4.479
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kastamonu iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Küre ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 4479 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kastamonu (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Küre seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.882 | %86,8 | AKP | %33,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.882 | %86,8 | AKP | %34,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.479 | %86,5 | AKP | %38,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 4.335 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.333 | %85,1 | AKP | %41,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.333 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.915 | %89,2 | AKP | %35,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.915 | %89,2 | AKP | %34,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.708 | %89,5 | AKP | %41,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.494 | %86,7 | AKP | %54,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 4.494 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.450 | %81,6 | EVET | %66,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.728 | %81,7 | AKP | %63,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.793 | %82,9 | AKP | %50,3 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.038 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.122 | %90,6 | MHP | %45,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.122 | %90,6 | MHP | %46,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.052 | %89,7 | AKP | %45,4 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.158 | %86,2 | AKP | %59,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 5.184 | %82,4 | EVET | %66,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.010 | %89,2 | MHP | %35,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.010 | %89,3 | MHP | %35,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 5.231 | %86,2 | MHP | %42,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.923 | %80,0 | EVET | %72,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.910 | %89,8 | AKP | %51,9 |
Küre seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 4.479 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 4.333 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 4.708 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 4.494 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 4.450 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 4.793 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 5.052 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 5.158 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 5.184 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 5.231 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 4.923 |