24.227
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kırklareli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %84,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Vize ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 24.227 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %84,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kırklareli (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Vize seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 11.776 | %84,0 | CHP | %40,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 11.776 | %84,0 | CHP | %41,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 24.227 | %88,0 | CHP | %46,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 23.963 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.945 | %90,1 | CHP | %43,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 23.945 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.481 | %87,2 | CHP | %40,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.481 | %87,2 | CHP | %40,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 23.277 | %89,3 | CHP | %41,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.437 | %90,7 | CHP | %47,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 22.437 | %90,7 | Muharrem İnce | %56,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 22.235 | %89,6 | HAYIR | %72,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.158 | %88,9 | CHP | %51,9 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.340 | %89,6 | CHP | %51,8 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 22.294 | %84,9 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %70,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.438 | %92,2 | MHP | %30,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.438 | %92,2 | MHP | %29,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 22.453 | %93,6 | CHP | %37,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.415 | %91,6 | CHP | %51,1 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 22.538 | %88,4 | HAYIR | %76,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.443 | %90,1 | DP | %51,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.443 | %90,1 | DP | %44,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 22.880 | %92,7 | CHP | %35,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 22.924 | %77,9 | HAYIR | %66,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 23.008 | %91,3 | CHP | %35,0 |
Vize seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 24.227 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 23.945 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 23.277 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 22.437 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 22.235 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 22.340 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 22.453 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 22.415 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 22.538 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 22.880 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 22.924 |