%36,2
CHP birinci
23.098 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Banaz ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %36,2 ile birinci; 23.098 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 28.076 · Oy kullanan 24.973 (katılım %89,0) · Geçerli 23.098 · Geçersiz 1.875
Banaz İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 8.358 | %36,2 |
| AKP | 7.239 | %31,3 |
| MHP | 3.826 | %16,6 |
| İYİ | 1.519 | %6,6 |
| YRP | 557 | %2,4 |
| ZAFER | 347 | %1,5 |
| DEVA | 291 | %1,3 |
| BTP | 193 | %0,8 |
| SAADET | 150 | %0,7 |
| TİP | 140 | %0,6 |
| BBP | 119 | %0,5 |
| VATAN | 86 | %0,4 |
| SOL | 73 | %0,3 |
| DP | 60 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 58 | %0,3 |
| MİLLET | 42 | %0,2 |
| DEM | 40 | %0,2 |
Seçilenler
- Mustafa Dönmez · CHP · listede 1. sıra
- Nuri Meral · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Erkan Aras · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Banaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Ağustos Mah. | 12 | 4.061 | %84,6 | AKP | %40,1 |
| Ahat Köyü | 2 | 497 | %91,2 | CHP | %51,7 |
| Alaba Köyü | 2 | 477 | %91,6 | AKP | %48,5 |
| Ayrancı Köyü | 2 | 368 | %95,9 | AKP | %37,2 |
| Bahadır Köyü | 2 | 485 | %99,8 | AKP | %68,6 |
| Balcıdamı Köyü | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %42,9 |
| Baltalı Köyü | 1 | 187 | %96,8 | MHP | %32,1 |
| Banaz Köyü | 2 | 420 | %92,4 | CHP | %47,7 |
| Bağkonak Köyü | 1 | 168 | %97,6 | CHP | %46,5 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %69,4 |
| Büyükoturak Köyü | 3 | 633 | %89,7 | CHP | %48,4 |
| Corum Köyü | 1 | 269 | %90,3 | CHP | %43,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.672 | %79,0 | CHP | %36,4 |
| Derbent Köyü | 4 | 1.090 | %97,3 | CHP | %51,1 |
| Dümenler Köyü | 1 | 180 | %93,3 | AKP | %48,1 |
| Düzkışla Köyü | 1 | 112 | %98,2 | AKP | %38,9 |
| Düzlüce Köyü | 1 | 124 | %92,7 | CHP | %69,3 |
| Dilek Mah. | 9 | 2.848 | %85,1 | CHP | %40,1 |
| Gedikler Köyü | 1 | 186 | %101,1 | CHP | %54,5 |
| Güllüçam Köyü | 1 | 247 | %96,0 | CHP | %48,0 |
| Gürlek Köyü | 2 | 584 | %96,4 | AKP | %41,6 |
| Halaçlar Köyü | 1 | 254 | %74,8 | CHP | %48,9 |
| Hamamboğazı Mah. | 1 | 54 | %94,4 | MHP | %41,7 |
| Hasanköy | 1 | 317 | %90,5 | AKP | %29,0 |
| Hatipler Köyü | 2 | 626 | %97,4 | AKP | %40,9 |
| Kaplangı Köyü | 1 | 303 | %93,7 | AKP | %39,2 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 250 | %92,0 | AKP | %50,5 |
| Karaköse Köyü | 1 | 181 | %72,4 | AKP | %68,3 |
| Kavacık Köyü | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %32,9 |
| Kayılı Köyü | 1 | 133 | %97,0 | CHP | %31,5 |
| Kızılcasöğüt-Barış Mah. | 2 | 471 | %92,4 | CHP | %41,4 |
| Kızılcasöğüt-Cumhuriyet Mah. | 2 | 646 | %94,0 | CHP | %39,8 |
| Kızılcasöğüt-Emek Mah. | 2 | 394 | %97,5 | CHP | %55,0 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 121 | %92,6 | CHP | %31,7 |
| Kızılhisar Köyü | 3 | 928 | %94,0 | CHP | %42,5 |
| Kuşdemir Köyü | 1 | 185 | %93,0 | İYİ | %45,4 |
| Küçükler Köyü | 1 | 42 | %85,7 | AKP | %52,9 |
| Küçükoturak Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %42,9 |
| Muratlı Köyü | 2 | 382 | %95,6 | CHP | %36,5 |
| Ovacık Köyü | 1 | 315 | %96,8 | AKP | %34,7 |
| Paşacık Köyü | 2 | 353 | %88,4 | CHP | %44,1 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 18 | %111,1 | CHP | %45,0 |
| Susuz Köyü | 2 | 562 | %89,7 | CHP | %47,3 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 103 | %94,2 | CHP | %34,8 |
| Yazıtepe Köyü | 1 | 315 | %87,3 | AKP | %51,0 |
| Yenice Köyü | 2 | 408 | %92,7 | CHP | %31,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 323 | %86,7 | CHP | %50,4 |
| Çamsu Köyü | 1 | 219 | %93,2 | AKP | %48,5 |
| Çöğürlü Köyü | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %44,4 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 331 | %85,8 | AKP | %37,2 |
| Öksüz Köyü | 1 | 314 | %98,4 | CHP | %40,9 |
| İmrez Köyü | 1 | 157 | %89,8 | AKP | %42,4 |
| İslam Mah. | 3 | 773 | %91,5 | CHP | %35,6 |
| Şaban Köyü | 1 | 254 | %91,3 | MHP | %35,8 |
| Şehitler Mah. | 8 | 2.434 | %84,8 | AKP | %31,7 |