%34,3
AK PARTİ birinci
39.212 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niksar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %34,3 ile birinci; 39.212 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 49.107 · Oy kullanan 41.648 (katılım %84,8) · Geçerli 39.212 · Geçersiz 2.436
Niksar İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.434 | %34,3 |
| MHP | 9.242 | %23,6 |
| CHP | 9.157 | %23,4 |
| İYİ | 3.071 | %7,8 |
| YRP | 2.453 | %6,3 |
| TİP | 607 | %1,6 |
| SAADET | 334 | %0,9 |
| MİLLET | 333 | %0,9 |
| BBP | 222 | %0,6 |
| BTP | 109 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 101 | %0,3 |
| DEVA | 58 | %0,2 |
| SOL | 54 | %0,1 |
| VATAN | 37 | %0,1 |
Seçilenler
- Mustafa Eraslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Alperen Kesici · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kamil Yıldırım · CHP · listede 1. sıra
- Tahsin Çavuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niksar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 5 | 1.435 | %81,7 | AKP | %38,3 |
| Akgüney Köyü | 1 | 137 | %93,4 | CHP | %79,5 |
| Akıncı Köyü | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %47,6 |
| Akpınar Mah. | 2 | 601 | %80,2 | AKP | %42,7 |
| Araköy | 1 | 137 | %97,8 | CHP | %67,2 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 180 | %87,2 | AKP | %52,3 |
| Arıpınar Köyü | 1 | 184 | %92,9 | AKP | %45,5 |
| Arpaören Köyü | 1 | 253 | %92,9 | AKP | %51,5 |
| Asar Köyü | 1 | 52 | %90,4 | AKP | %72,3 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 376 | %89,9 | AKP | %40,9 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 70 | %95,7 | CHP | %65,7 |
| Ayvaz Mah. | 4 | 1.364 | %74,6 | AKP | %32,5 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.451 | %81,4 | MHP | %36,6 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 90 | %67,8 | AKP | %36,4 |
| Bağlar Mah. | 6 | 2.093 | %78,0 | CHP | %33,4 |
| Bengiler Mah. | 4 | 1.193 | %81,1 | AKP | %34,1 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 171 | %91,2 | AKP | %35,6 |
| Boyluca Köyü | 1 | 120 | %67,5 | AKP | %51,3 |
| Bozcaarmut Köyü | 1 | 55 | %76,4 | AKP | %45,2 |
| Budaklı Köyü | 1 | 269 | %97,0 | AKP | %60,8 |
| Büyükyurt Köyü | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %41,4 |
| Bilgili Köyü | 1 | 255 | %91,4 | AKP | %46,9 |
| Camidere Köyü | 1 | 128 | %91,4 | AKP | %66,4 |
| Cedit Mah. | 4 | 1.136 | %83,2 | AKP | %38,8 |
| Cepnibey Mah. | 1 | 302 | %86,4 | AKP | %36,4 |
| Cerköy | 1 | 252 | %87,3 | CHP | %81,4 |
| Dalkaya Köyü | 1 | 35 | %74,3 | AKP | %73,1 |
| Derindere Köyü | 1 | 53 | %96,2 | MHP | %43,1 |
| Dönekse Mah. | 2 | 504 | %95,0 | CHP | %70,3 |
| Direkli Köyü | 1 | 105 | %89,5 | AKP | %35,3 |
| Edilli Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %44,2 |
| Eryaba Köyü | 1 | 115 | %100,0 | AKP | %44,9 |
| Esence Köyü | 1 | 143 | %92,3 | CHP | %42,9 |
| Eyneağzı Köyü | 1 | 151 | %87,4 | CHP | %93,0 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.845 | %78,8 | AKP | %34,3 |
| G.Osmanpaşa Mah. | 5 | 1.622 | %79,8 | AKP | %37,4 |
| Gaziahmet Mah. | 2 | 421 | %88,8 | AKP | %40,8 |
| Geritköyü | 1 | 87 | %72,4 | CHP | %56,5 |
| Geyikgölü Köyü | 1 | 76 | %96,1 | CHP | %81,2 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mah. | 2 | 375 | %93,1 | AKP | %45,4 |
| Gökçeli-Ballıca Mah. | 1 | 108 | %99,1 | AKP | %46,3 |
| Gökçeli-Gözpınar Mah. | 2 | 451 | %89,1 | YRP | %42,9 |
| Gökçeli-Yakınca Mah. | 2 | 365 | %90,7 | AKP | %44,2 |
| Gökçeli-Yeni Mah. | 2 | 417 | %87,5 | AKP | %40,3 |
| Gökçeoluk Köyü | 1 | 282 | %86,9 | CHP | %74,9 |
| Güdüklü Köyü | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %68,1 |
| Gülbayır Köyü | 1 | 346 | %78,0 | CHP | %91,2 |
| Gülebi Köyü | 1 | 172 | %93,6 | CHP | %56,6 |
| Gültepe Köyü | 1 | 117 | %78,6 | AKP | %62,9 |
| Günebakan Köyü | 2 | 642 | %89,1 | AKP | %66,0 |
| Günlüce Köyü | 1 | 214 | %91,6 | AKP | %59,6 |
| Gürçeşme-Buz Mah. | 1 | 273 | %95,6 | YRP | %48,0 |
| Gürçeşme-Eskidir Mah. | 2 | 481 | %93,8 | AKP | %43,2 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 498 | %96,6 | AKP | %50,9 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mah. | 1 | 354 | %90,7 | YRP | %38,6 |
| Güvenli Köyü | 2 | 378 | %90,0 | CHP | %87,0 |
| Güzelyayla Köyü | 1 | 202 | %97,0 | CHP | %42,9 |
| Hacılı Köyü | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %40,0 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 107 | %86,9 | AKP | %25,9 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 163 | %82,2 | AKP | %50,8 |
| Hayderbey Mah. | 1 | 305 | %92,5 | CHP | %50,6 |
| Hüseyingazi Köyü | 1 | 154 | %94,2 | AKP | %49,3 |
| Işıklı Köyü | 1 | 174 | %73,6 | AKP | %69,8 |
| Kapıağzı Köyü | 1 | 281 | %81,1 | AKP | %55,6 |
| Karabodur Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %40,5 |
| Karakaş Köyü | 1 | 122 | %100,8 | AKP | %52,7 |
| Kayapaşa Mah. | 5 | 1.620 | %81,0 | AKP | %36,0 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 132 | %87,9 | CHP | %57,7 |
| Kılıçarslan Mah. | 1 | 348 | %82,5 | AKP | %48,7 |
| Kırkkızlar Mah. | 3 | 982 | %84,8 | AKP | %37,9 |
| Korulu Köyü | 1 | 264 | %89,4 | CHP | %83,2 |
| Kumçiftlik Mah. | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %47,4 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 445 | %90,6 | CHP | %83,9 |
| Köklüce Köyü | 1 | 173 | %87,3 | AKP | %48,7 |
| Kültür Mah. | 7 | 2.158 | %79,2 | CHP | %34,1 |
| Kümbetli Köyü | 1 | 305 | %92,5 | AKP | %41,3 |
| Kiracı Köyü | 1 | 180 | %97,8 | AKP | %44,6 |
| Mahmudiye Köyü | 3 | 725 | %73,8 | AKP | %64,6 |
| Melikgazi Mah. | 3 | 873 | %84,3 | AKP | %40,5 |
| Mercimekdüzü Köyü | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %53,2 |
| Mezraa Köyü | 1 | 129 | %96,1 | CHP | %64,7 |
| Muhtardüzü Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %58,3 |
| Musapınarı Köyü | 1 | 56 | %89,3 | AKP | %62,5 |
| Mutluca Köyü | 1 | 71 | %84,5 | CHP | %82,8 |
| Oluklu Köyü | 1 | 73 | %95,9 | AKP | %61,3 |
| Ormancık Köyü | 2 | 356 | %95,2 | CHP | %76,9 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 34 | %82,4 | AKP | %82,1 |
| Pelitlik Köyü | 1 | 158 | %92,4 | İYİ | %50,7 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %37,6 |
| Serenli-Ayvaköy Mah. | 2 | 390 | %90,0 | MHP | %60,3 |
| Serenli-Beyazıt Mah. | 1 | 258 | %86,8 | MHP | %55,2 |
| Serenli-Fatih Mah. | 3 | 720 | %86,9 | MHP | %51,8 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 243 | %86,4 | AKP | %43,9 |
| Serenli-Tamlar Mah. | 1 | 154 | %92,2 | MHP | %66,7 |
| Sorkun Köyü | 1 | 189 | %87,8 | AKP | %60,3 |
| Sulugöl Köyü | 1 | 180 | %93,9 | AKP | %57,8 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 83 | %98,8 | AKP | %53,3 |
| Teknealan Köyü | 1 | 159 | %93,1 | MHP | %36,2 |
| Tepeyatak Köyü | 1 | 53 | %77,4 | AKP | %85,0 |
| Terzioğlu Köyü | 1 | 90 | %90,0 | CHP | %75,3 |
| Umurlu Köyü | 1 | 49 | %95,9 | AKP | %36,4 |
| Ustahasan Köyü | 1 | 28 | %89,3 | AKP | %82,6 |
| Yalıköy | 1 | 306 | %62,8 | AKP | %57,0 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 91 | %92,3 | AKP | %44,4 |
| Yazıcık-Kültür Mah. | 2 | 682 | %80,9 | CHP | %64,1 |
| Yazıcık-Yeni Mah. | 1 | 344 | %75,9 | TİP | %47,5 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mah. | 1 | 156 | %93,0 | CHP | %52,8 |
| Yazıcık-Şafak Mah. | 1 | 285 | %77,9 | CHP | %58,5 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 248 | %91,5 | AKP | %39,1 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 321 | %53,6 | AKP | %56,6 |
| Yeşilköy | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %45,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 64 | %85,9 | AKP | %56,4 |
| Yolkonak-Hasyer Mah. | 2 | 564 | %92,4 | AKP | %39,8 |
| Yolkonak-Katipgölü Mah. | 1 | 323 | %92,0 | CHP | %33,7 |
| Yolkonak-Merkez Mah. | 2 | 627 | %93,8 | MHP | %72,5 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mah. | 2 | 590 | %94,4 | AKP | %52,6 |
| Yusufşah Mah. | 2 | 552 | %77,9 | AKP | %35,1 |
| Çalca Köyü | 1 | 317 | %89,6 | AKP | %59,0 |
| Çatak Köyü | 1 | 242 | %95,5 | CHP | %77,7 |
| Çayköy | 1 | 173 | %89,0 | CHP | %90,0 |
| Çengelli Mah. | 1 | 164 | %91,5 | MHP | %32,4 |
| Çimenözü Köyü | 1 | 205 | %88,8 | AKP | %31,5 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 332 | %96,4 | AKP | %46,4 |
| Örenler Köyü | 1 | 53 | %81,1 | AKP | %64,3 |
| Özalan Köyü | 2 | 519 | %77,7 | CHP | %92,8 |
| Özveren Köyü | 2 | 412 | %90,8 | CHP | %65,2 |
| İsmetpaşa Mah. | 6 | 1.885 | %84,6 | MHP | %46,3 |
| Şahinli Köyü | 1 | 282 | %91,1 | AKP | %36,4 |
| Şair Emrah Mah. | 3 | 976 | %85,1 | AKP | %40,5 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 179 | %81,6 | CHP | %86,8 |