Toroslar
Mersin iline bağlı ilçe
227.805
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Mersin iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %74,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Toroslar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 227.805 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %74,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Mersin (28. Dönem'de 13 milletvekili).
Toroslar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 227.805 | %74,9 | CHP | %47,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 227.805 | %74,9 | CHP | %47,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 227.805 | %75,0 | CHP | %57,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 226.843 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 226.675 | %88,7 | AKP | %27,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 226.675 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 204.621 | %83,4 | MHP | %41,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 204.621 | %83,4 | MHP | %42,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 204.621 | %83,5 | MHP | %44,8 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 203.238 | %86,8 | AKP | %31,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 203.238 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,1 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 199.609 | %87,3 | HAYIR | %59,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 192.981 | %86,8 | AKP | %34,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 191.858 | %86,2 | AKP | %27,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 187.584 | %74,9 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %45,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 188.270 | %87,8 | MHP | %35,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 188.270 | %87,7 | MHP | %34,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 188.270 | %88,1 | MHP | %32,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 184.396 | %85,9 | AKP | %35,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 181.731 | %64,9 | HAYIR | %56,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 157.089 | %83,7 | MHP | %36,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 157.089 | %83,6 | MHP | %34,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 175.153 | %84,6 | MHP | %32,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 161.737 | %84,2 | MHP | %31,1 |
Toroslar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 227.805 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 226.675 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 204.621 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 203.238 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 199.609 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 191.858 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 188.270 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 184.396 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 181.731 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 161.737 |