Yalova Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiYalova Merkez ilçesi
%43,9
CHP birinci
70.072 geçerli oy · katılım %70,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yalova Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %43,9 ile birinci; 70.072 geçerli oy, katılım %70,4.
Yalova Merkez
Kayıtlı seçmen 105.110 · Oy kullanan 74.041 (katılım %70,4) · Geçerli 70.072 · Geçersiz 3.969
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 30.734 | %43,9 |
| AKP | 25.133 | %35,9 |
| MHP | 2.551 | %3,6 |
| YRP | 2.550 | %3,6 |
| ZAFER | 2.228 | %3,2 |
| İYİ | 2.116 | %3,0 |
| MEMLEKET | 1.288 | %1,8 |
| SAADET | 868 | %1,2 |
| DEVA | 394 | %0,6 |
| TİP | 384 | %0,6 |
| BBP | 332 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 271 | %0,4 |
| GELECEK | 245 | %0,4 |
| BTP | 226 | %0,3 |
| SOL | 199 | %0,3 |
| DP | 166 | %0,2 |
| EMEP | 115 | %0,2 |
| TKP | 108 | %0,2 |
| MİLLET | 85 | %0,1 |
| VATAN | 79 | %0,1 |
Seçilenler
- Burçin Tangürek · CHP · listede 1. sıra
- Hasan Soygüzel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Zeynal Şahin · CHP · listede 2. sıra
- Ali Oğuz Berberoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Muttalip Tunç · CHP · listede 3. sıra
- İnanç Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 27 | 9.202 | %70,2 | CHP | %45,8 |
| Bahçelievler Mah. | 24 | 8.053 | %67,0 | CHP | %57,1 |
| Bayraktepe Mah. | 18 | 6.190 | %64,4 | AKP | %40,6 |
| Bağlarbaşı Mah. | 22 | 7.496 | %65,8 | CHP | %41,5 |
| Dere Mah. | 20 | 6.709 | %69,3 | CHP | %42,7 |
| Elmalık Köyü | 5 | 1.652 | %89,4 | AKP | %38,6 |
| Esadiye Köyü | 1 | 150 | %73,3 | AKP | %48,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 20 | 6.676 | %70,6 | CHP | %47,0 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 30 | 10.162 | %71,0 | CHP | %42,9 |
| Güneyköy | 2 | 466 | %93,1 | AKP | %39,8 |
| Hacımehmet Köyü | 2 | 650 | %90,0 | AKP | %51,3 |
| Kadıköy-Merkez Mah. | 12 | 3.879 | %80,7 | CHP | %45,5 |
| Kadıköy-Özden Mah. | 8 | 2.652 | %73,7 | CHP | %54,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 11 | 3.736 | %64,9 | CHP | %43,0 |
| Kazımiye Köyü | 3 | 738 | %77,4 | CHP | %35,9 |
| Kurtköy | 1 | 347 | %79,5 | AKP | %59,4 |
| Kirazlı Köyü | 3 | 720 | %84,3 | AKP | %37,9 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 19 | 6.391 | %68,6 | AKP | %41,6 |
| Paşakent Mah. | 5 | 1.558 | %75,9 | CHP | %50,4 |
| Rüstem Paşa Mah. | 13 | 4.413 | %70,0 | CHP | %50,3 |
| Safran Köyü | 4 | 1.202 | %75,0 | AKP | %41,4 |
| Samanlı Köyü | 6 | 1.858 | %68,6 | CHP | %43,7 |
| Seyrantepe Mah. | 4 | 1.332 | %71,3 | CHP | %61,8 |
| Soğucak Köyü | 2 | 377 | %87,3 | CHP | %50,3 |
| Sugören Köyü | 4 | 1.335 | %88,1 | AKP | %39,8 |
| Süleyman Bey Mah. | 16 | 5.604 | %68,1 | CHP | %44,6 |
| İsmet Paşa Mah. | 34 | 11.562 | %69,4 | CHP | %42,6 |