Yazıhan · Belediye başkanı
%64,0
AK PARTİ birinci
10.853 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yazıhan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %64,0 ile birinci; 10.853 geçerli oy, katılım %89,5.
Yazıhan
Kayıtlı seçmen 12.664 · Oy kullanan 11.339 (katılım %89,5) · Geçerli 10.853 · Geçersiz 486
Seçilenler
- Nevzat Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyazı Mah. | 1 | 281 | %94,7 | AKP | %80,1 |
| Alican Mah. | 1 | 109 | %80,7 | AKP | %70,6 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 322 | %92,9 | AKP | %61,5 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 358 | %91,6 | AKP | %54,8 |
| Balaban Mah. | 2 | 645 | %91,5 | AKP | %53,2 |
| Bereketli Mah. | 1 | 221 | %93,2 | CHP | %85,6 |
| Boyaca Mah. | 1 | 203 | %91,6 | AKP | %44,8 |
| Boztepe Mah. | 1 | 148 | %93,2 | AKP | %66,7 |
| Buzluk Mah. | 2 | 574 | %89,2 | AKP | %66,6 |
| Böğürtlen Mah. | 2 | 363 | %98,4 | AKP | %87,9 |
| Dedekargın Mah. | 1 | 167 | %94,0 | CHP | %63,5 |
| Doğuş Mah. | 2 | 645 | %91,5 | AKP | %61,8 |
| Durucasu Mah. | 5 | 1.376 | %87,9 | AKP | %70,8 |
| Epreme Mah. | 2 | 453 | %91,8 | AKP | %84,0 |
| Erecek Mah. | 2 | 526 | %93,0 | AKP | %87,0 |
| Eğribük Mah. | 1 | 241 | %93,4 | CHP | %74,3 |
| Fethiye Mah. | 3 | 760 | %58,2 | CHP | %76,5 |
| Gayret Mah. | 1 | 229 | %91,7 | CHP | %61,4 |
| Gövük Mah. | 2 | 374 | %94,9 | AKP | %80,8 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 269 | %88,9 | AKP | %64,9 |
| Karaca Mah. | 1 | 236 | %89,0 | CHP | %94,6 |
| Koşar Mah. | 1 | 55 | %80,0 | AKP | %61,0 |
| Kömüşhan Mah. | 2 | 516 | %91,5 | AKP | %80,8 |
| Mısırdere Mah. | 2 | 397 | %90,4 | AKP | %71,4 |
| Sadıklı Mah. | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %87,5 |
| Sürür Mah. | 3 | 710 | %93,9 | AKP | %84,2 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 273 | %94,5 | AKP | %74,0 |
| Tahtalı Mah. | 2 | 385 | %94,0 | AKP | %74,4 |
| Tecirli Mah. | 1 | 349 | %91,7 | CHP | %85,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 586 | %90,6 | AKP | %71,7 |
| Çavuş Mah. | 1 | 76 | %81,6 | AKP | %94,9 |
| Çivril Mah. | 1 | 207 | %87,0 | AKP | %64,2 |
| İriağaç Mah. | 2 | 507 | %93,1 | AKP | %82,0 |