%46,8
YEŞİL SOL PARTİ birinci
88.650 geçerli oy · katılım %80,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Viranşehir ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %46,8 ile birinci; 88.650 geçerli oy, katılım %80,4.
Kayıtlı seçmen 114.312 · Oy kullanan 91.858 (katılım %80,4) · Geçerli 88.650 · Geçersiz 3.208
Viranşehir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 41.467 | %46,8 |
| AKP | 31.636 | %35,7 |
| CHP | 4.816 | %5,4 |
| MHP | 4.302 | %4,9 |
| YRP | 1.650 | %1,9 |
| İYİ | 1.548 | %1,8 |
| Abdulkerim Koç (bağımsız) | 815 | %0,9 |
| SOL | 385 | %0,4 |
| BBP | 364 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 310 | %0,4 |
| MEMLEKET | 234 | %0,3 |
| Mustafa Hakkı Bucak (bağımsız) | 225 | %0,3 |
| Ömer Uçar (bağımsız) | 159 | %0,2 |
| Fatih Mehmet Bucak (bağımsız) | 135 | %0,2 |
| AB | 121 | %0,1 |
| ANAP | 86 | %0,1 |
| TKP | 48 | %0,1 |
| GBP | 44 | %0,1 |
| HAK-PAR | 42 | %0,1 |
| MİLLET | 40 | %0,1 |
| Abdulkadir Aslantaş (bağımsız) | 39 | %0,0 |
| VATAN | 32 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 32 | %0,0 |
| HKP | 30 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 27 | %0,0 |
| Levent Yenilmez (bağımsız) | 23 | %0,0 |
| TKH | 21 | %0,0 |
| Fahriye Yonca Ayas (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Müslüm Murat Sarıbaşak (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Viranşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abalar Mah. | 1 | 157 | %100,0 | DEM | %44,4 |
| Akkese Mah. | 2 | 449 | %90,7 | AKP | %82,1 |
| Akçataş Mah. | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %62,5 |
| Alakonak Mah. | 1 | 98 | %103,1 | AKP | %79,2 |
| Altınbaşak Mah. | 2 | 605 | %87,1 | DEM | %66,9 |
| Anıt Mah. | 3 | 916 | %97,8 | AKP | %64,4 |
| Arısu Mah. | 1 | 296 | %99,3 | DEM | %67,7 |
| Arıtır Mah. | 1 | 334 | %76,1 | DEM | %96,8 |
| Aslanbaba Mah. | 2 | 430 | %96,7 | AKP | %52,2 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.896 | %74,6 | DEM | %62,5 |
| Atıcılar Mah. | 1 | 88 | %68,2 | AKP | %70,2 |
| Ayaklı Mah. | 4 | 1.267 | %85,4 | AKP | %63,5 |
| Ayrıdüşen Mah. | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %51,9 |
| Azadi Mah. | 11 | 3.683 | %73,7 | DEM | %53,6 |
| Aşağıtınaz Mah. | 2 | 390 | %95,4 | AKP | %46,6 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.384 | %80,7 | AKP | %42,8 |
| Ballıca Mah. | 2 | 589 | %95,4 | DEM | %87,4 |
| Başaran Mah. | 1 | 273 | %80,2 | DEM | %87,0 |
| Başköy Mah. | 1 | 357 | %100,8 | AKP | %85,2 |
| Beğrük Mah. | 1 | 133 | %96,2 | AKP | %62,4 |
| Bozca Mah. | 1 | 226 | %73,0 | DEM | %87,0 |
| Burç Mah. | 1 | 214 | %63,1 | DEM | %85,1 |
| Büyükbardakçı Mah. | 2 | 574 | %86,4 | AKP | %46,8 |
| Büyükgörümlü Mah. | 2 | 413 | %93,0 | DEM | %90,6 |
| Büyükmutlu Mah. | 2 | 428 | %91,4 | DEM | %86,3 |
| Büyükçavuş Mah. | 2 | 508 | %80,5 | AKP | %90,4 |
| Binekli Mah. | 1 | 264 | %83,7 | AKP | %73,7 |
| Ceylan Mah. | 1 | 92 | %101,1 | AKP | %78,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.070 | %74,4 | DEM | %75,2 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 329 | %79,0 | DEM | %49,2 |
| Defterdar Mah. | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %80,0 |
| Demirci Mah. | 3 | 705 | %75,9 | DEM | %85,2 |
| Değim Mah. | 1 | 74 | %25,7 | DEM | %52,6 |
| Dikili Mah. | 1 | 218 | %81,2 | AKP | %83,7 |
| Dinçer Mah. | 1 | 180 | %80,0 | DEM | %80,9 |
| Dinçkök Mah. | 1 | 143 | %72,0 | AKP | %52,0 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 47 | %110,6 | CHP | %78,9 |
| Ekindöver Mah. | 3 | 807 | %91,2 | DEM | %65,8 |
| Elbeğendi Mah. | 2 | 637 | %97,8 | DEM | %90,6 |
| Elgün Mah. | 4 | 1.426 | %98,2 | AKP | %53,3 |
| Emiroğlu Mah. | 8 | 2.700 | %73,4 | DEM | %66,4 |
| Engelli Mah. | 2 | 451 | %83,4 | AKP | %56,8 |
| Eser Mah. | 1 | 175 | %76,0 | AKP | %61,4 |
| Eskikale Mah. | 1 | 238 | %84,9 | DEM | %93,0 |
| Esvetoğlu Mah. | 1 | 219 | %83,6 | AKP | %62,4 |
| Evcimen Mah. | 1 | 285 | %81,4 | AKP | %43,1 |
| Eyyüpnebi Mah. | 4 | 1.227 | %84,8 | DEM | %50,3 |
| Eşkin Mah. | 1 | 110 | %94,6 | DEM | %49,0 |
| Germen Mah. | 4 | 1.220 | %1,2 | CHP | %30,8 |
| Göktepe Mah. | 1 | 102 | %103,9 | DEM | %97,2 |
| Gölbaşı Mah. | 10 | 3.650 | %81,4 | DEM | %58,8 |
| Gölcük Mah. | 3 | 616 | %81,2 | DEM | %49,5 |
| Gömülü Mah. | 2 | 404 | %81,7 | AKP | %55,8 |
| Gönüllü Mah. | 1 | 47 | %110,6 | DEM | %69,4 |
| Gözeli Mah. | 2 | 382 | %84,8 | DEM | %48,9 |
| Gözler Mah. | 2 | 402 | %79,9 | DEM | %47,3 |
| Göğerli Mah. | 1 | 54 | %94,4 | YRP | %41,2 |
| Güleryüz Mah. | 1 | 235 | %87,2 | AKP | %63,2 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 194 | %97,9 | DEM | %41,2 |
| Güzlek Mah. | 1 | 372 | %97,3 | AKP | %86,4 |
| Hürriyet Mah. | 36 | 12.142 | %75,5 | DEM | %60,7 |
| Işıldar Mah. | 4 | 1.257 | %99,6 | DEM | %69,3 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 651 | %76,0 | DEM | %88,3 |
| Kale Mah. | 5 | 1.544 | %76,6 | DEM | %45,1 |
| Karakuzu Mah. | 2 | 750 | %67,9 | DEM | %82,2 |
| Karataş Mah. | 1 | 286 | %89,9 | AKP | %54,0 |
| Karatepe Mah. | 4 | 1.173 | %89,9 | AKP | %60,9 |
| Kargalı Mah. | 2 | 198 | %99,5 | AKP | %64,4 |
| Karınca Mah. | 2 | 597 | %88,3 | DEM | %54,0 |
| Kavurga Mah. | 2 | 505 | %78,6 | DEM | %44,0 |
| Kemerli Mah. | 3 | 933 | %99,4 | AKP | %68,2 |
| Kervansarayı Mah. | 1 | 174 | %69,5 | DEM | %50,9 |
| Keçeli Mah. | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %57,8 |
| Kınalıtepe Mah. | 6 | 1.687 | %82,4 | AKP | %70,5 |
| Kırbalı Mah. | 1 | 172 | %75,0 | DEM | %51,2 |
| Kırkgöz Mah. | 1 | 56 | %107,1 | CHP | %52,5 |
| Kızlarsarayı Mah. | 1 | 140 | %99,3 | AKP | %52,3 |
| Kışla Mah. | 8 | 2.842 | %78,4 | DEM | %60,1 |
| Konakyeri Mah. | 2 | 462 | %85,3 | DEM | %73,7 |
| Koşulu Mah. | 1 | 261 | %71,7 | DEM | %55,4 |
| Kucak Mah. | 1 | 367 | %82,6 | DEM | %44,3 |
| Kumçeşme Mah. | 1 | 275 | %97,5 | AKP | %45,8 |
| Kurtulmuş Mah. | 2 | 623 | %92,6 | DEM | %75,9 |
| Kururoğlu Mah. | 1 | 246 | %94,7 | AKP | %59,7 |
| Küçükmutlu Mah. | 1 | 201 | %98,0 | CHP | %82,7 |
| Küçüktopça Mah. | 1 | 169 | %90,5 | DEM | %56,4 |
| Malta Mah. | 1 | 226 | %94,7 | AKP | %63,9 |
| Mehmetçik Mah. | 1 | 161 | %74,5 | DEM | %85,3 |
| Nergizli Mah. | 1 | 232 | %70,3 | DEM | %84,6 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 114 | %69,3 | DEM | %62,8 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 441 | %87,8 | AKP | %73,4 |
| Reyhanlı Mah. | 1 | 216 | %92,6 | AKP | %93,5 |
| Sakalar Mah. | 1 | 336 | %78,9 | DEM | %68,2 |
| Samanlı Mah. | 1 | 169 | %99,4 | AKP | %74,6 |
| Sarıbal Mah. | 2 | 411 | %97,6 | AKP | %53,0 |
| Satıcık Mah. | 1 | 187 | %102,1 | DEM | %65,4 |
| Sayoba Mah. | 1 | 58 | %86,2 | AKP | %88,0 |
| Sağırtaş Mah. | 1 | 189 | %76,2 | DEM | %69,3 |
| Sağlamlar Mah. | 1 | 215 | %98,6 | AKP | %82,6 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 5 | 1.802 | %74,8 | DEM | %68,0 |
| Sepetli Mah. | 1 | 116 | %79,3 | AKP | %56,5 |
| Sergen Mah. | 3 | 790 | %91,1 | AKP | %68,7 |
| Sevgili Mah. | 1 | 144 | %104,9 | AKP | %84,6 |
| Sözeri Mah. | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %57,7 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 281 | %96,8 | AKP | %83,6 |
| Tanyeli Mah. | 1 | 167 | %94,6 | AKP | %49,7 |
| Taşyaka Mah. | 1 | 159 | %79,3 | AKP | %52,7 |
| Taşönü Mah. | 1 | 260 | %89,2 | DEM | %59,9 |
| Tekke Mah. | 3 | 1.071 | %72,1 | DEM | %46,7 |
| Tekneli Mah. | 2 | 402 | %91,3 | AKP | %74,7 |
| Tepedüzü Mah. | 1 | 293 | %81,6 | AKP | %64,8 |
| Toklu Mah. | 3 | 773 | %96,1 | AKP | %75,5 |
| Tunçbilek Mah. | 2 | 405 | %69,9 | DEM | %41,3 |
| Türkeli Mah. | 1 | 77 | %54,6 | DEM | %85,7 |
| Ulaklı Mah. | 1 | 51 | %103,9 | DEM | %62,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 210 | %85,2 | AKP | %52,6 |
| Yaban Mah. | 4 | 1.280 | %90,3 | AKP | %68,0 |
| Yarpuz Mah. | 1 | 56 | %91,1 | CHP | %76,5 |
| Yayık Mah. | 1 | 157 | %93,6 | DEM | %90,5 |
| Yazgüneşi Mah. | 2 | 466 | %102,2 | AKP | %60,4 |
| Yağızlar Mah. | 1 | 296 | %98,3 | AKP | %73,9 |
| Yeni Mah. | 15 | 5.597 | %77,8 | DEM | %64,5 |
| Yenişehir Mah. | 43 | 14.558 | %80,8 | DEM | %41,6 |
| Yeşilalıç Mah. | 3 | 1.026 | %92,1 | AKP | %67,6 |
| Yeşildurak Mah. | 1 | 51 | %107,8 | AKP | %96,4 |
| Yıldız Mah. | 1 | 212 | %97,6 | DEM | %69,0 |
| Yolbilen Mah. | 2 | 510 | %99,2 | AKP | %65,7 |
| Yollarbaşı Mah. | 2 | 466 | %93,8 | DEM | %84,1 |
| Yukarıbağ Mah. | 1 | 78 | %66,7 | DEM | %68,0 |
| Yukarıdilimli Mah. | 1 | 62 | %104,8 | DEM | %86,2 |
| Yukarışölenli Mah. | 1 | 301 | %86,4 | AKP | %49,8 |
| Yüceler Mah. | 1 | 91 | %95,6 | CHP | %54,0 |
| Çalıcık Mah. | 1 | 325 | %69,2 | AKP | %56,4 |
| Çamurlu Mah. | 2 | 488 | %78,1 | DEM | %70,1 |
| Çokran Mah. | 1 | 211 | %98,1 | DEM | %76,8 |
| Çiftekuyu Mah. | 1 | 149 | %102,7 | AKP | %58,2 |
| Çiftçiler Mah. | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %98,1 |
| Övüncük Mah. | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %64,0 |
| Özal Mah. | 3 | 830 | %81,7 | AKP | %42,9 |
| Üçgül Mah. | 1 | 35 | %108,6 | AKP | %65,8 |
| İncirli Mah. | 2 | 190 | %75,3 | DEM | %55,7 |
| İsa Harabesi Mah. | 2 | 263 | %87,8 | DEM | %68,4 |
| Şahinli Mah. | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %44,9 |
| Şarkpınar Mah. | 4 | 1.241 | %75,3 | DEM | %53,9 |
| Şırnak Mah. | 19 | 6.266 | %67,7 | DEM | %81,4 |