Küre · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKüre ilçesi
%70,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
3.693 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Küre ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,6 ile birinci; 3693 geçerli oy, katılım %86,7.
Küre
Kayıtlı seçmen 4.494 · Oy kullanan 3.897 (katılım %86,7) · Geçerli 3.693 · Geçersiz 204
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.607 | %70,6 |
| Muharrem İnce | 696 | %18,9 |
| Meral Akşener | 337 | %9,1 |
| Doğu Perinçek | 26 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 16 | %0,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 11 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşargüney Köyü | 1 | 28 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Afşarimam Köyü | 1 | 77 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Ahmetbeşe Köyü | 1 | 22 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Alacık Köyü | 2 | 114 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Avcıpınar Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Belören Köyü | 1 | 26 | %111,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Beyalan Köyü | 1 | 39 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Beşören Köyü | 2 | 100 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Bürüm Köyü | 1 | 82 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Cambaz Köyü | 1 | 28 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Camievsat Mah. | 1 | 331 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Camikebir Mah. | 2 | 539 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Camili Köyü | 1 | 86 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Ersizler Köyü | 1 | 62 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Ersizlerdede Köyü | 1 | 196 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Güllüce Köyü | 1 | 82 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Güneyköy | 1 | 24 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Karadonu Köyü | 1 | 59 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Karaman Köyü | 1 | 91 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Kayadibi Köyü | 2 | 184 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Kesepınar Köyü | 1 | 92 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Koyunkırtık Köyü | 1 | 44 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Kozköy | 1 | 53 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Kösreli Köyü | 1 | 89 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Köstekçiler Köyü | 1 | 56 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Müderris Mah. | 2 | 638 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Saman Mah. | 1 | 329 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Sarpun Köyü | 1 | 40 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 76 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 53 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Topçu Köyü | 1 | 182 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 73 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çatak Köyü | 1 | 67 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Çatköy | 1 | 74 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çaybükü Köyü | 2 | 205 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| İkizciler Köyü | 1 | 64 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| İmralı Köyü | 1 | 62 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| İğdir Köyü | 2 | 77 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |