274.115
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İstanbul iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beylikdüzü ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 274.115 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %79,0.
Beylikdüzü seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 274.115 | %79,0 | CHP | %52,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 274.115 | %79,0 | CHP | %49,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 274.115 | %79,0 | CHP | %55,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 270.708 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 270.526 | %90,2 | CHP | %33,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 270.526 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,5 |
| 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 228.079 | %85,3 | CHP | %62,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 228.079 | %85,1 | CHP | %56,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 228.079 | %85,1 | CHP | %53,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 228.079 | %85,1 | CHP | %57,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 220.711 | %88,5 | AKP | %35,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 220.711 | %88,5 | Muharrem İnce | %45,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 210.039 | %89,8 | HAYIR | %58,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 193.961 | %89,0 | AKP | %41,9 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 188.409 | %87,1 | CHP | %37,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 176.834 | %73,3 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %51,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 172.949 | %90,1 | CHP | %50,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 172.949 | %90,0 | CHP | %46,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 172.949 | %90,1 | CHP | %49,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 144.281 | %86,6 | AKP | %43,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 135.670 | %74,6 | HAYIR | %54,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 119.718 | %80,9 | AKP | %31,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 119.718 | %79,9 | CHP | %34,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 119.718 | %81,0 | CHP | %37,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 119.718 | %81,0 | CHP | %44,6 |
Beylikdüzü seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 274.115 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 270.526 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 228.079 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 220.711 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 210.039 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 188.409 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 172.949 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 144.281 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 135.670 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 119.718 |