Vize · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiVize ilçesi
%56,5
Muharrem İnce birinci
19.817 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Vize ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %56,5 ile birinci; 19.817 geçerli oy, katılım %90,7.
Vize
Kayıtlı seçmen 22.437 · Oy kullanan 20.346 (katılım %90,7) · Geçerli 19.817 · Geçersiz 529
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 11.186 | %56,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.934 | %29,9 |
| Meral Akşener | 2.483 | %12,5 |
| Selahattin Demirtaş | 113 | %0,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 59 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 42 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Köyü | 1 | 323 | %93,5 | Muharrem İnce | %59,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 326 | %92,3 | Muharrem İnce | %54,9 |
| Aksicim Köyü | 1 | 208 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Balkaya Köyü | 1 | 221 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Develi Köyü | 1 | 111 | %96,4 | Muharrem İnce | %54,2 |
| Devlet Mah. | 15 | 5.420 | %90,2 | Muharrem İnce | %57,2 |
| Doğanca Köyü | 1 | 377 | %92,6 | Muharrem İnce | %60,8 |
| Düzova Köyü | 1 | 326 | %87,7 | Muharrem İnce | %72,8 |
| Evren Mah. | 6 | 2.085 | %89,5 | Muharrem İnce | %55,5 |
| Evrencik Köyü | 2 | 565 | %88,3 | Muharrem İnce | %61,0 |
| Evrenli Köyü | 3 | 812 | %91,5 | Muharrem İnce | %64,7 |
| Gazi Mah. | 4 | 797 | %91,7 | Muharrem İnce | %59,1 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Hasbuğa Köyü | 2 | 506 | %89,7 | Muharrem İnce | %49,9 |
| Kale Mah. | 2 | 564 | %89,9 | Muharrem İnce | %76,1 |
| Kıyıköy-Cumhuriyet Mah. | 2 | 468 | %95,1 | Muharrem İnce | %74,1 |
| Kıyıköy-Güven Mah. | 3 | 775 | %89,0 | Muharrem İnce | %61,5 |
| Kıyıköy-Kale Mah. | 2 | 425 | %90,1 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Kızılağaç Köyü | 2 | 465 | %91,4 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Kışlacık Köyü | 2 | 566 | %89,2 | Muharrem İnce | %40,3 |
| Kömürköy | 2 | 408 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,1 |
| Küçükyayla Köyü | 1 | 366 | %93,7 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Mehmet Akif Mah. | 2 | 628 | %90,3 | Muharrem İnce | %57,5 |
| Müsellim Köyü | 1 | 257 | %91,8 | Muharrem İnce | %61,1 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 830 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 291 | %93,8 | Muharrem İnce | %49,2 |
| Pazarlı Köyü | 1 | 176 | %93,2 | Muharrem İnce | %56,0 |
| Sergen Köyü | 3 | 1.083 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Sofular Köyü | 1 | 70 | %88,6 | Muharrem İnce | %56,1 |
| Soğucak Köyü | 1 | 357 | %90,5 | Muharrem İnce | %64,7 |
| Topçuköy | 1 | 368 | %90,0 | Muharrem İnce | %51,6 |
| Çakıllı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 672 | %93,5 | Muharrem İnce | %68,8 |
| Çakıllı-Hürriyet Mah. | 2 | 453 | %95,4 | Muharrem İnce | %66,8 |
| Çakıllı-Zafer Mah. | 2 | 593 | %93,1 | Muharrem İnce | %68,1 |
| Çavuşköy | 1 | 220 | %91,4 | Muharrem İnce | %60,3 |
| Çövenli Köyü | 1 | 277 | %87,7 | Muharrem İnce | %53,6 |