%50,6
CHP birinci
5.050 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazgirt ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,6 ile birinci; 5050 geçerli oy, katılım %76,7.
Kayıtlı seçmen 6.953 · Oy kullanan 5.334 (katılım %76,7) · Geçerli 5.050 · Geçersiz 284
Mazgirt İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 2.556 | %50,6 |
| EMEP | 1.401 | %27,7 |
| AKP | 796 | %15,8 |
| SOL | 95 | %1,9 |
| TKP | 76 | %1,5 |
| DEVA | 39 | %0,8 |
| BTP | 25 | %0,5 |
| BBP | 22 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,4 |
| SAADET | 13 | %0,3 |
| VATAN | 8 | %0,2 |
Seçilenler
- Özkan Kaplan · CHP · listede 1. sıra
- Niyazi Gürboğa · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mazgirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdüven Köyü | 1 | 131 | %82,4 | CHP | %46,4 |
| Akkavak Köyü | 1 | 48 | %52,1 | CHP | %56,0 |
| Akpazar-Elmalık Mah. | 1 | 167 | %70,7 | CHP | %64,3 |
| Akpazar-Güneyharman Mah. | 1 | 90 | %70,0 | EMEP | %47,5 |
| Akpazar-Güneşdere Mah. | 1 | 159 | %83,0 | CHP | %53,3 |
| Akpazar-Karabulut Mah. | 1 | 149 | %78,5 | CHP | %41,1 |
| Akpazar-Kepektaşı Mah. | 1 | 133 | %85,7 | CHP | %69,6 |
| Akpazar-Kuşçu Mah. | 1 | 168 | %82,7 | CHP | %68,3 |
| Akpazar-Çarşıbaşı Mah. | 3 | 727 | %77,7 | AKP | %47,7 |
| Akpazar-Örs Mah. | 1 | 107 | %74,8 | CHP | %60,5 |
| Aktarla Köyü | 1 | 77 | %63,6 | CHP | %54,2 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 27 | %63,0 | EMEP | %88,2 |
| Alanyazı Köyü | 1 | 60 | %81,7 | CHP | %55,1 |
| Alhan Köyü | 1 | 57 | %87,7 | EMEP | %88,0 |
| Anıtçınar Köyü | 1 | 65 | %73,9 | CHP | %85,1 |
| Aslanyurdu Köyü | 1 | 173 | %82,1 | EMEP | %63,4 |
| Ataçınarı Köyü | 1 | 89 | %80,9 | EMEP | %48,6 |
| Avunca Köyü | 1 | 48 | %72,9 | CHP | %68,6 |
| Aydınlık Köyü | 1 | 34 | %58,8 | CHP | %75,0 |
| Ayvatlı Köyü | 1 | 37 | %75,7 | CHP | %74,1 |
| Ağaçardı Köyü | 1 | 99 | %75,8 | CHP | %68,0 |
| Aşağıoyumca Köyü | 1 | 14 | %92,9 | CHP | %61,5 |
| Aşağıtarlacık Köyü | 1 | 53 | %77,4 | EMEP | %64,1 |
| Balkan Köyü | 1 | 46 | %84,8 | CHP | %64,9 |
| Beylermezraası Köyü | 1 | 50 | %94,0 | CHP | %52,3 |
| Beşoluk Köyü | 1 | 26 | %46,2 | EMEP | %50,0 |
| Bulgurcular Köyü | 1 | 37 | %81,1 | CHP | %44,8 |
| Dallıbel Köyü | 1 | 84 | %79,8 | EMEP | %71,9 |
| Danaburan Köyü | 1 | 82 | %53,7 | EMEP | %53,7 |
| Darıkent Köyü | 1 | 248 | %71,4 | CHP | %52,0 |
| Dayılar Köyü | 1 | 31 | %80,7 | EMEP | %52,0 |
| Dazkaya Köyü | 1 | 17 | %58,8 | CHP | %40,0 |
| Demirci Köyü | 1 | 52 | %98,1 | AKP | %69,2 |
| Demirkazık Köyü | 1 | 14 | %78,6 | EMEP | %54,6 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 50 | %58,0 | CHP | %72,4 |
| Doğucak Köyü | 1 | 64 | %53,1 | CHP | %90,9 |
| Eltihatun Mah. | 2 | 471 | %72,0 | CHP | %40,8 |
| Gelincik Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %54,4 |
| Gelinpınar Köyü | 1 | 31 | %83,9 | CHP | %61,1 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 98 | %71,4 | EMEP | %49,3 |
| Göktepe Köyü | 1 | 195 | %72,3 | CHP | %67,1 |
| Güleç Köyü | 1 | 38 | %79,0 | EMEP | %66,7 |
| Gümüşgün Köyü | 1 | 54 | %77,8 | CHP | %36,6 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 51 | %78,4 | EMEP | %53,9 |
| Kaleköy | 1 | 20 | %65,0 | CHP | %45,5 |
| Karayusuf Köyü | 1 | 32 | %90,6 | AKP | %55,6 |
| Karsan Köyü | 1 | 116 | %74,1 | CHP | %72,6 |
| Kartutan Köyü | 1 | 17 | %82,4 | EMEP | %57,1 |
| Karşıkonak Köyü | 1 | 49 | %89,8 | CHP | %65,0 |
| Kavaktepe Köyü | 1 | 29 | %82,8 | CHP | %58,3 |
| Kayacı Köyü | 1 | 36 | %86,1 | EMEP | %83,9 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 82 | %64,6 | CHP | %65,4 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 129 | %58,1 | CHP | %58,9 |
| Koyunuşağı Köyü | 1 | 56 | %76,8 | CHP | %73,2 |
| Koçkuyusu Köyü | 1 | 53 | %86,8 | EMEP | %52,2 |
| Kuşaklı Köyü | 1 | 27 | %59,3 | CHP | %68,8 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 11 | %90,9 | CHP | %80,0 |
| Obrukkaşı Köyü | 1 | 12 | %16,7 | TKP | %50,0 |
| Obuzbaşı Köyü | 1 | 52 | %76,9 | CHP | %89,7 |
| Ortadurak Köyü | 1 | 19 | %57,9 | CHP | %72,7 |
| Ortaharman Köyü | 1 | 115 | %94,8 | CHP | %53,9 |
| Otlukaya Köyü | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %80,9 |
| Oymadal Köyü | 1 | 36 | %86,1 | CHP | %76,7 |
| Sarıkoç Köyü | 1 | 37 | %81,1 | EMEP | %63,3 |
| Sökücek Köyü | 1 | 36 | %77,8 | EMEP | %67,9 |
| Sülüntaş Köyü | 1 | 79 | %60,8 | CHP | %57,5 |
| Temürtaht Köyü | 1 | 87 | %80,5 | CHP | %75,8 |
| Yazeli Köyü | 1 | 67 | %67,2 | EMEP | %45,2 |
| Yaşaroğlu Köyü | 1 | 80 | %96,3 | CHP | %63,2 |
| Yeldeğen Köyü | 1 | 66 | %92,4 | CHP | %47,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 610 | %77,7 | CHP | %42,2 |
| Yenibudak Köyü | 1 | 12 | %50,0 | CHP | %50,0 |
| Yukarıoyumca Köyü | 1 | 21 | %81,0 | EMEP | %76,5 |
| Çatköy | 1 | 43 | %83,7 | CHP | %66,7 |
| Öreniçi Köyü | 1 | 27 | %77,8 | CHP | %66,7 |
| Özdek Köyü | 1 | 74 | %85,1 | CHP | %77,4 |
| İbimahmut Köyü | 1 | 85 | %68,2 | EMEP | %62,1 |
| İsmailli Köyü | 1 | 114 | %85,1 | CHP | %56,3 |