%36,0
CHP birinci
34.583 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zile ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %36,0 ile birinci; 34.583 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 42.813 · Oy kullanan 36.213 (katılım %84,6) · Geçerli 34.583 · Geçersiz 1.630
Zile İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 12.452 | %36,0 |
| MHP | 10.082 | %29,2 |
| AKP | 8.835 | %25,6 |
| YRP | 1.009 | %2,9 |
| İYİ | 875 | %2,5 |
| TİP | 652 | %1,9 |
| SAADET | 197 | %0,6 |
| BBP | 107 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 88 | %0,3 |
| BTP | 81 | %0,2 |
| DEVA | 66 | %0,2 |
| DEM | 47 | %0,1 |
| MİLLET | 38 | %0,1 |
| SOL | 31 | %0,1 |
| VATAN | 23 | %0,1 |
Seçilenler
- Cemal Erdoğan · CHP · listede 1. sıra
- Semih Gerez · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Veysel Balakan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Filiz Ulusoy · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zile mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 321 | %87,9 | CHP | %62,1 |
| Acısu Köyü | 1 | 338 | %79,3 | CHP | %79,8 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 41 | %100,0 | MHP | %61,0 |
| Akgüller Köyü | 1 | 42 | %97,6 | CHP | %67,5 |
| Akkılıç Köyü | 1 | 138 | %96,4 | CHP | %83,0 |
| Alacamescitzir Mah. | 1 | 217 | %77,4 | CHP | %56,1 |
| Alamescitbala Mah. | 1 | 356 | %88,2 | MHP | %40,4 |
| Alayurt Köyü | 1 | 151 | %86,1 | CHP | %87,4 |
| Alıçözü Köyü | 1 | 150 | %89,3 | CHP | %83,2 |
| Alibağı Köyü | 1 | 115 | %99,1 | CHP | %73,1 |
| Alihoca Köyü | 1 | 150 | %87,3 | CHP | %73,6 |
| Alikadı Mah. | 2 | 447 | %81,4 | MHP | %44,4 |
| Armutalan Köyü | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %69,4 |
| Ayvalı Köyü | 3 | 730 | %91,1 | MHP | %46,0 |
| Ağcakeçili Köyü | 1 | 133 | %97,0 | CHP | %89,8 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 211 | %94,3 | MHP | %51,1 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.202 | %80,7 | MHP | %42,7 |
| Bayırköy | 1 | 98 | %96,9 | AKP | %57,1 |
| Belkaya Köyü | 1 | 204 | %91,2 | MHP | %50,3 |
| Belpınar Köyü | 1 | 82 | %100,0 | CHP | %77,8 |
| Boldacı Köyü | 2 | 452 | %84,1 | MHP | %56,4 |
| Büyükaköz Köyü | 1 | 44 | %65,9 | CHP | %75,9 |
| Büyükkarayün Köyü | 1 | 113 | %93,8 | CHP | %81,1 |
| Büyükkozluca Köyü | 1 | 168 | %94,6 | AKP | %45,2 |
| Büyüközlü Köyü | 1 | 218 | %93,1 | MHP | %35,9 |
| Binbaşıoğlu Köyü | 1 | 41 | %73,2 | AKP | %79,3 |
| Cedit Mah. | 1 | 285 | %73,7 | MHP | %44,7 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 175 | %91,4 | MHP | %44,7 |
| Dutlupınar Mah. | 2 | 378 | %87,6 | MHP | %36,7 |
| Dinçerler Mah. | 3 | 1.001 | %82,4 | MHP | %33,3 |
| Edeköy | 1 | 275 | %90,6 | AKP | %51,0 |
| Elmacık Köyü | 1 | 64 | %65,6 | CHP | %48,8 |
| Emirören Köyü | 1 | 110 | %97,3 | CHP | %73,8 |
| Eskidağiçi Köyü | 1 | 97 | %73,2 | MHP | %44,3 |
| Eskiderbent Köyü | 1 | 108 | %87,0 | AKP | %52,9 |
| Evrenköy | 3 | 782 | %88,8 | MHP | %55,5 |
| Fatih Köyü | 1 | 104 | %98,1 | MHP | %51,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 37 | %89,2 | CHP | %62,5 |
| Göçenli Köyü | 1 | 87 | %96,6 | CHP | %79,3 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 79 | %97,5 | CHP | %77,3 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 41 | %102,4 | AKP | %42,9 |
| Güzelbeyli Köyü | 2 | 358 | %78,8 | CHP | %72,2 |
| Hacılar Köyü | 1 | 173 | %94,2 | AKP | %39,7 |
| Hacımehmet Mah. | 2 | 371 | %79,0 | MHP | %40,8 |
| Haramikışla Köyü | 1 | 73 | %65,8 | AKP | %64,6 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 47 | %93,6 | MHP | %41,9 |
| Hatippınarı Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %44,7 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.690 | %82,9 | MHP | %42,0 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 92 | %93,5 | CHP | %76,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 210 | %91,0 | CHP | %83,1 |
| Karakaya Köyü | 1 | 195 | %92,8 | AKP | %59,6 |
| Karakuzu Köyü | 1 | 340 | %91,2 | MHP | %47,3 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 169 | %88,8 | AKP | %65,5 |
| Karşıpınar Köyü | 1 | 181 | %74,6 | CHP | %83,6 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 145 | %89,0 | CHP | %83,6 |
| Kazılı Köyü | 1 | 56 | %101,8 | AKP | %36,8 |
| Kepez Köyü | 1 | 64 | %100,0 | YRP | %36,7 |
| Kervansaray Köyü | 2 | 474 | %90,9 | CHP | %74,1 |
| Kırlar Köyü | 1 | 131 | %94,7 | MHP | %45,1 |
| Kızılca Köyü | 1 | 167 | %93,4 | CHP | %83,8 |
| Korucuk Köyü | 1 | 93 | %96,8 | MHP | %57,3 |
| Kozdere Köyü | 1 | 169 | %85,2 | CHP | %78,3 |
| Koçaş Köyü | 1 | 130 | %96,2 | MHP | %43,0 |
| Kurupınar Köyü | 1 | 158 | %93,0 | CHP | %73,6 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 200 | %89,5 | CHP | %80,1 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %76,9 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 145 | %82,8 | CHP | %69,2 |
| Köylüürünü Köyü | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %60,5 |
| Küplüce Köyü | 1 | 246 | %95,9 | CHP | %91,6 |
| Küçükaköz Köyü | 1 | 32 | %93,8 | CHP | %66,7 |
| Küçükkarayün Köyü | 1 | 65 | %101,5 | CHP | %78,5 |
| Küçükkozluca Köyü | 1 | 44 | %86,4 | CHP | %55,3 |
| Küçüközlü Köyü | 1 | 222 | %85,6 | AKP | %44,0 |
| Kireçli Köyü | 1 | 159 | %83,0 | MHP | %45,0 |
| Kislik Mah. | 2 | 475 | %81,3 | CHP | %51,7 |
| Minareikebir Mah. | 2 | 599 | %80,1 | CHP | %63,8 |
| Minareisağır Mah. | 9 | 2.982 | %82,2 | CHP | %81,5 |
| Nakkaş Mah. | 4 | 1.275 | %82,5 | MHP | %45,6 |
| Narlıkışla Köyü | 1 | 108 | %85,2 | AKP | %41,4 |
| Olukman Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %48,9 |
| Orta Mah. | 1 | 349 | %80,5 | CHP | %34,2 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 106 | %89,6 | MHP | %57,0 |
| Palanlı Köyü | 1 | 67 | %86,6 | CHP | %82,5 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 196 | %90,3 | MHP | %49,4 |
| Salur Köyü | 1 | 105 | %99,1 | MHP | %47,1 |
| Saraçköy | 1 | 109 | %95,4 | CHP | %66,4 |
| Savcıköy | 1 | 139 | %95,0 | CHP | %77,9 |
| Sekikışla Köyü | 1 | 37 | %70,3 | AKP | %76,9 |
| Selamet Köyü | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %43,4 |
| Sofular Köyü | 1 | 119 | %91,6 | CHP | %50,0 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %52,0 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 34 | %88,2 | MHP | %90,0 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 116 | %93,1 | CHP | %76,6 |
| Temecük Köyü | 1 | 165 | %77,6 | CHP | %73,4 |
| Turgutalp Köyü | 1 | 69 | %87,0 | AKP | %40,7 |
| Uzunköy | 1 | 164 | %92,7 | CHP | %84,0 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 137 | %89,8 | AKP | %83,2 |
| Uğurluören Köyü | 1 | 37 | %102,7 | MHP | %66,7 |
| Yalınyazı Köyü | 2 | 426 | %87,1 | CHP | %89,7 |
| Yalnızköy | 1 | 99 | %90,9 | CHP | %84,3 |
| Yapalak Köyü | 1 | 201 | %97,0 | AKP | %41,0 |
| Yaraş Köyü | 1 | 86 | %81,4 | AKP | %53,6 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 182 | %86,8 | CHP | %75,2 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 122 | %91,0 | CHP | %91,4 |
| Yenidağiçi Köyü | 1 | 143 | %95,8 | CHP | %75,9 |
| Yeniderbent Köyü | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %50,0 |
| Yeniköy | 1 | 101 | %94,1 | CHP | %52,6 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 153 | %78,4 | AKP | %60,7 |
| Yıldıztepe Köyü | 2 | 656 | %84,5 | AKP | %38,5 |
| Yunusemre Mah. | 23 | 7.403 | %80,3 | MHP | %36,0 |
| Yücepınar Köyü | 1 | 63 | %96,8 | CHP | %86,7 |
| Yünlük Köyü | 1 | 239 | %92,9 | AKP | %61,2 |
| Zincirli Ülya Mah. | 2 | 397 | %87,9 | AKP | %42,2 |
| Zincirlisüfla Mah. | 5 | 1.209 | %85,9 | MHP | %42,2 |
| Çakırcalı Köyü | 1 | 92 | %87,0 | CHP | %81,0 |
| Çamdere Köyü | 1 | 43 | %86,1 | CHP | %73,0 |
| Çapak Köyü | 1 | 91 | %89,0 | CHP | %62,8 |
| Çayırköy | 1 | 310 | %81,6 | CHP | %77,8 |
| Çayıroluğu Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %81,4 |
| Çeltek Köyü | 1 | 179 | %95,5 | AKP | %44,0 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 100 | %92,0 | CHP | %79,4 |
| Çiçekpınarı Köyü | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %69,2 |
| Özyurt Köyü | 1 | 104 | %94,2 | MHP | %52,6 |
| Ütük Köyü | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %87,1 |
| Üyük Köyü | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %55,3 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 253 | %68,0 | CHP | %78,7 |
| Üçköy | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %45,7 |
| İmirtolu Köyü | 1 | 139 | %93,5 | CHP | %86,1 |
| İstasyon Mah. | 2 | 386 | %82,9 | CHP | %54,3 |
| İğdir Köyü | 1 | 185 | %102,2 | MHP | %32,2 |
| Şeyhali Mah. | 12 | 3.170 | %77,9 | CHP | %34,9 |
| Şeyhkolu Mah. | 2 | 373 | %84,7 | MHP | %47,2 |
| Şeyhköy | 1 | 91 | %90,1 | CHP | %61,0 |
| Şeyhnusrettin Köyü | 1 | 64 | %85,9 | MHP | %55,6 |