Toroslar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıToroslar ilçesi
%56,7
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
190.215 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Toroslar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %56,7 ile birinci; 190.215 geçerli oy, katılım %84,8.
Toroslar
Kayıtlı seçmen 226.843 · Oy kullanan 192.414 (katılım %84,8) · Geçerli 190.215 · Geçersiz 2.199
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 107.770 | %56,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 82.445 | %43,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbelen Mah. | 33 | 11.834 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Aladağ Mah. | 1 | 333 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Alanyalı Mah. | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Alsancak Mah. | 14 | 5.204 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Arpaçsakarlar Mah. | 15 | 5.437 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Arslanköy Mah. | 4 | 1.463 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Ayvagediği Mah. | 3 | 1.132 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Bekiralanı Mah. | 2 | 601 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Buluklu Mah. | 3 | 1.078 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Dalakdere Mah. | 2 | 390 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Darısekisi Mah. | 1 | 266 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Demirtaş Mah. | 24 | 8.488 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Değnek Mah. | 1 | 310 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Değirmendere Mah. | 2 | 618 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Doruklu Mah. | 2 | 616 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Düğdüören Mah. | 2 | 438 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Evrenli Mah. | 1 | 242 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Gözne Mah. | 4 | 1.334 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Güneykent Mah. | 26 | 9.619 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Güzelyayla Mah. | 3 | 781 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Halkkent Mah. | 34 | 12.382 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Hamzabeyli Mah. | 1 | 188 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Horozlu Mah. | 1 | 159 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Hüseyin Okan Merzeci Mah. | 17 | 6.270 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Işıktepe Mah. | 1 | 94 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Karaisalı Mah. | 2 | 510 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Kavaklıpınar Mah. | 1 | 225 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Kayrakkeşli Mah. | 1 | 163 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Kaşlı Mah. | 5 | 1.528 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Kepirli Mah. | 1 | 365 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Kerimler Mah. | 1 | 224 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Kızılkaya Mah. | 1 | 88 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Korucular Mah. | 1 | 158 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Korukent Mah. | 16 | 5.785 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Kurdali Mah. | 28 | 10.316 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Kurudere Mah. | 1 | 74 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Mevlana Mah. | 33 | 12.041 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Musalı Mah. | 2 | 719 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Mustafa Kemal Mah. | 9 | 3.348 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Mithat Toroğlu Mah. | 17 | 6.290 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Osmaniye Mah. | 24 | 9.128 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Portakal Mah. | 17 | 6.122 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Resulköy Mah. | 2 | 737 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Sadiye Mah. | 1 | 147 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Sağlık Mah. | 28 | 9.984 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Selçuklar Mah. | 21 | 7.950 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Soğucak Mah. | 2 | 663 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Tırtar Mah. | 1 | 212 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Toroslar Mah. | 19 | 6.991 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Tozkoparan Mah. | 31 | 11.144 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Turgut Türkalp Mah. | 10 | 3.637 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Turunçlu Mah. | 13 | 4.921 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Yalınayak Mah. | 33 | 12.301 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Yavca Mah. | 1 | 271 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 300 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Yusuf Kılıç Mah. | 11 | 4.099 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Yüksekoluk Mah. | 1 | 386 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Zeki Ayan Mah. | 15 | 5.019 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Çamlıdere Mah. | 1 | 87 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| Çandır Mah. | 1 | 283 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Çavuşlu Mah. | 13 | 4.886 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Çağdaşkent Mah. | 38 | 13.958 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Çağlarca Mah. | 1 | 363 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Çelebili Mah. | 1 | 263 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Çopurlu Mah. | 2 | 623 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Çukurova Mah. | 30 | 11.033 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Şahinpınarı Mah. | 1 | 112 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |