%30,1
AK PARTİ birinci
56.964 geçerli oy · katılım %82,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yozgat Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %30,1 ile birinci; 56.964 geçerli oy, katılım %82,3.
Kayıtlı seçmen 72.638 · Oy kullanan 59.754 (katılım %82,3) · Geçerli 56.964 · Geçersiz 2.790
Yozgat Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.127 | %30,1 |
| MHP | 15.910 | %27,9 |
| YRP | 14.386 | %25,3 |
| CHP | 3.618 | %6,4 |
| İYİ | 2.371 | %4,2 |
| BBP | 1.907 | %3,4 |
| SAADET | 813 | %1,4 |
| DEVA | 256 | %0,5 |
| BTP | 166 | %0,3 |
| TİP | 96 | %0,2 |
| MİLLET | 85 | %0,2 |
| DP | 63 | %0,1 |
| DSP | 61 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 56 | %0,1 |
| SOL | 49 | %0,1 |
Seçilenler
- Taner Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ümüt Şahbaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Türkmen · YRP · listede 1. sıra
- Tahir Ersöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Oğuzhan Kapusuzoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yozgat Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Agahefendi Mah. | 2 | 562 | %86,7 | AKP | %46,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 48 | %95,8 | CHP | %56,5 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %53,9 |
| Alemdar Köyü | 1 | 57 | %94,7 | AKP | %59,3 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 90 | %80,0 | AKP | %34,4 |
| Azizli Köyü | 1 | 40 | %80,0 | MHP | %48,4 |
| Azizlibağları Mah. | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %31,3 |
| Aşağı Çatak Mah. | 3 | 804 | %81,7 | AKP | %35,9 |
| Aşağınohutlu Mah. | 14 | 4.563 | %79,5 | MHP | %31,9 |
| Bacılı Köyü | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %26,8 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 61 | %96,7 | YRP | %23,7 |
| Bahçeşehir Mah. | 12 | 3.963 | %79,8 | MHP | %30,2 |
| Baltasarılar Köyü | 1 | 146 | %72,6 | AKP | %55,3 |
| Battal Köyü | 1 | 91 | %94,5 | MHP | %52,5 |
| Bayatören Köyü | 1 | 69 | %91,3 | CHP | %44,4 |
| Başıbüyüklü Köyü | 1 | 139 | %93,5 | AKP | %38,0 |
| Başınayayla Köyü | 1 | 236 | %88,6 | AKP | %52,3 |
| Beyvelioğlu Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %29,6 |
| Bozlar Köyü | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %32,9 |
| Buzağcıoğlu Köyü | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %32,7 |
| Büyükmahal Köyü | 1 | 178 | %89,3 | CHP | %73,9 |
| Büyüknefes Köyü | 1 | 175 | %92,6 | AKP | %47,2 |
| Büyükincirli Köyü | 1 | 146 | %94,5 | CHP | %60,9 |
| Bilal Şahin Mah. | 16 | 5.416 | %83,8 | MHP | %32,0 |
| Bişek Köyü | 1 | 224 | %94,6 | AKP | %44,8 |
| Cihanpaşa Köyü | 1 | 177 | %85,3 | AKP | %53,5 |
| Dambasan Köyü | 1 | 149 | %84,6 | AKP | %50,0 |
| Darıcı Köyü | 1 | 165 | %98,2 | CHP | %28,4 |
| Dayılı Köyü | 1 | 216 | %95,4 | AKP | %58,7 |
| Dağyenicesi Köyü | 1 | 66 | %84,9 | CHP | %37,5 |
| Delihasanlı Köyü | 1 | 25 | %100,0 | MHP | %36,0 |
| Derbent Köyü | 2 | 303 | %93,7 | AKP | %43,9 |
| Dereboymul Köyü | 1 | 46 | %89,1 | AKP | %42,5 |
| Derekışla Köyü | 1 | 11 | %118,2 | CHP | %38,5 |
| Deremahal Köyü | 1 | 54 | %94,4 | CHP | %50,0 |
| Deremumlu Köyü | 1 | 24 | %87,5 | CHP | %71,4 |
| Develik Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %29,0 |
| Divanlı Mah. | 1 | 347 | %87,0 | AKP | %55,6 |
| Erdoğan Akdağ Mah. | 13 | 4.188 | %80,3 | MHP | %31,7 |
| Erkekli Köyü | 1 | 157 | %92,4 | AKP | %32,1 |
| Esenli Köyü | 2 | 565 | %90,1 | AKP | %39,6 |
| Eskipazar Mah. | 6 | 2.007 | %79,8 | AKP | %30,7 |
| Evci Köyü | 1 | 121 | %95,0 | BBP | %37,8 |
| Fakıbeyli Köyü | 1 | 121 | %85,1 | AKP | %35,7 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.770 | %70,7 | AKP | %33,0 |
| Gevrek Köyü | 1 | 44 | %72,7 | AKP | %40,6 |
| Gökçekışla Köyü | 1 | 122 | %100,8 | MHP | %37,5 |
| Güdülelmahacılı Köyü | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %34,6 |
| Güllük Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %43,2 |
| Güllüoluk Köyü | 1 | 40 | %72,5 | AKP | %55,2 |
| Gülyayla Köyü | 1 | 241 | %95,0 | AKP | %49,8 |
| Güneşli Köyü | 1 | 126 | %96,8 | AKP | %43,9 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 84 | %97,6 | AKP | %49,4 |
| Haydarbeyli Köyü | 1 | 121 | %90,9 | AKP | %36,1 |
| Kababel Köyü | 1 | 69 | %89,9 | CHP | %48,3 |
| Kaleköy | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %41,2 |
| Karabıyık Köyü | 1 | 64 | %98,4 | YRP | %30,5 |
| Karacalar Köyü | 1 | 157 | %95,5 | AKP | %35,2 |
| Karalar Köyü | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %34,0 |
| Karatepe Mah. | 8 | 2.746 | %81,4 | MHP | %31,4 |
| Kavurgalı Köyü | 1 | 147 | %89,1 | AKP | %44,8 |
| Kaşkışla Köyü | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %74,6 |
| Kırıksoku Köyü | 1 | 41 | %92,7 | AKP | %52,6 |
| Kırım Köyü | 1 | 174 | %89,7 | AKP | %38,3 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 77 | %89,6 | MHP | %47,7 |
| Kışlaköy | 1 | 42 | %76,2 | CHP | %28,1 |
| Kolanlı Köyü | 1 | 99 | %100,0 | CHP | %46,2 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 81 | %63,0 | AKP | %49,0 |
| Kuyumcu Köyü | 1 | 143 | %72,0 | CHP | %54,0 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 210 | %93,8 | İYİ | %26,5 |
| Körpeli Köyü | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %38,6 |
| Köseoğlu Mah. | 12 | 3.863 | %81,2 | YRP | %30,4 |
| Köseyusuflu Köyü | 1 | 126 | %64,3 | AKP | %33,8 |
| Köçekkömü Köyü | 1 | 58 | %100,0 | CHP | %32,7 |
| Köçeklioğlu Köyü | 1 | 51 | %94,1 | MHP | %41,7 |
| Lökköy | 1 | 269 | %94,1 | AKP | %27,5 |
| Medrese Mah. | 6 | 1.904 | %76,2 | MHP | %32,5 |
| Mehmet Hulusi Efendi Mah. | 8 | 2.420 | %83,0 | AKP | %36,9 |
| Mezraa Köyü | 1 | 43 | %100,0 | CHP | %41,5 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 193 | %94,8 | BBP | %44,7 |
| Musabeyliboğazı Köyü | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %53,9 |
| Mutafoğlu Mah. | 3 | 962 | %82,7 | AKP | %34,2 |
| Osmanpaşa Köyü | 2 | 368 | %88,0 | AKP | %36,1 |
| Pembecik Köyü | 1 | 86 | %97,7 | CHP | %63,2 |
| Recepli Köyü | 1 | 236 | %98,7 | MHP | %34,8 |
| Salmanfakılı Köyü | 1 | 110 | %100,0 | MHP | %36,7 |
| Sarıfatma Köyü | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %44,3 |
| Sarıhacılı Mah. | 1 | 142 | %94,4 | YRP | %60,3 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 119 | %94,1 | CHP | %55,5 |
| Sarınınören Köyü | 1 | 125 | %88,8 | CHP | %64,4 |
| Sağlık Köyü | 1 | 109 | %69,7 | AKP | %54,2 |
| Söğütyayla Köyü | 1 | 53 | %71,7 | AKP | %29,7 |
| Tayfur Köyü | 1 | 71 | %80,3 | YRP | %33,3 |
| Tayip Köyü | 3 | 174 | %98,9 | CHP | %49,1 |
| Taşköprü Mah. | 5 | 1.518 | %83,5 | MHP | %31,9 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.249 | %84,1 | MHP | %30,9 |
| Tekkeyenicesi Köyü | 1 | 122 | %95,1 | AKP | %46,0 |
| Topaç Köyü | 1 | 140 | %99,3 | AKP | %36,6 |
| Topçu Köyü | 1 | 178 | %89,9 | AKP | %48,3 |
| Tuzkaya Mah. | 3 | 943 | %83,8 | AKP | %35,1 |
| Türkmen Köyü | 1 | 181 | %95,0 | AKP | %39,3 |
| Türkmensarılar Köyü | 1 | 181 | %90,6 | AKP | %58,0 |
| Yassıhüyük Köyü | 1 | 106 | %95,3 | CHP | %54,2 |
| Yazpınarı Köyü | 1 | 167 | %87,4 | AKP | %51,4 |
| Yenicami Mah. | 9 | 2.852 | %82,1 | MHP | %33,7 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 96 | %89,6 | AKP | %34,5 |
| Yudan Köyü | 1 | 61 | %80,3 | AKP | %35,4 |
| Yukarınohutlu Mah. | 7 | 2.344 | %81,3 | AKP | %32,0 |
| Yukarıçatak Mah. | 2 | 511 | %86,9 | AKP | %37,7 |
| Çadırardıç Köyü | 2 | 526 | %81,0 | AKP | %52,9 |
| Çalatlı Köyü | 1 | 202 | %93,6 | AKP | %62,7 |
| Çalılı Köyü | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %39,5 |
| Çapanoğlu Mah. | 22 | 7.420 | %78,9 | YRP | %31,3 |
| Çatma Köyü | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %49,2 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 11 | %127,3 | YRP | %35,7 |
| Çorak Köyü | 1 | 48 | %100,0 | CHP | %40,0 |
| Örencik Köyü | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %36,6 |
| Özlüce Köyü | 1 | 53 | %88,7 | AKP | %38,3 |
| İnceçayır Köyü | 1 | 160 | %95,6 | MHP | %44,5 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 3 | 822 | %82,1 | MHP | %33,2 |
| İşleğen Köyü | 1 | 85 | %65,9 | MHP | %37,5 |
| Şeyh Ahmet Efendi Mah. | 1 | 324 | %80,6 | YRP | %30,7 |
| Şeyhosman Mah. | 17 | 5.856 | %79,8 | YRP | %31,7 |