Vize · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıVize ilçesi
%66,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
20.774 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Vize ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %66,3 ile birinci; 20.774 geçerli oy, katılım %87,5.
Vize
Kayıtlı seçmen 23.963 · Oy kullanan 20.974 (katılım %87,5) · Geçerli 20.774 · Geçersiz 200
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13.769 | %66,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.005 | %33,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Köyü | 1 | 322 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 328 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Aksicim Köyü | 1 | 244 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Balkaya Köyü | 1 | 289 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Develi Köyü | 1 | 137 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Devlet Mah. | 18 | 6.278 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Doğanca Köyü | 1 | 354 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Düzova Köyü | 1 | 271 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Evren Mah. | 7 | 2.370 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Evrencik Köyü | 2 | 540 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Evrenli Köyü | 2 | 733 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Gazi Mah. | 4 | 1.147 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Hasbuğa Köyü | 2 | 454 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Kale Mah. | 2 | 525 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Kıyıköy-Cumhuriyet Mah. | 2 | 466 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Kıyıköy-Güven Mah. | 3 | 956 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Kıyıköy-Kale Mah. | 2 | 406 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Kızılağaç Köyü | 2 | 526 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |
| Kışlacık Köyü | 2 | 600 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Kömürköy | 2 | 440 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Küçükyayla Köyü | 2 | 408 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Mehmet Akif Mah. | 2 | 616 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Müsellim Köyü | 1 | 239 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 891 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 277 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Pazarlı Köyü | 1 | 186 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Sergen Köyü | 3 | 1.005 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Sofular Köyü | 1 | 79 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Soğucak Köyü | 1 | 322 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Topçuköy | 1 | 355 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Çakıllı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 671 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Çakıllı-Hürriyet Mah. | 2 | 442 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Çakıllı-Zafer Mah. | 2 | 570 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Çavuşköy | 1 | 218 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Çövenli Köyü | 1 | 237 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |