%38,1
CHP birinci
105.689 geçerli oy · katılım %82,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %38,1 ile birinci; 105.689 geçerli oy, katılım %82,1.
Kayıtlı seçmen 136.135 · Oy kullanan 111.717 (katılım %82,1) · Geçerli 105.689 · Geçersiz 6.028
Ereğli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 40.238 | %38,1 |
| AKP | 34.859 | %33,0 |
| İYİ | 12.667 | %12,0 |
| YRP | 6.299 | %6,0 |
| MHP | 5.443 | %5,2 |
| ZAFER | 1.721 | %1,6 |
| TİP | 1.653 | %1,6 |
| SAADET | 939 | %0,9 |
| BBP | 453 | %0,4 |
| DP | 289 | %0,3 |
| BTP | 280 | %0,3 |
| DEVA | 191 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 163 | %0,2 |
| VATAN | 138 | %0,1 |
| SOL | 129 | %0,1 |
| GELECEK | 124 | %0,1 |
Seçilenler
- Hayrettin Kartal · CHP · listede 1. sıra
- Ali Kemal Karaca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kenan Gündoğdu · CHP · listede 2. sıra
- Hüseyin Engin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Faik Marankoz · CHP · listede 3. sıra
- Ahmet Eyrilmez · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiköy | 2 | 528 | %95,3 | AKP | %35,0 |
| Akarca Mah. | 12 | 3.990 | %76,5 | CHP | %55,5 |
| Akkaya Köyü | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %45,2 |
| Akköy | 1 | 346 | %97,1 | CHP | %57,8 |
| Alacabük Köyü | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %37,9 |
| Alaplısofular Köyü | 1 | 260 | %74,2 | AKP | %40,4 |
| Artıklar Köyü | 1 | 227 | %73,1 | AKP | %58,2 |
| Asarlı Köyü | 1 | 220 | %70,9 | CHP | %41,6 |
| Aydın Köyü | 1 | 258 | %87,6 | AKP | %37,3 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 773 | %91,3 | AKP | %42,8 |
| Aşağıhocalar Köyü | 1 | 95 | %86,3 | AKP | %46,6 |
| Aşağıkayalıdere Köyü | 1 | 116 | %89,7 | AKP | %54,4 |
| Bakırlık Köyü | 1 | 333 | %96,4 | AKP | %55,8 |
| Balı Mah. | 3 | 827 | %89,7 | İYİ | %48,6 |
| Ballıca Köyü | 1 | 281 | %91,8 | AKP | %43,1 |
| Bayat Köyü | 3 | 772 | %89,5 | AKP | %48,7 |
| Bağlık Mah. | 45 | 15.118 | %76,8 | CHP | %47,3 |
| Başören Köyü | 1 | 308 | %92,2 | AKP | %31,0 |
| Başörendoğancılar Köyü | 1 | 246 | %86,6 | AKP | %42,2 |
| Belen Mah. | 3 | 749 | %92,1 | İYİ | %34,2 |
| Belenyeni Mah. | 4 | 1.080 | %82,4 | AKP | %32,7 |
| Beyveren Köyü | 2 | 357 | %92,7 | AKP | %36,0 |
| Buruncuk Köyü | 1 | 131 | %95,4 | AKP | %39,7 |
| Bölücek Mah. | 3 | 771 | %83,1 | CHP | %45,6 |
| Cemaller Köyü | 2 | 388 | %92,5 | AKP | %50,7 |
| Danişmentli Köyü | 2 | 630 | %89,5 | CHP | %30,5 |
| Davutlar Köyü | 1 | 272 | %90,8 | AKP | %37,3 |
| Dağlar Mah. | 1 | 285 | %94,7 | CHP | %43,2 |
| Dağlıca Köyü | 3 | 959 | %93,1 | AKP | %39,4 |
| Dedeler Köyü | 2 | 519 | %89,4 | AKP | %35,9 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 148 | %90,5 | AKP | %53,9 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.502 | %78,7 | CHP | %38,8 |
| Elmacı Köyü | 2 | 390 | %91,0 | AKP | %43,2 |
| Emirali Köyü | 1 | 313 | %69,7 | AKP | %46,7 |
| Esenköy | 1 | 205 | %91,2 | AKP | %55,4 |
| Esenler Köyü | 1 | 256 | %93,8 | AKP | %41,3 |
| Fındıklı Köyü | 3 | 629 | %91,9 | AKP | %56,4 |
| Gebeköy | 1 | 264 | %81,4 | CHP | %40,7 |
| Göktepe Mah. | 3 | 662 | %92,0 | CHP | %36,6 |
| Güldere Mah. | 2 | 630 | %87,8 | AKP | %46,6 |
| Güllük Köyü | 1 | 213 | %96,2 | AKP | %43,8 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 6 | 1.878 | %84,9 | AKP | %36,3 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 2.087 | %86,9 | AKP | %38,8 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 3 | 958 | %80,1 | AKP | %36,5 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 874 | %87,6 | AKP | %38,0 |
| Güneşli Köyü | 1 | 253 | %88,5 | AKP | %43,4 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 225 | %80,0 | AKP | %43,0 |
| Hacıosmanlar Köyü | 1 | 168 | %97,6 | CHP | %53,2 |
| Hacıuslu Köyü | 1 | 171 | %83,6 | AKP | %53,7 |
| Halaşlı Köyü | 1 | 293 | %93,9 | CHP | %43,8 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 884 | %92,3 | CHP | %49,4 |
| Hasankahyalar Köyü | 1 | 322 | %93,2 | YRP | %41,6 |
| Hasbeyler Köyü | 1 | 156 | %72,4 | CHP | %44,0 |
| Işıklı Köyü | 2 | 369 | %96,8 | AKP | %40,2 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 1 | 342 | %86,3 | AKP | %46,6 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 463 | %90,1 | AKP | %49,9 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 613 | %93,6 | AKP | %66,4 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 431 | %90,0 | AKP | %59,1 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 517 | %91,7 | AKP | %51,6 |
| Karakavuz Köyü | 2 | 517 | %98,5 | CHP | %62,8 |
| Kavaklık Mah. | 12 | 3.905 | %76,3 | CHP | %43,7 |
| Kaymaklar Köyü | 2 | 512 | %96,1 | AKP | %33,6 |
| Kepez Mah. | 43 | 14.383 | %76,2 | CHP | %39,3 |
| Kestaneci Mah. | 4 | 1.169 | %86,5 | CHP | %50,6 |
| Ketenciler Köyü | 2 | 671 | %91,5 | AKP | %37,0 |
| Keşkek Köyü | 2 | 333 | %89,2 | AKP | %54,2 |
| Kırmacı Mah. | 7 | 2.371 | %80,6 | CHP | %51,2 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 490 | %85,5 | AKP | %42,8 |
| Kızılca Köyü | 2 | 457 | %95,6 | CHP | %51,6 |
| Kızılcapınar Köyü | 2 | 685 | %82,5 | AKP | %44,3 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.744 | %79,5 | CHP | %43,3 |
| Kocaali Mah. | 3 | 584 | %89,4 | CHP | %40,5 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.099 | %87,8 | CHP | %42,5 |
| Kurtlar Köyü | 2 | 419 | %93,3 | AKP | %45,0 |
| Köseler Mah. | 2 | 588 | %85,7 | CHP | %46,2 |
| Külah Köyü | 1 | 283 | %92,2 | AKP | %42,7 |
| Kirencik Köyü | 1 | 174 | %92,5 | AKP | %47,7 |
| Kirmanlı Mah. | 5 | 1.485 | %78,9 | CHP | %50,2 |
| Murtaza Mah. | 9 | 3.106 | %77,4 | CHP | %37,1 |
| Müftü Mah. | 15 | 5.102 | %74,8 | CHP | %53,4 |
| Orhanlar Mah. | 9 | 2.892 | %78,3 | CHP | %53,9 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 339 | %92,6 | AKP | %32,4 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 2 | 410 | %93,7 | AKP | %43,5 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 2 | 701 | %89,4 | AKP | %47,1 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 140 | %95,0 | AKP | %47,1 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 497 | %93,2 | AKP | %36,9 |
| Ortacı Köyü | 3 | 868 | %68,1 | AKP | %44,8 |
| Ortaköy | 1 | 158 | %81,0 | AKP | %35,3 |
| Osmanlar Köyü | 1 | 280 | %94,3 | AKP | %37,2 |
| Ovaköy | 1 | 272 | %84,9 | AKP | %42,5 |
| Pembeciler Köyü | 1 | 301 | %94,4 | AKP | %45,5 |
| Pınarcık Köyü | 3 | 708 | %91,7 | CHP | %39,0 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 216 | %94,4 | CHP | %39,4 |
| Rüşanlar Köyü | 1 | 193 | %83,4 | AKP | %39,2 |
| Sakallar Köyü | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %61,3 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 107 | %90,7 | CHP | %43,3 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 329 | %90,3 | AKP | %41,4 |
| Sarıkokmaz Mah. | 26 | 8.414 | %78,0 | CHP | %38,2 |
| Serintepe Köyü | 1 | 122 | %95,9 | AKP | %52,3 |
| Sofular Köyü | 2 | 357 | %91,3 | AKP | %45,4 |
| Soğanlıyürük Köyü | 4 | 981 | %94,3 | CHP | %36,3 |
| Sücüllü Köyü | 2 | 375 | %84,0 | AKP | %46,3 |
| Süleymanbeyler Köyü | 4 | 1.066 | %88,7 | CHP | %44,0 |
| Süleymanlar Mah. | 17 | 5.606 | %76,4 | CHP | %54,3 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 203 | %97,5 | AKP | %56,0 |
| Tepeören Köyü | 1 | 173 | %94,8 | AKP | %46,0 |
| Terziköy | 2 | 393 | %88,8 | CHP | %44,6 |
| Topallı Köyü | 1 | 236 | %94,1 | AKP | %36,2 |
| Topçalı Mah. | 2 | 422 | %96,0 | CHP | %39,9 |
| Toyfanlı Köyü | 2 | 436 | %94,3 | AKP | %36,4 |
| Uludağ Köyü | 1 | 117 | %76,9 | AKP | %72,4 |
| Uzunmehmet Mah. | 16 | 5.154 | %77,9 | CHP | %38,9 |
| Uzunçayır Mah. | 3 | 755 | %79,5 | CHP | %45,2 |
| Vakıf Köyü | 1 | 150 | %94,7 | AKP | %66,4 |
| Velidağ Köyü | 1 | 96 | %88,5 | AKP | %39,0 |
| Yalnızçam Köyü | 2 | 396 | %93,9 | AKP | %50,7 |
| Yaraşlıyürük Köyü | 3 | 550 | %93,1 | CHP | %37,9 |
| Yazıcılar Köyü | 3 | 907 | %91,8 | CHP | %39,0 |
| Yazıören Köyü | 1 | 175 | %93,1 | CHP | %38,1 |
| Yenidoğancılar Köyü | 1 | 246 | %93,5 | AKP | %50,2 |
| Yeniköy | 1 | 182 | %82,4 | AKP | %60,3 |
| Yeşilköy | 1 | 330 | %82,7 | AKP | %42,0 |
| Yukarıhocalar Köyü | 1 | 219 | %91,3 | AKP | %53,1 |
| Yunuslu Köyü | 3 | 965 | %87,2 | AKP | %35,4 |
| Zindancılar Köyü | 1 | 210 | %92,9 | AKP | %34,6 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 234 | %96,6 | AKP | %42,7 |
| Çayırlı Köyü | 2 | 363 | %91,5 | AKP | %32,6 |
| Çaylıoğlu Köyü | 1 | 300 | %86,7 | CHP | %38,5 |
| Çevlik Köyü | 1 | 132 | %98,5 | AKP | %50,9 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 193 | %90,2 | AKP | %35,4 |
| Çiğdemli Köyü | 3 | 738 | %93,2 | AKP | %34,9 |
| Ömerli Mah. | 7 | 2.023 | %83,2 | CHP | %39,4 |
| Ören Mah. | 7 | 2.432 | %83,8 | CHP | %45,3 |
| Öğberler Köyü | 2 | 383 | %81,5 | AKP | %35,4 |
| Üveyikli Köyü | 3 | 695 | %90,4 | AKP | %50,0 |
| Üçköy | 1 | 249 | %90,8 | CHP | %44,8 |
| İmranlar Köyü | 1 | 349 | %90,3 | AKP | %32,7 |
| İskenderli Köyü | 1 | 161 | %59,6 | AKP | %56,4 |
| Şamlar Köyü | 2 | 625 | %87,2 | AKP | %48,1 |