%45,7
CHP birinci
4.677 geçerli oy · katılım %77,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ovacık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,7 ile birinci; 4677 geçerli oy, katılım %77,3.
Kayıtlı seçmen 6.261 · Oy kullanan 4.842 (katılım %77,3) · Geçerli 4.677 · Geçersiz 165
Ovacık İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 2.135 | %45,7 |
| EMEP | 794 | %17,0 |
| AKP | 527 | %11,3 |
| DSP | 93 | %2,0 |
| TKP | 58 | %1,2 |
| SOL | 34 | %0,7 |
| BBP | 27 | %0,6 |
| VATAN | 23 | %0,5 |
| SAADET | 10 | %0,2 |
| DEVA | 9 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 |
Seçilenler
- Murat Genç · CHP · listede 1. sıra
- Ali İhsan Şahin · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ovacık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 94 Mahallesi Mah. | 2 | 591 | %71,6 | CHP | %40,0 |
| Adaköy | 1 | 57 | %75,4 | CHP | %39,5 |
| Aktaş Köyü | 1 | 28 | %103,6 | CHP | %72,4 |
| Akyayık Köyü | 1 | 57 | %89,5 | EMEP | %49,0 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 61 | %70,5 | CHP | %95,4 |
| Ağaçpınar Köyü | 1 | 58 | %94,8 | CHP | %70,4 |
| Aşağıtorunoba Köyü | 1 | 46 | %78,3 | CHP | %50,0 |
| Aşlıca Köyü | 1 | 21 | %71,4 | AKP | %60,0 |
| Burnak Köyü | 1 | 62 | %91,9 | CHP | %31,6 |
| Buzlutepe Köyü | 1 | 31 | %77,4 | CHP | %70,8 |
| Büyükköy | 1 | 18 | %111,1 | CHP | %89,5 |
| Bilgeç Köyü | 1 | 28 | %96,4 | CHP | %66,7 |
| Cevizlidere Köyü | 1 | 34 | %50,0 | CHP | %25,0 |
| Doludibek Köyü | 1 | 32 | %84,4 | CHP | %92,6 |
| Elgazi Köyü | 1 | 30 | %93,3 | CHP | %85,7 |
| Eskigedik Köyü | 1 | 18 | %100,0 | CHP | %58,8 |
| Eğrikavak Köyü | 1 | 45 | %100,0 | CHP | %59,1 |
| Eğripınar Köyü | 1 | 206 | %60,2 | CHP | %53,3 |
| Eğimli Köyü | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %47,7 |
| Garipuşağı Köyü | 1 | 19 | %73,7 | CHP | %61,5 |
| Gözeler Köyü | 1 | 62 | %88,7 | CHP | %53,7 |
| Güneykonak Köyü | 1 | 73 | %86,3 | CHP | %23,7 |
| Halitpınar Köyü | 1 | 40 | %87,5 | CHP | %91,2 |
| Hanuşağı Köyü | 1 | 100 | %77,0 | CHP | %9,2 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 21 | %66,7 | EMEP | %57,1 |
| Isıtma Köyü | 1 | 53 | %98,1 | CHP | %86,0 |
| Işıkvuran Köyü | 1 | 34 | %94,1 | CHP | %28,6 |
| Kandolar Mah. | 5 | 1.654 | %75,8 | CHP | %36,8 |
| Karaoğlan Köyü | 1 | 71 | %98,6 | CHP | %87,7 |
| Karataş Köyü | 1 | 28 | %60,7 | CHP | %25,0 |
| Karayonca Köyü | 1 | 33 | %93,9 | CHP | %55,2 |
| Kızık Köyü | 1 | 52 | %88,5 | CHP | %52,2 |
| Konaklar Köyü | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %57,8 |
| Koyungölü Köyü | 1 | 263 | %76,4 | CHP | %51,8 |
| Kozluca Köyü | 1 | 19 | %110,5 | CHP | %61,9 |
| Kuşluca Köyü | 1 | 26 | %92,3 | CHP | %52,2 |
| Köseler Köyü | 1 | 133 | %71,4 | CHP | %66,3 |
| Mollaaliler Köyü | 1 | 58 | %69,0 | CHP | %40,0 |
| Otlubahçe Köyü | 1 | 26 | %107,7 | CHP | %39,3 |
| Paşadüzü Köyü | 1 | 84 | %78,6 | CHP | %48,5 |
| Pulur Mah. | 2 | 652 | %67,9 | CHP | %41,7 |
| Sarıtosun Köyü | 1 | 27 | %70,4 | CHP | %52,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 19 | %63,2 | — | — |
| Tatuşağı Köyü | 1 | 69 | %71,0 | CHP | %73,5 |
| Tepsili Köyü | 1 | 19 | %57,9 | CHP | %72,7 |
| Topuzlu Köyü | 1 | 78 | %83,3 | CHP | %9,5 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 29 | %69,0 | CHP | %30,0 |
| Yalmanlar Köyü | 1 | 29 | %69,0 | CHP | %90,0 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 40 | %95,0 | CHP | %54,3 |
| Yaylagünü Köyü | 1 | 77 | %79,2 | EMEP | %50,8 |
| Yazıören Köyü | 1 | 34 | %82,4 | CHP | %78,6 |
| Yenikonak Köyü | 1 | 23 | %108,7 | CHP | %80,0 |
| Yenisöğüt Köyü | 1 | 51 | %96,1 | CHP | %43,8 |
| Yeşilyazı Köyü | 1 | 183 | %69,4 | CHP | %46,8 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 49 | %71,4 | CHP | %54,3 |
| Yoğunçam Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %68,2 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 118 | %68,6 | CHP | %33,3 |
| Çakmaklı Köyü | 1 | 125 | %82,4 | CHP | %48,5 |
| Çambulak Köyü | 1 | 63 | %79,4 | CHP | %42,9 |
| Çatköy | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %29,6 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %56,1 |
| Çemberlitaş Köyü | 1 | 15 | %100,0 | CHP | %73,3 |
| Çöğürlük Köyü | 1 | 19 | %79,0 | CHP | %73,3 |
| Öveçler Köyü | 1 | 28 | %100,0 | CHP | %70,4 |
| Şahverdi Köyü | 1 | 46 | %87,0 | EMEP | %25,0 |