%31,8
CHP birinci
19.835 geçerli oy · katılım %72,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tunceli Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %31,8 ile birinci; 19.835 geçerli oy, katılım %72,6.
Kayıtlı seçmen 28.877 · Oy kullanan 20.951 (katılım %72,6) · Geçerli 19.835 · Geçersiz 1.116
Tunceli Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 6.315 | %31,8 |
| DEM | 6.267 | %31,6 |
| AKP | 2.084 | %10,5 |
| MHP | 241 | %1,2 |
| ZAFER | 240 | %1,2 |
| BTP | 239 | %1,2 |
| YRP | 135 | %0,7 |
| DP | 102 | %0,5 |
| DEVA | 96 | %0,5 |
| SOL | 94 | %0,5 |
| DSP | 41 | %0,2 |
| BBP | 36 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 35 | %0,2 |
| VATAN | 26 | %0,1 |
| SAADET | 23 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,0 |
Seçilenler
- Fethi Kıyançiçek · CHP · listede 1. sıra
- Murtaza Köse · DEM · listede 1. sıra
- Nurcan Koç Kahraman · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tunceli Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktuluk Mah. | 3 | 770 | %73,0 | DEM | %34,0 |
| Alaçık Köyü | 1 | 38 | %92,1 | CHP | %42,9 |
| Altınyüzük Köyü | 1 | 50 | %94,0 | CHP | %61,7 |
| Alibaba Mah. | 6 | 1.632 | %71,1 | DEM | %38,2 |
| Ambar Köyü | 1 | 38 | %92,1 | DEM | %15,2 |
| Atadoğdu Köyü | 1 | 80 | %86,3 | CHP | %27,5 |
| Atatürk Mah. | 44 | 13.913 | %70,7 | CHP | %31,2 |
| Atlantı Köyü | 1 | 63 | %81,0 | CHP | %34,7 |
| Babaocağı Köyü | 1 | 31 | %90,3 | CHP | %29,6 |
| Baldan Köyü | 1 | 65 | %87,7 | CHP | %37,7 |
| Batman Köyü | 1 | 131 | %79,4 | CHP | %28,2 |
| Baylık Köyü | 1 | 79 | %68,4 | DEM | %22,6 |
| Başakçı Köyü | 1 | 77 | %85,7 | DEM | %30,0 |
| Burmageçit Köyü | 2 | 463 | %70,2 | DEM | %43,8 |
| Buğulu Köyü | 1 | 143 | %82,5 | CHP | %35,1 |
| Böğürtlen Köyü | 1 | 140 | %87,9 | CHP | %45,7 |
| Cılga Köyü | 1 | 102 | %85,3 | DEM | %43,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.047 | %72,1 | DEM | %34,1 |
| Dedeağaç Köyü | 1 | 31 | %87,1 | DEM | %40,7 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 59 | %86,4 | CHP | %54,0 |
| Doludizgin Köyü | 1 | 30 | %66,7 | DEM | %30,0 |
| Doluküp Köyü | 1 | 43 | %60,5 | AKP | %34,6 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 58 | %89,7 | DEM | %54,0 |
| Dikenli Köyü | 1 | 19 | %110,5 | DEM | %61,9 |
| Dilek Köyü | 1 | 27 | %77,8 | DEM | %47,6 |
| Erdoğdu Köyü | 1 | 24 | %83,3 | CHP | %52,6 |
| Esentepe Mah. | 3 | 818 | %75,4 | CHP | %35,7 |
| Eğriyamaç Köyü | 1 | 27 | %85,2 | DEM | %39,1 |
| Geyiksuyu Köyü | 2 | 351 | %58,1 | DEM | %29,3 |
| Gökçek Köyü | 1 | 60 | %70,0 | CHP | %50,0 |
| Gömemiş Köyü | 1 | 85 | %83,5 | CHP | %57,6 |
| Gözen Köyü | 1 | 25 | %60,0 | DSP | %46,7 |
| Güleç Köyü | 1 | 142 | %82,4 | DEM | %35,0 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 64 | %85,9 | DEM | %55,6 |
| Haceri Köyü | 1 | 58 | %103,5 | DEM | %46,6 |
| Kanoğlu Köyü | 1 | 66 | %81,8 | DEM | %26,4 |
| Karşılar Köyü | 1 | 72 | %79,2 | DEM | %34,6 |
| Kocakoç Köyü | 1 | 215 | %60,5 | DEM | %41,0 |
| Kocalar Köyü | 1 | 25 | %108,0 | CHP | %59,3 |
| Kopuzlar Köyü | 1 | 181 | %82,3 | DEM | %31,5 |
| Kuyluca Köyü | 1 | 37 | %86,5 | CHP | %53,3 |
| Köklüce Köyü | 1 | 44 | %86,4 | DEM | %31,4 |
| Meşeyolu Köyü | 1 | 95 | %87,4 | CHP | %43,0 |
| Moğultay Mah. | 6 | 1.962 | %69,7 | DEM | %36,4 |
| Okurlar Köyü | 1 | 53 | %66,0 | CHP | %51,4 |
| Pınar Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %27,8 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 62 | %95,2 | CHP | %34,5 |
| Suvat Köyü | 1 | 26 | %92,3 | DEM | %54,2 |
| Sinan Köyü | 1 | 57 | %89,5 | CHP | %62,8 |
| Tahtköy | 1 | 11 | %127,3 | DEM | %7,1 |
| Tüllük Köyü | 1 | 81 | %82,7 | CHP | %31,8 |
| Uzuntarla Köyü | 1 | 90 | %80,0 | CHP | %66,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 632 | %76,1 | DEM | %37,9 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %48,1 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 97 | %82,5 | DEM | %40,0 |
| Çalkıran Köyü | 1 | 33 | %97,0 | DEM | %20,0 |
| Çemçeli Köyü | 1 | 50 | %98,0 | DEM | %43,8 |
| Çıralı Köyü | 1 | 59 | %76,3 | CHP | %73,3 |
| Çukur Köyü | 1 | 88 | %59,1 | DEM | %36,0 |
| Çimenli Köyü | 1 | 133 | %81,2 | CHP | %66,7 |
| İsmet İnönü Mah. | 3 | 851 | %77,3 | CHP | %41,4 |