%28,5
AK PARTİ birinci
5.260 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çemişgezek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %28,5 ile birinci; 5260 geçerli oy, katılım %84,9.
Kayıtlı seçmen 6.468 · Oy kullanan 5.494 (katılım %84,9) · Geçerli 5.260 · Geçersiz 234
Çemişgezek İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.499 | %28,5 |
| CHP | 1.435 | %27,3 |
| MHP | 1.350 | %25,7 |
| YRP | 422 | %8,0 |
| İYİ | 58 | %1,1 |
| BTP | 42 | %0,8 |
| DEVA | 39 | %0,7 |
| TKP | 38 | %0,7 |
| SAADET | 21 | %0,4 |
| BBP | 18 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,2 |
| VATAN | 10 | %0,2 |
Seçilenler
- Ali Haydar Polat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Eyüp Demir · CHP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çemişgezek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçapınar Köyü | 1 | 184 | %89,1 | CHP | %35,9 |
| Akçayunt Köyü | 1 | 29 | %58,6 | CHP | %52,9 |
| Alakuş Köyü | 1 | 35 | %77,1 | MHP | %58,3 |
| Anıl Köyü | 1 | 119 | %94,1 | MHP | %28,6 |
| Arpaderen Köyü | 1 | 65 | %90,8 | CHP | %25,9 |
| Aşağıbudak Köyü | 1 | 70 | %97,1 | MHP | %27,9 |
| Aşağıdemirbük Köyü | 1 | 20 | %55,0 | AKP | %70,0 |
| Bağsuyu Köyü | 1 | 56 | %91,1 | MHP | %54,9 |
| Bozağaç Köyü | 1 | 63 | %41,3 | CHP | %46,2 |
| Büyükörence Köyü | 1 | 195 | %67,7 | MHP | %41,4 |
| Cebe Köyü | 1 | 170 | %90,6 | AKP | %38,8 |
| Cihangir Köyü | 1 | 24 | %62,5 | AKP | %85,7 |
| Dedebeyli Köyü | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %35,7 |
| Doğan Köyü | 1 | 170 | %94,1 | CHP | %75,6 |
| Doğanalan Köyü | 1 | 26 | %76,9 | AKP | %50,0 |
| Erkalkan Köyü | 1 | 88 | %85,2 | AKP | %48,7 |
| Gedikler Köyü | 1 | 133 | %90,2 | MHP | %33,9 |
| Gözlüçayır Köyü | 1 | 104 | %87,5 | CHP | %20,7 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 52 | %76,9 | AKP | %65,0 |
| Güneybaşı Köyü | 1 | 50 | %78,0 | MHP | %37,1 |
| Hacı Cami Mah. | 1 | 238 | %87,0 | MHP | %42,6 |
| Hamamatik Mah. | 1 | 312 | %91,0 | AKP | %28,5 |
| Kale Mah. | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %40,0 |
| Karasar Köyü | 1 | 59 | %86,4 | CHP | %41,2 |
| Kıraçlar Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %58,3 |
| Mescit Mah. | 4 | 1.118 | %86,9 | AKP | %38,0 |
| Payamdüzü Köyü | 1 | 317 | %89,0 | CHP | %59,1 |
| Paşacık Köyü | 1 | 194 | %77,3 | CHP | %45,7 |
| Sakyol Köyü | 1 | 91 | %62,6 | MHP | %92,7 |
| Sarıbalta Köyü | 2 | 354 | %91,2 | AKP | %40,2 |
| Tekeli Köyü | 1 | 125 | %85,6 | CHP | %47,1 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 276 | %85,5 | CHP | %39,7 |
| Toratlı Köyü | 1 | 133 | %86,5 | CHP | %42,0 |
| Ulukale Köyü | 1 | 345 | %61,7 | CHP | %33,2 |
| Uzungöl Köyü | 1 | 98 | %87,8 | AKP | %38,0 |
| Vişneli Köyü | 1 | 110 | %95,5 | MHP | %54,8 |
| Yemişdere Köyü | 1 | 163 | %91,4 | CHP | %79,0 |
| Yenimahalle Mah. | 1 | 178 | %94,9 | AKP | %52,4 |
| Yukarıbudak Köyü | 1 | 38 | %71,1 | MHP | %77,8 |
| Yünbüken Köyü | 1 | 49 | %59,2 | AKP | %41,4 |
| Çukur Mah. | 1 | 277 | %83,8 | AKP | %43,5 |