%34,0
AK PARTİ birinci
9.368 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şefaatli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %34,0 ile birinci; 9368 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 11.615 · Oy kullanan 9.820 (katılım %84,6) · Geçerli 9.368 · Geçersiz 452
Şefaatli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.185 | %34,0 |
| MHP | 2.132 | %22,8 |
| İYİ | 1.951 | %20,8 |
| CHP | 1.410 | %15,1 |
| YRP | 368 | %3,9 |
| DEVA | 144 | %1,5 |
| MİLLET | 38 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 33 | %0,4 |
| BBP | 28 | %0,3 |
| SAADET | 26 | %0,3 |
| DP | 21 | %0,2 |
| BTP | 15 | %0,2 |
| TİP | 11 | %0,1 |
| DSP | 6 | %0,1 |
Seçilenler
- Muhammed Dündar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdullah Yalçınkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şefaatli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akcami Köyü | 1 | 69 | %94,2 | YRP | %35,3 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 55 | %72,7 | AKP | %27,5 |
| Alifakılı Köyü | 1 | 73 | %83,6 | MHP | %47,5 |
| Armağan Köyü | 1 | 33 | %106,1 | İYİ | %36,4 |
| Arife Köyü | 1 | 70 | %82,9 | CHP | %69,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.461 | %84,6 | AKP | %41,7 |
| Bağlarbaşı Mah. | 2 | 415 | %88,7 | AKP | %39,7 |
| Başköy | 1 | 118 | %70,3 | İYİ | %85,4 |
| Caferli Köyü | 1 | 76 | %93,4 | MHP | %42,0 |
| Cankılı Köyü | 1 | 52 | %48,1 | İYİ | %68,0 |
| Cıcıklar Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %34,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 443 | %89,2 | AKP | %39,3 |
| Dedeli Köyü | 1 | 163 | %89,0 | YRP | %45,8 |
| Ekinciuşağı Köyü | 1 | 72 | %94,4 | MHP | %34,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 535 | %83,6 | AKP | %41,7 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 25 | %96,0 | MHP | %54,2 |
| Gülistan Köyü | 1 | 122 | %100,0 | AKP | %35,2 |
| Güzelli Köyü | 1 | 46 | %91,3 | CHP | %68,3 |
| H.Bayram Karabulut Mah. | 2 | 699 | %84,8 | AKP | %40,7 |
| Hallaçlı Köyü | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %60,5 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 78 | %97,4 | İYİ | %33,3 |
| Hüyükkışla Köyü | 1 | 67 | %61,2 | İYİ | %67,5 |
| Kabacıoğlu Köyü | 1 | 93 | %94,6 | MHP | %26,5 |
| Kabakini Köyü | 1 | 167 | %88,6 | İYİ | %47,3 |
| Kale Mah. | 3 | 651 | %80,0 | AKP | %36,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %50,0 |
| Karalar Mah. | 1 | 193 | %92,2 | AKP | %47,7 |
| Kaygılı Köyü | 1 | 136 | %64,0 | MHP | %40,5 |
| Kazlıuşağı Köyü | 1 | 96 | %94,8 | İYİ | %31,5 |
| Kızılkoca Köyü | 1 | 121 | %82,6 | AKP | %34,8 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 88 | %90,9 | MHP | %32,9 |
| Konaklı Mah. | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %42,6 |
| Koçköy | 1 | 20 | %110,0 | MHP | %50,0 |
| Kumkuyu Köyü | 1 | 75 | %73,3 | MHP | %44,9 |
| Kuzayca Köyü | 2 | 510 | %82,0 | İYİ | %39,5 |
| Küçükincirli Köyü | 1 | 120 | %58,3 | AKP | %40,6 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 33 | %60,6 | AKP | %40,0 |
| Paşaköy | 2 | 565 | %88,0 | CHP | %44,9 |
| Rızvan Köyü | 1 | 94 | %74,5 | MHP | %37,9 |
| Saatlı Köyü | 1 | 49 | %63,3 | CHP | %48,3 |
| Sarıkent Köyü | 2 | 419 | %84,5 | İYİ | %42,1 |
| Saçlı Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %39,5 |
| Seydiyar Köyü | 1 | 195 | %94,9 | AKP | %50,3 |
| Tahiroğlu Köyü | 1 | 141 | %74,5 | İYİ | %46,6 |
| Temlik Köyü | 1 | 48 | %75,0 | İYİ | %52,8 |
| Türüdüler Köyü | 1 | 56 | %67,9 | İYİ | %36,8 |
| Yaylapınar Mah. | 1 | 168 | %90,5 | AKP | %33,3 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.025 | %82,9 | AKP | %36,9 |
| Çaydoğan Köyü | 1 | 102 | %98,0 | İYİ | %43,3 |
| İbrahimhacılı Köyü | 1 | 143 | %92,3 | AKP | %55,7 |
| İnceşehir Mah. | 1 | 278 | %83,5 | AKP | %38,1 |
| Şerefoğlu Köyü | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %48,2 |