%45,4
MHP birinci
46.824 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sorgun ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %45,4 ile birinci; 46.824 geçerli oy, katılım %81,7.
Kayıtlı seçmen 60.045 · Oy kullanan 49.034 (katılım %81,7) · Geçerli 46.824 · Geçersiz 2.210
Sorgun İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 21.272 | %45,4 |
| AKP | 15.318 | %32,7 |
| YRP | 3.913 | %8,4 |
| CHP | 2.548 | %5,4 |
| BBP | 1.340 | %2,9 |
| İYİ | 892 | %1,9 |
| SAADET | 432 | %0,9 |
| MEMLEKET | 383 | %0,8 |
| DEVA | 154 | %0,3 |
| SOL | 143 | %0,3 |
| MİLLET | 130 | %0,3 |
| TİP | 78 | %0,2 |
| BTP | 76 | %0,2 |
| DP | 61 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 36 | %0,1 |
| VATAN | 35 | %0,1 |
| GELECEK | 13 | %0,0 |
Seçilenler
- Osman Yeşil · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ferhat Fidan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Harun Meriç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Katırancı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- İbrahim Dıvrak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sorgun mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Agahefendi Mah. | 9 | 2.978 | %77,6 | MHP | %55,9 |
| Ahmetefendi Mah. | 11 | 3.652 | %79,0 | MHP | %49,0 |
| Akoluk Köyü | 1 | 108 | %95,4 | MHP | %58,3 |
| Alcı Köyü | 1 | 117 | %94,9 | MHP | %43,4 |
| Alişar Köyü | 1 | 69 | %82,6 | MHP | %50,9 |
| Araplı-Güzel Yurt Mah. | 2 | 696 | %94,1 | MHP | %37,3 |
| Araplı-Merkez Mah. | 2 | 413 | %94,7 | YRP | %39,0 |
| Araplı-Yaycılar Mah. | 1 | 302 | %94,7 | MHP | %29,5 |
| Aydınlıkevler Mah. | 22 | 7.430 | %76,1 | MHP | %47,6 |
| Ayrıdam Köyü | 1 | 152 | %80,3 | MHP | %61,3 |
| Ağcın Köyü | 1 | 60 | %93,3 | MHP | %69,1 |
| Aşağıcumafakılı Köyü | 1 | 278 | %85,6 | MHP | %74,0 |
| Aşağıemirler Köyü | 1 | 48 | %72,9 | AKP | %54,3 |
| Aşağıkarahacılı Köyü | 1 | 69 | %98,6 | MHP | %57,6 |
| Aşağıkarakaya Köyü | 1 | 85 | %94,1 | AKP | %41,8 |
| Babalı Köyü | 1 | 156 | %93,0 | MHP | %51,7 |
| Bahadın- Sorgun Tatlısı Mah. | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %36,5 |
| Bahadın-Aydınlar Mah. | 2 | 381 | %80,8 | CHP | %44,3 |
| Bahadın-Gümüşkavak Mah. | 1 | 156 | %77,6 | CHP | %52,3 |
| Bahadın-Hürriyet Mah. | 2 | 572 | %73,6 | CHP | %58,6 |
| Bahadın-Mülazım Mah. | 2 | 575 | %83,7 | CHP | %50,7 |
| Bahadın-Salur Mah. | 1 | 159 | %96,9 | MHP | %44,4 |
| Bahadın-Sungur Mah. | 1 | 135 | %88,9 | MHP | %35,5 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.120 | %74,1 | MHP | %49,9 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 110 | %80,9 | CHP | %62,8 |
| Bedirbaba Mah. | 10 | 3.230 | %78,6 | AKP | %47,3 |
| Belencumafakılı Köyü | 2 | 530 | %85,9 | MHP | %47,5 |
| Boğazcumafakılı Köyü | 1 | 72 | %90,3 | MHP | %46,2 |
| Büyükeynelli Köyü | 1 | 120 | %93,3 | MHP | %36,4 |
| Büyükkışla Köyü | 1 | 17 | %82,4 | CHP | %69,2 |
| Büyüktaşlık Köyü | 1 | 47 | %97,9 | MHP | %45,7 |
| Büyükören Köyü | 1 | 86 | %84,9 | AKP | %26,0 |
| Caferli Köyü | 1 | 96 | %86,5 | AKP | %56,4 |
| Cihanşarlı Köyü | 1 | 191 | %84,8 | MHP | %52,5 |
| Doğankent-Aksaray Mah. | 1 | 173 | %76,3 | MHP | %55,3 |
| Doğankent-Kayabaşı Mah. | 2 | 413 | %85,0 | MHP | %66,2 |
| Doğankent-Mahmatlı Mah. | 1 | 151 | %82,8 | MHP | %75,4 |
| Doğankent-Yeni Mah. | 2 | 575 | %76,7 | MHP | %67,3 |
| Doğankent-Çavuşlu Mah. | 1 | 59 | %59,3 | CHP | %91,4 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 160 | %85,0 | MHP | %44,1 |
| Dişli Köyü | 1 | 243 | %92,2 | MHP | %62,9 |
| Emirhan Köyü | 1 | 52 | %94,2 | MHP | %58,3 |
| Emirler Köyü | 2 | 418 | %86,8 | CHP | %89,4 |
| Erkekli Köyü | 1 | 261 | %87,7 | MHP | %42,5 |
| Eymir-Akocak Mah. | 1 | 311 | %92,3 | MHP | %57,1 |
| Eymir-Karşıyaka Mah. | 2 | 605 | %91,2 | MHP | %62,3 |
| Eymir-Kayakışla Mah. | 1 | 277 | %92,4 | MHP | %47,2 |
| Eymir-Musu Baba Mah. | 1 | 44 | %102,3 | CHP | %48,6 |
| Eymir-Çarşıbaşı Mah. | 2 | 367 | %91,6 | MHP | %64,9 |
| Eymir-Çay Mah. | 1 | 320 | %92,2 | MHP | %73,7 |
| Garipler Köyü | 1 | 22 | %90,9 | MHP | %68,4 |
| Gedikhasanlı Köyü | 2 | 450 | %88,7 | AKP | %49,4 |
| Gevrek Köyü | 1 | 207 | %91,8 | MHP | %43,4 |
| Gököz Köyü | 1 | 93 | %96,8 | MHP | %65,2 |
| Gökiniş Köyü | 1 | 59 | %100,0 | AKP | %35,6 |
| Gözbaba Köyü | 1 | 163 | %96,9 | MHP | %52,9 |
| Gülşehri-Faraşlı Mah. | 2 | 514 | %94,2 | BBP | %52,9 |
| Gülşehri-Hoşumlu Mah. | 2 | 412 | %98,1 | YRP | %75,0 |
| Gülşehri-Keser Mah. | 1 | 286 | %94,1 | AKP | %71,5 |
| Gülşehri-Çötelli Mah. | 2 | 451 | %93,8 | MHP | %80,7 |
| Güngören Köyü | 1 | 35 | %77,1 | AKP | %60,0 |
| Günpınar Köyü | 1 | 118 | %94,1 | MHP | %58,3 |
| Günyazı Köyü | 1 | 200 | %89,0 | AKP | %43,4 |
| Güzelyurt Mah. | 7 | 2.451 | %81,8 | MHP | %48,8 |
| Halilfakılı Köyü | 1 | 156 | %90,4 | MHP | %55,9 |
| Hanbaşı Mah. | 2 | 642 | %79,8 | MHP | %50,8 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 126 | %97,6 | MHP | %59,0 |
| Karaabalı Köyü | 1 | 164 | %76,8 | AKP | %42,9 |
| Karaburun Köyü | 1 | 77 | %98,7 | BBP | %27,6 |
| Karakocaoğlu Köyü | 1 | 56 | %82,1 | CHP | %65,2 |
| Karalık Köyü | 2 | 388 | %94,6 | MHP | %55,2 |
| Karaveli Köyü | 1 | 168 | %89,9 | MHP | %41,9 |
| Karlık Ayvalık Köyü | 1 | 88 | %86,4 | AKP | %65,8 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.323 | %78,7 | AKP | %44,7 |
| Kepirce Köyü | 1 | 51 | %86,3 | MHP | %72,7 |
| Kodallı Köyü | 1 | 72 | %94,4 | MHP | %60,9 |
| Kodallıçiftliği Köyü | 1 | 27 | %100,0 | MHP | %57,7 |
| Külhüyük Köyü | 2 | 411 | %90,5 | MHP | %40,4 |
| Küçükeynelli Köyü | 1 | 64 | %98,4 | MHP | %52,4 |
| Küçükköhne Köyü | 1 | 122 | %92,6 | MHP | %32,4 |
| Küçüktaşlık Köyü | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %47,2 |
| Mansuroğlu Köyü | 1 | 95 | %93,7 | MHP | %57,0 |
| Mehmetbeyli Köyü | 1 | 237 | %76,4 | MHP | %37,1 |
| Muğallı Köyü | 1 | 118 | %98,3 | CHP | %47,3 |
| Mükremin Mah. | 1 | 142 | %83,1 | MHP | %50,9 |
| Mirahor Köyü | 1 | 234 | %94,4 | AKP | %44,8 |
| Ocaklı Köyü | 1 | 90 | %96,7 | MHP | %46,0 |
| Osmançavuş Mah. | 8 | 2.627 | %78,8 | MHP | %49,4 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %28,6 |
| Peyniryemez Köyü | 1 | 94 | %95,7 | MHP | %46,5 |
| Sarıhacılı Köyü | 1 | 38 | %84,2 | MHP | %53,1 |
| Sarıhamzalı Köyü | 1 | 161 | %78,9 | MHP | %53,8 |
| Sivri Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %62,7 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 93 | %72,0 | MHP | %39,4 |
| Temrezli Köyü | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %49,2 |
| Tulum Köyü | 1 | 149 | %88,6 | CHP | %73,1 |
| Tuzlacık Köyü | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %42,5 |
| Tiftik Köyü | 1 | 49 | %77,6 | AKP | %39,5 |
| Veliöldüğü Köyü | 1 | 73 | %94,5 | CHP | %74,6 |
| Yazılıtaş Köyü | 1 | 142 | %92,3 | MHP | %38,3 |
| Yazlak Mah. | 5 | 1.484 | %81,9 | MHP | %49,7 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.917 | %72,4 | MHP | %51,0 |
| Yenidoğan Mah. | 11 | 3.641 | %77,9 | MHP | %45,4 |
| Yeniyer-Ahmetfakılı Mah. | 2 | 593 | %89,5 | MHP | %45,7 |
| Yeniyer-Karakız Mah. | 3 | 857 | %90,3 | BBP | %42,0 |
| Yeşilöz Mah. | 9 | 3.074 | %78,8 | MHP | %53,7 |
| Çakırhacılı Köyü | 1 | 78 | %88,5 | BBP | %34,9 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 53 | %66,0 | CHP | %58,8 |
| Çavuş Köyü | 1 | 190 | %87,9 | AKP | %42,9 |
| Çay Mah. | 3 | 943 | %76,4 | MHP | %47,6 |
| Çayözü Köyü | 1 | 98 | %83,7 | CHP | %51,9 |
| Çiğdemli-Burunören Mah. | 1 | 200 | %96,0 | AKP | %51,9 |
| Çiğdemli-Camiikebir Mah. | 1 | 153 | %83,0 | AKP | %57,1 |
| Çiğdemli-Duralidayılı Mah. | 1 | 223 | %89,2 | AKP | %45,0 |
| Çiğdemli-Gülveren Mah. | 2 | 459 | %87,6 | MHP | %46,7 |
| Çiğdemli-Kale Mah. | 1 | 216 | %81,9 | AKP | %45,9 |
| Çiğdemli-Karşıyaka Mah. | 1 | 320 | %84,1 | MHP | %55,9 |
| Çiğdemli-İsmailhacılı Mah. | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %53,3 |
| İdrisli Köyü | 1 | 50 | %86,0 | CHP | %51,2 |
| İkikara Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %39,3 |
| İncesu Köyü | 1 | 200 | %92,0 | MHP | %47,8 |
| İsafakılı Köyü | 1 | 136 | %69,9 | AKP | %45,7 |
| Şahmuratlı Köyü | 1 | 140 | %96,4 | MHP | %45,3 |