%42,2
MHP birinci
164.030 geçerli oy · katılım %83,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Toroslar ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %42,2 ile birinci; 164.030 geçerli oy, katılım %83,4.
Kayıtlı seçmen 204.621 · Oy kullanan 170.720 (katılım %83,4) · Geçerli 164.030 · Geçersiz 6.690
Toroslar Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 69.167 | %42,2 |
| CHP | 55.178 | %33,6 |
| İYİ | 23.006 | %14,0 |
| HDP | 8.938 | %5,5 |
| DP | 4.008 | %2,4 |
| SAADET | 1.573 | %1,0 |
| BBP | 915 | %0,6 |
| DSP | 428 | %0,3 |
| TKP | 331 | %0,2 |
| VATAN | 299 | %0,2 |
| BTP | 187 | %0,1 |
Seçilenler
- Haluk Mutluay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hayrettin Orğun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Tuncay Gökçel · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Yerlikaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Serpil Mersin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Adnan Baş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hasan Özalp Önal · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Durak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Erhan Çontar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- İdris Üstemel · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Ömer Bilgin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Hasan Çağanay · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Atila Parlak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Yeter Güzel · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Salih Baysal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Nihat Soysal · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Raci Ünel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Yusuf Karakoyun · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Mehmet Koç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hıdır Berk · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- İsmail Gül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Mehmet Bulut · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Celal Ata · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Ahmet Kılıç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Zehide Yavuz · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Mehmet Çivi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Gülten Çavuş · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Fatma Özer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Eren Türker · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Salih Özbay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 15. sıra
- Sayım Koç · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Cesim Aslan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 16. sıra
- Emin Es · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Kazım Şengül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 17. sıra
- Mahmut Tanış · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Ferhat Salt · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 18. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Toroslar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbelen Mah. | 34 | 11.448 | %85,0 | MHP | %44,7 |
| Aladağ Mah. | 1 | 312 | %118,3 | MHP | %63,7 |
| Alanyalı Mah. | 1 | 117 | %80,3 | MHP | %54,4 |
| Alsancak Mah. | 16 | 5.333 | %81,9 | CHP | %48,5 |
| Arpaçsakarlar Mah. | 13 | 4.242 | %85,8 | MHP | %48,1 |
| Arslanköy Mah. | 6 | 1.753 | %84,6 | MHP | %46,4 |
| Ayvagediği Mah. | 4 | 1.318 | %92,4 | MHP | %55,3 |
| Bekiralanı Mah. | 3 | 719 | %95,8 | MHP | %37,8 |
| Buluklu Mah. | 3 | 977 | %90,7 | MHP | %41,9 |
| Dalakdere Mah. | 2 | 439 | %97,0 | CHP | %70,9 |
| Darısekisi Mah. | 1 | 289 | %91,7 | MHP | %49,0 |
| Demirtaş Mah. | 26 | 8.716 | %82,8 | CHP | %65,0 |
| Değnek Mah. | 1 | 338 | %84,6 | MHP | %70,7 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 736 | %95,7 | MHP | %60,7 |
| Doruklu Mah. | 2 | 672 | %98,1 | MHP | %61,4 |
| Düğdüören Mah. | 2 | 432 | %89,8 | CHP | %88,7 |
| Evrenli Mah. | 1 | 257 | %95,7 | MHP | %59,9 |
| Gözne Mah. | 4 | 1.394 | %83,4 | CHP | %42,2 |
| Güneykent Mah. | 27 | 9.259 | %81,6 | MHP | %45,4 |
| Güzelyayla Mah. | 3 | 877 | %87,9 | MHP | %48,4 |
| Halkkent Mah. | 35 | 11.977 | %80,3 | MHP | %42,8 |
| Hamzabeyli Mah. | 1 | 276 | %98,2 | MHP | %32,4 |
| Horozlu Mah. | 1 | 164 | %92,1 | MHP | %68,8 |
| Hüseyin Okan Merzeci Mah. | 13 | 4.541 | %86,4 | MHP | %49,3 |
| Işıktepe Mah. | 1 | 119 | %98,3 | MHP | %44,6 |
| Karaisalı Mah. | 2 | 496 | %90,5 | MHP | %43,5 |
| Kavaklıpınar Mah. | 2 | 384 | %94,5 | MHP | %53,2 |
| Kayrakkeşli Mah. | 1 | 187 | %93,6 | MHP | %48,5 |
| Kaşlı Mah. | 5 | 1.428 | %91,2 | MHP | %49,8 |
| Kepirli Mah. | 2 | 377 | %93,6 | MHP | %41,0 |
| Kerimler Mah. | 1 | 245 | %96,3 | İYİ | %36,2 |
| Kızılkaya Mah. | 1 | 107 | %100,0 | CHP | %75,5 |
| Korucular Mah. | 1 | 150 | %88,7 | MHP | %50,4 |
| Korukent Mah. | 12 | 4.147 | %80,1 | MHP | %45,6 |
| Kurdali Mah. | 28 | 9.615 | %82,4 | CHP | %47,3 |
| Kurudere Mah. | 1 | 92 | %100,0 | MHP | %54,4 |
| Mevlana Mah. | 31 | 10.063 | %83,2 | CHP | %50,5 |
| Musalı Mah. | 3 | 761 | %96,1 | MHP | %78,9 |
| Mustafa Kemal Mah. | 7 | 2.222 | %86,9 | CHP | %65,5 |
| Mithat Toroğlu Mah. | 19 | 6.126 | %83,7 | MHP | %50,9 |
| Osmaniye Mah. | 26 | 8.723 | %83,0 | MHP | %50,2 |
| Portakal Mah. | 11 | 3.244 | %81,8 | MHP | %46,0 |
| Resulköy Mah. | 2 | 652 | %87,7 | MHP | %70,4 |
| Sadiye Mah. | 1 | 176 | %90,9 | MHP | %55,2 |
| Sağlık Mah. | 27 | 8.735 | %82,1 | MHP | %48,6 |
| Selçuklar Mah. | 23 | 7.723 | %78,8 | MHP | %44,5 |
| Soğucak Mah. | 3 | 786 | %88,9 | MHP | %53,1 |
| Tırtar Mah. | 1 | 289 | %97,6 | MHP | %46,4 |
| Toroslar Mah. | 18 | 6.078 | %83,2 | MHP | %36,9 |
| Tozkoparan Mah. | 30 | 10.248 | %82,6 | MHP | %51,7 |
| Turgut Türkalp Mah. | 10 | 3.478 | %82,5 | CHP | %42,0 |
| Turunçlu Mah. | 16 | 5.074 | %83,4 | CHP | %54,8 |
| Yalınayak Mah. | 25 | 8.357 | %79,8 | MHP | %42,0 |
| Yavca Mah. | 2 | 355 | %93,0 | MHP | %39,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 350 | %89,7 | MHP | %45,8 |
| Yusuf Kılıç Mah. | 12 | 3.907 | %83,0 | MHP | %48,1 |
| Yüksekoluk Mah. | 2 | 658 | %95,6 | MHP | %48,8 |
| Zeki Ayan Mah. | 14 | 4.338 | %84,5 | MHP | %52,6 |
| Çamlıdere Mah. | 1 | 97 | %100,0 | MHP | %41,3 |
| Çandır Mah. | 1 | 267 | %94,8 | CHP | %41,4 |
| Çavuşlu Mah. | 12 | 4.181 | %83,5 | MHP | %39,3 |
| Çağdaşkent Mah. | 37 | 12.477 | %80,5 | CHP | %40,0 |
| Çağlarca Mah. | 2 | 697 | %96,6 | MHP | %43,0 |
| Çelebili Mah. | 1 | 277 | %97,1 | MHP | %47,5 |
| Çopurlu Mah. | 2 | 558 | %88,0 | MHP | %49,8 |
| Çukurova Mah. | 30 | 9.668 | %83,7 | MHP | %46,0 |
| Şahinpınarı Mah. | 1 | 123 | %98,4 | MHP | %60,7 |