2 |
| Ayaklı Mah. | 5 | 1.183 | %94,7 | YRP | %46,5 |
| Ayrıdüşen Mah. | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %42,4 |
| Azadi Mah. | 11 | 3.705 | %65,1 | DEM | %60,6 |
| Aşağıtınaz Mah. | 2 | 417 | %93,5 | DEM | %85,3 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.407 | %73,1 | DEM | %37,7 |
| Bakımlı Mah. | 2 | 365 | %66,3 | DEM | %70,7 |
| Ballıca Mah. | 2 | 606 | %92,7 | DEM | %93,7 |
| Başaran Mah. | 1 | 270 | %65,6 | DEM | %57,3 |
| Başköy Mah. | 2 | 364 | %98,1 | AKP | %68,8 |
| Beğrük Mah. | 1 | 140 | %90,7 | YRP | %62,1 |
| Bozca Mah. | 1 | 236 | %69,1 | DEM | %89,6 |
| Burç Mah. | 1 | 217 | %62,7 | DEM | %51,1 |
| Büyükbardakçı Mah. | 2 | 590 | %90,0 | YRP | %59,7 |
| Büyükgörümlü Mah. | 2 | 423 | %100,2 | DEM | %76,4 |
| Büyükmutlu Mah. | 2 | 452 | %90,9 | DEM | %73,6 |
| Büyükçavuş Mah. | 2 | 522 | %72,6 | AKP | %66,6 |
| Binekli Mah. | 1 | 293 | %94,5 | YRP | %71,8 |
| Ceylan Mah. | 1 | 82 | %102,4 | AKP | %93,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.119 | %69,9 | DEM | %79,7 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 340 | %100,3 | AKP | %52,7 |
| Defterdar Mah. | 1 | 49 | %110,2 | AKP | %94,4 |
| Demirci Mah. | 3 | 730 | %76,7 | DEM | %87,1 |
| Değim Mah. | 1 | 82 | %75,6 | YRP | %56,5 |
| Dikili Mah. | 1 | 218 | %95,0 | DEM | %50,5 |
| Dinçer Mah. | 1 | 183 | %89,6 | DEM | %92,4 |
| Dinçkök Mah. | 1 | 148 | %76,4 | DEM | %69,0 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 44 | %109,1 | AKP | %78,7 |
| Ekindöver Mah. | 3 | 834 | %95,3 | DEM | %67,0 |
| Elbeğendi Mah. | 2 | 677 | %95,9 | DEM | %78,8 |
| Elgün Mah. | 5 | 1.463 | %85,5 | AKP | %55,2 |
| Emiroğlu Mah. | 9 | 2.817 | %70,5 | DEM | %69,2 |
| Engelli Mah. | 2 | 445 | %88,5 | AKP | %73,0 |
| Eser Mah. | 1 | 173 | %68,2 | AKP | %41,5 |
| Eskikale Mah. | 1 | 223 | %90,1 | DEM | %90,6 |
| Esvetoğlu Mah. | 1 | 324 | %83,3 | YRP | %48,8 |
| Evcimen Mah. | 1 | 272 | %83,1 | CHP | %56,1 |
| Eyyüpnebi Mah. | 4 | 1.241 | %84,0 | DEM | %47,4 |
| Eşkin Mah. | 1 | 107 | %87,9 | YRP | %82,4 |
| Germen Mah. | 4 | 1.231 | %97,6 | AKP | %37,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 113 | %94,7 | DEM | %96,2 |
| Gölbaşı Mah. | 12 | 3.743 | %70,3 | DEM | %64,6 |
| Gölcük Mah. | 3 | 597 | %84,9 | DEM | %59,0 |
| Gömülü Mah. | 2 | 417 | %86,6 | AKP | %52,0 |
| Gönüllü Mah. | 1 | 49 | %85,7 | DEM | %78,6 |
| Gözeli Mah. | 2 | 387 | %90,4 | DEM | %59,0 |
| Gözler Mah. | 2 | 427 | %95,1 | DEM | %48,4 |
| Göğerli Mah. | 1 | 55 | %98,2 | DEM | %75,9 |
| Güleryüz Mah. | 1 | 256 | %79,3 | AKP | %34,2 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 194 | %95,9 | DEM | %54,1 |
| Güzlek Mah. | 2 | 384 | %98,4 | AKP | %65,7 |
| Hürriyet Mah. | 38 | 12.616 | %68,2 | DEM | %59,1 |
| Işıldar Mah. | 5 | 1.269 | %100,0 | DEM | %71,0 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 682 | %78,7 | DEM | %96,1 |
| Kale Mah. | 5 | 1.543 | %72,8 | DEM | %49,2 |
| Karakuzu Mah. | 2 | 413 | %58,4 | DEM | %71,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 294 | %93,5 | AKP | %53,2 |
| Karatepe Mah. | 4 | 1.252 | %95,9 | AKP | %56,5 |
| Kargalı Mah. | 2 | 204 | %99,5 | AKP | %34,1 |
| Karınca Mah. | 2 | 614 | %96,6 | DEM | %74,9 |
| Kavurga Mah. | 3 | 497 | %83,7 | DEM | %45,4 |
| Kemerli Mah. | 3 | 924 | %82,3 | YRP | %45,7 |
| Kervansarayı Mah. | 1 | 205 | %98,1 | DEM | %47,5 |
| Keçeli Mah. | 2 | 110 | %98,2 | DEM | %39,4 |
| Kınalıtepe Mah. | 7 | 1.730 | %91,7 | AKP | %70,6 |
| Kırbalı Mah. | 1 | 161 | %64,6 | DEM | %41,4 |
| Kırkgöz Mah. | 1 | 57 | %103,5 | YRP | %89,8 |
| Kızlarsarayı Mah. | 1 | 147 | %94,6 | AKP | %60,2 |
| Kışla Mah. | 9 | 2.903 | %67,2 | DEM | %62,3 |
| Kolağası Mah. | 1 | 33 | %112,1 | DEM | %94,4 |
| Konakyeri Mah. | 2 | 483 | %81,6 | DEM | %80,4 |
| Koşulu Mah. | 1 | 263 | %82,1 | DEM | %83,8 |
| Kucak Mah. | 2 | 375 | %99,5 | YRP | %72,0 |
| Kumçeşme Mah. | 1 | 282 | %99,7 | DEM | %61,2 |
| Kurtulmuş Mah. | 2 | 649 | %79,7 | DEM | %46,8 |
| Kururoğlu Mah. | 1 | 229 | %90,4 | AKP | %63,3 |
| Küçükmutlu Mah. | 1 | 200 | %99,5 | AKP | %48,0 |
| Küçüktopça Mah. | 1 | 163 | %97,6 | DEM | %80,8 |
| Malta Mah. | 1 | 233 | %86,3 | YRP | %82,3 |
| Mehmetçik Mah. | 1 | 164 | %53,1 | DEM | %86,1 |
| Nergizli Mah. | 1 | 233 | %73,8 | DEM | %73,9 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 117 | %82,9 | DEM | %61,9 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 455 | %70,1 | AKP | %46,5 |
| Reyhanlı Mah. | 1 | 223 | %98,7 | AKP | %82,8 |
| Sakalar Mah. | 1 | 340 | %97,1 | AKP | %68,2 |
| Samanlı Mah. | 1 | 179 | %91,6 | AKP | %78,3 |
| Sarıbal Mah. | 2 | 412 | %98,5 | YRP | %52,4 |
| Satıcık Mah. | 1 | 201 | %99,5 | DEM | %94,0 |
| Sayoba Mah. | 1 | 60 | %103,3 | YRP | %93,6 |
| Sağırtaş Mah. | 1 | 191 | %73,8 | AKP | %53,3 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 6 | 1.824 | %67,4 | DEM | %70,7 |
| Sepetli Mah. | 1 | 125 | %99,2 | AKP | %58,0 |
| Sergen Mah. | 3 | 816 | %99,1 | AKP | %55,9 |
| Sevgili Mah. | 1 | 121 | %80,2 | AKP | %59,1 |
| Sözeri Mah. | 1 | 102 | %79,4 | YRP | %48,6 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 299 | %84,0 | AKP | %63,3 |
| Tanyeli Mah. | 1 | 212 | %89,6 | AKP | %48,1 |
| Taşyaka Mah. | 1 | 158 | %72,2 | AKP | %43,0 |
| Taşönü Mah. | 1 | 268 | %88,8 | AKP | %62,6 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.102 | %68,5 | DEM | %52,0 |
| Tekneli Mah. | 2 | 402 | %99,3 | AKP | %65,7 |
| Tepedüzü Mah. | 1 | 310 | %86,1 | YRP | %85,3 |
| Toklu Mah. | 3 | 770 | %96,5 | AKP | %61,7 |
| Tunçbilek Mah. | 2 | 454 | %89,0 | AKP | %39,0 |
| Türkeli Mah. | 1 | 77 | %58,4 | DEM | %57,8 |
| Ulaklı Mah. | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %64,5 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 234 | %74,8 | AKP | %72,0 |
| Yaban Mah. | 5 | 1.309 | %92,0 | YRP | %38,8 |
| Yarpuz Mah. | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %78,6 |
| Yayık Mah. | 1 | 155 | %96,1 | DEM | %92,6 |
| Yazgüneşi Mah. | 2 | 576 | %84,4 | AKP | %44,9 |
| Yağızlar Mah. | 1 | 305 | %88,5 | YRP | %97,4 |
| Yeni Mah. | 18 | 5.605 | %71,1 | DEM | %67,5 |
| Yenişehir Mah. | 48 | 14.601 | %64,7 | DEM | %47,8 |
| Yeşilalıç Mah. | 3 | 1.042 | %80,5 | AKP | %77,8 |
| Yeşildurak Mah. | 1 | 58 | %100,0 | YRP | %87,7 |
| Yıldız Mah. | 1 | 229 | %101,3 | DEM | %64,6 |
| Yolbilen Mah. | 2 | 562 | %89,0 | YRP | %64,2 |
| Yollarbaşı Mah. | 3 | 694 | %96,8 | DEM | %37,6 |
| Yukarıbağ Mah. | 1 | 80 | %71,3 | DEM | %55,4 |
| Yukarıdilimli Mah. | 1 | 66 | %98,5 | DEM | %79,7 |
| Yukarışölenli Mah. | 1 | 191 | %91,1 | DEM | %65,5 |
| Yüceler Mah. | 1 | 106 | %100,0 | AKP | %54,3 |
| Çalıcık Mah. | 1 | 323 | %89,8 | AKP | %53,4 |
| Çamurlu Mah. | 3 | 512 | %74,2 | DEM | %60,7 |
| Çokran Mah. | 1 | 212 | %98,6 | DEM | %79,0 |
| Çiftekuyu Mah. | 1 | 181 | %97,8 | YRP | %74,7 |
| Çiftçiler Mah. | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %80,2 |
| Övüncük Mah. | 1 | 102 | %103,9 | AKP | %67,3 |
| Özal Mah. | 3 | 869 | %77,3 | DEM | %37,4 |
| Üçgül Mah. | 1 | 34 | %117,7 | AKP | %82,5 |
| İncirli Mah. | 2 | 199 | %74,4 | DEM | %60,0 |
| İsa Harabesi Mah. | 1 | 256 | %91,4 | DEM | %84,5 |
| Şahinli Mah. | 1 | 85 | %96,5 | YRP | %93,9 |
| Şarkpınar Mah. | 4 | 1.237 | %70,0 | DEM | %59,2 |
| Şehit Mah. | 1 | 39 | %84,6 | AKP | %75,8 |
| Şırnak Mah. | 20 | 6.474 | %65,5 | DEM | %85,1 |