Küre · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKüre ilçesi
%72,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
3.517 geçerli oy · katılım %82,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Küre ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,3 ile birinci; 3517 geçerli oy, katılım %82,9.
Küre
Kayıtlı seçmen 4.335 · Oy kullanan 3.595 (katılım %82,9) · Geçerli 3.517 · Geçersiz 78
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.541 | %72,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 976 | %27,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşargüney Köyü | 1 | 21 | %109,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Afşarimam Köyü | 1 | 68 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Ahmetbeşe Köyü | 1 | 22 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Alacık Köyü | 2 | 109 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Avcıpınar Köyü | 1 | 57 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Belören Köyü | 1 | 26 | %111,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Beyalan Köyü | 1 | 48 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Beşören Köyü | 2 | 110 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Bürüm Köyü | 1 | 45 | %57,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Cambaz Köyü | 1 | 26 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Camievsat Mah. | 1 | 265 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Camikebir Mah. | 2 | 666 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Camili Köyü | 1 | 77 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Ersizler Köyü | 1 | 87 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Ersizlerdede Köyü | 1 | 198 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Güllüce Köyü | 1 | 88 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Güneyköy | 1 | 22 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Karadonu Köyü | 1 | 75 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Karaman Köyü | 1 | 71 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Kayadibi Köyü | 2 | 168 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Kesepınar Köyü | 1 | 93 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Koyunkırtık Köyü | 1 | 48 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Kozköy | 1 | 41 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Kösreli Köyü | 1 | 82 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Köstekçiler Köyü | 1 | 54 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Müderris Mah. | 2 | 533 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Saman Mah. | 1 | 318 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Sarpun Köyü | 1 | 35 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 67 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 58 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Topçu Köyü | 1 | 158 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 62 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 68 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Çatköy | 1 | 79 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Çaybükü Köyü | 2 | 177 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| İkizciler Köyü | 1 | 66 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| İmralı Köyü | 1 | 66 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| İğdir Köyü | 2 | 81 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |