%38,5
MHP birinci
61.886 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erbaa ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %38,5 ile birinci; 61.886 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 76.279 · Oy kullanan 65.514 (katılım %85,9) · Geçerli 61.886 · Geçersiz 3.628
Erbaa İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 23.844 | %38,5 |
| AKP | 21.458 | %34,7 |
| CHP | 6.910 | %11,2 |
| İYİ | 4.543 | %7,3 |
| YRP | 3.003 | %4,9 |
| SAADET | 937 | %1,5 |
| BBP | 443 | %0,7 |
| TİP | 148 | %0,2 |
| BTP | 146 | %0,2 |
| MİLLET | 132 | %0,2 |
| DEVA | 109 | %0,2 |
| SOL | 77 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 68 | %0,1 |
| VATAN | 68 | %0,1 |
Seçilenler
- Namık Ateşli · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Oğuzhan Önal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fahri Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Fatih Başara · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Emin Furkan Şenol · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Erbaa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 8 | 2.471 | %87,8 | MHP | %45,8 |
| Akgün Köyü | 1 | 158 | %87,3 | AKP | %57,6 |
| Akça Köyü | 3 | 776 | %88,3 | AKP | %47,9 |
| Alacabal Mah. | 3 | 965 | %95,2 | MHP | %37,5 |
| Alanköy | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %55,8 |
| Ayan Köyü | 1 | 98 | %79,6 | AKP | %35,7 |
| Aydınsofu Köyü | 1 | 239 | %92,9 | AKP | %55,1 |
| Ağcaalan Köyü | 1 | 182 | %64,3 | AKP | %42,5 |
| Ağcakeçi Köyü | 1 | 110 | %80,9 | AKP | %44,1 |
| Aşağıçandır Köyü | 1 | 316 | %92,1 | AKP | %48,9 |
| Ballıbağ Köyü | 2 | 624 | %91,4 | AKP | %34,5 |
| Bağpınar Köyü | 2 | 365 | %95,1 | AKP | %36,1 |
| Benli Köyü | 1 | 244 | %89,3 | MHP | %41,3 |
| Beykayası Köyü | 1 | 228 | %85,1 | AKP | %61,7 |
| Canbolat Köyü | 1 | 87 | %97,7 | AKP | %34,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.395 | %82,0 | MHP | %38,7 |
| Cibril Köyü | 1 | 74 | %82,4 | MHP | %50,0 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 176 | %97,7 | MHP | %40,7 |
| Değirmenli Köyü | 4 | 1.194 | %81,5 | CHP | %59,4 |
| Dokuzçam Köyü | 1 | 122 | %94,3 | AKP | %63,2 |
| Doğanyurt Köyü | 2 | 442 | %92,1 | AKP | %28,5 |
| Endekpınar Köyü | 1 | 349 | %90,3 | MHP | %29,2 |
| Erdemli Köyü | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %63,9 |
| Erek Mah. | 6 | 1.973 | %85,2 | AKP | %53,4 |
| Ermeydanı Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %50,0 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 8 | 2.681 | %84,0 | MHP | %41,5 |
| Eryaba Köyü | 1 | 93 | %91,4 | MHP | %44,4 |
| Evciler Köyü | 1 | 104 | %96,2 | AKP | %31,6 |
| Evyaba Mah. | 2 | 616 | %87,7 | MHP | %46,2 |
| Ezebağı Köyü | 1 | 190 | %94,7 | MHP | %36,7 |
| Fatihsultanmehmet Mah. | 10 | 3.358 | %84,1 | MHP | %43,6 |
| Fevzipaşa Mah. | 5 | 1.693 | %80,3 | MHP | %32,3 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 11 | 3.605 | %83,2 | MHP | %43,5 |
| Gazipaşa Mah. | 5 | 1.608 | %82,8 | MHP | %42,1 |
| Gökal-Alparslan Mah. | 2 | 363 | %93,1 | MHP | %60,1 |
| Gökal-Fatih Sultan Mehmet Mah. | 1 | 333 | %91,9 | MHP | %48,3 |
| Gökal-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 340 | %85,9 | AKP | %50,6 |
| Gökal-Güldere Mah. | 2 | 340 | %94,7 | AKP | %49,8 |
| Gökal-Karşıyaka Mah. | 1 | 196 | %93,4 | AKP | %51,4 |
| Gökal-Sütlüce Mah. | 1 | 216 | %87,5 | AKP | %56,3 |
| Gökal-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 243 | %93,4 | MHP | %53,4 |
| Gökal-Yeşilyurt Mah. | 1 | 194 | %88,1 | AKP | %62,7 |
| Gökal-Çermik Kaplıca Mah. | 2 | 419 | %92,8 | AKP | %49,7 |
| Gölönü Köyü | 1 | 73 | %65,8 | AKP | %65,9 |
| Gümüşalan Köyü | 1 | 336 | %91,7 | AKP | %37,0 |
| Gündoğdu Mah. | 4 | 1.194 | %83,9 | MHP | %42,0 |
| Güveçli Köyü | 1 | 116 | %97,4 | MHP | %42,1 |
| Hacıali Köyü | 1 | 32 | %78,1 | CHP | %36,4 |
| Hacıbükü Köyü | 1 | 145 | %95,2 | AKP | %45,6 |
| Hacıpazar Köyü | 2 | 415 | %87,5 | YRP | %24,3 |
| Kaleköy | 1 | 274 | %92,0 | MHP | %36,9 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 401 | %78,1 | AKP | %31,0 |
| Karayaka-Bahçelievler Mah. | 2 | 558 | %94,1 | AKP | %37,6 |
| Karayaka-Hürmüzlü Mah. | 2 | 518 | %95,0 | AKP | %45,5 |
| Karayaka-Orta Mah. | 1 | 211 | %99,1 | AKP | %56,2 |
| Karayaka-Tepe Mah. | 1 | 207 | %93,7 | AKP | %43,2 |
| Karayaka-Yukarı Mah. | 3 | 798 | %96,7 | AKP | %47,8 |
| Kartosman Köyü | 1 | 49 | %61,2 | CHP | %37,0 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 340 | %86,5 | MHP | %48,1 |
| Kavalcık Köyü | 1 | 30 | %80,0 | AKP | %69,6 |
| Kelkit Mah. | 5 | 1.468 | %86,0 | AKP | %50,4 |
| Keçeci Köyü | 2 | 457 | %86,9 | CHP | %95,0 |
| Kınıkgüney Köyü | 1 | 156 | %88,5 | AKP | %83,8 |
| Kızılçubuk Köyü | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %43,4 |
| Kozlu Köyü | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %39,9 |
| Koçak Köyü | 3 | 800 | %86,4 | AKP | %42,9 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 51 | %76,5 | AKP | %62,2 |
| Kuruçay Mah. | 4 | 1.383 | %77,4 | AKP | %52,0 |
| Kuzköy | 1 | 111 | %71,2 | MHP | %50,0 |
| Küplüce Köyü | 1 | 183 | %89,6 | AKP | %38,4 |
| Madenli Köyü | 1 | 211 | %91,0 | AKP | %56,7 |
| Mehmet Akif Mah. | 5 | 1.628 | %84,2 | MHP | %41,5 |
| Mevlana Mah. | 7 | 2.417 | %83,2 | MHP | %43,6 |
| Meydandüzü Köyü | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %40,3 |
| Mimarsinan Mah. | 6 | 1.870 | %83,9 | MHP | %44,7 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 151 | %94,7 | AKP | %45,3 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 67 | %91,0 | İYİ | %46,7 |
| Ortaköy | 1 | 321 | %87,9 | AKP | %64,2 |
| Osmangazi Mah. | 4 | 1.099 | %87,2 | MHP | %44,3 |
| Oğlakçı Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %68,5 |
| Pınarbeyli Köyü | 1 | 242 | %80,2 | AKP | %67,2 |
| Salkımören Köyü | 2 | 607 | %91,3 | MHP | %40,7 |
| Sokutaş Köyü | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %45,5 |
| Tandırlı Köyü | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %84,4 |
| Tanoba-Akkoç Mah. | 2 | 435 | %91,3 | MHP | %50,9 |
| Tanoba-Bahçelievler Mah. | 2 | 401 | %89,3 | MHP | %63,0 |
| Tanoba-Fevzipaşa Mah. | 1 | 276 | %93,1 | MHP | %57,2 |
| Tanoba-Gürpınar Mah. | 1 | 257 | %86,8 | MHP | %63,0 |
| Tanoba-Çankaya Mah. | 1 | 336 | %90,8 | MHP | %59,3 |
| Tepekışla Köyü | 2 | 510 | %94,3 | CHP | %46,0 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 180 | %88,9 | AKP | %41,1 |
| Türkfındıcak Köyü | 1 | 36 | %80,6 | MHP | %61,5 |
| Ustamehmet Köyü | 1 | 162 | %96,9 | AKP | %42,0 |
| Yavuzsultanselim Mah. | 9 | 2.939 | %83,3 | MHP | %41,8 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 103 | %87,4 | MHP | %62,2 |
| Yaylalı Köyü | 1 | 170 | %92,9 | MHP | %42,6 |
| Yeni Mah. | 3 | 797 | %91,8 | MHP | %46,2 |
| Yeşilköy | 1 | 325 | %94,2 | AKP | %48,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 8 | 2.796 | %80,9 | MHP | %39,0 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 6 | 1.934 | %85,3 | MHP | %49,8 |
| Yoldere Köyü | 1 | 149 | %91,3 | AKP | %39,4 |
| Yukarıçandır Köyü | 1 | 347 | %93,4 | AKP | %55,9 |
| Yunusemre Mah. | 8 | 2.534 | %84,7 | MHP | %41,9 |
| Yurtalan Köyü | 2 | 361 | %75,9 | AKP | %56,9 |
| Zoğallıçukur Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %31,2 |
| Ziyagökalp Mah. | 14 | 4.495 | %83,0 | MHP | %47,1 |
| Çakır Köyü | 1 | 253 | %93,7 | AKP | %35,0 |
| Çalkara Köyü | 2 | 370 | %93,5 | AKP | %32,4 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 294 | %93,9 | MHP | %40,0 |
| Çatalan Köyü | 2 | 256 | %94,5 | AKP | %68,1 |
| Çerkezfındıcak Köyü | 1 | 152 | %94,7 | MHP | %59,9 |
| Çevresu Köyü | 1 | 209 | %92,3 | AKP | %31,7 |
| Çeşmeli Köyü | 1 | 59 | %79,7 | AKP | %73,3 |
| Üzümlü Köyü | 3 | 948 | %91,8 | AKP | %31,4 |
| İkizce Köyü | 1 | 126 | %94,4 | MHP | %47,2 |
| İsmetpaşa Mah. | 10 | 3.437 | %81,8 | MHP | %40,3 |
| İverönü Köyü | 1 | 279 | %88,5 | AKP | %37,6 |
| Şükür Köyü | 1 | 160 | %95,0 | AKP | %68,5 |