%36,1
MHP birinci
14.548 geçerli oy · katılım %77,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zara ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %36,1 ile birinci; 14.548 geçerli oy, katılım %77,8.
Kayıtlı seçmen 19.381 · Oy kullanan 15.073 (katılım %77,8) · Geçerli 14.548 · Geçersiz 525
Zara İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 5.255 | %36,1 |
| CHP | 4.712 | %32,4 |
| AKP | 3.579 | %24,6 |
| YRP | 320 | %2,2 |
| BBP | 283 | %2,0 |
| SAADET | 127 | %0,9 |
| İYİ | 107 | %0,7 |
| TİP | 46 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 28 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,1 |
| GELECEK | 16 | %0,1 |
| SOL | 14 | %0,1 |
| BTP | 14 | %0,1 |
| DEVA | 12 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
Seçilenler
- Hakan Eser · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nihat Güler · CHP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adamfakı Köyü | 1 | 96 | %91,7 | MHP | %59,8 |
| Ahmetbaşyurt Mah. | 3 | 907 | %73,7 | CHP | %53,5 |
| Ahmethacı Köyü | 1 | 66 | %100,0 | MHP | %77,3 |
| Akdede Köyü | 1 | 45 | %77,8 | CHP | %89,7 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 12 | %116,7 | CHP | %85,7 |
| Akyazı Köyü | 1 | 14 | %78,6 | CHP | %81,8 |
| Akören Köyü | 1 | 114 | %47,4 | MHP | %51,0 |
| Alıçbel Köyü | 1 | 50 | %68,0 | AKP | %64,7 |
| Alıçlıseki Köyü | 1 | 36 | %97,2 | CHP | %82,4 |
| Alişanağılı Köyü | 1 | 17 | %88,2 | CHP | %78,6 |
| Alişir Köyü | 1 | 90 | %77,8 | CHP | %72,9 |
| Armutçayırı Köyü | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %41,5 |
| Atalan Köyü | 1 | 86 | %84,9 | MHP | %69,9 |
| Atgeçmez Köyü | 1 | 19 | %89,5 | MHP | %50,0 |
| Atkıran Köyü | 1 | 50 | %102,0 | CHP | %94,0 |
| Avşar Köyü | 1 | 148 | %85,8 | MHP | %48,4 |
| Ağlıkçay Köyü | 1 | 31 | %96,8 | CHP | %55,2 |
| Aşağıkovacık Köyü | 1 | 37 | %51,4 | MHP | %57,9 |
| Aşağımescit Köyü | 1 | 148 | %89,9 | CHP | %93,1 |
| Aşağıçamurcu Köyü | 1 | 42 | %102,4 | CHP | %66,7 |
| Aşağıçamözü Köyü | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %57,1 |
| Baharşeyh Köyü | 1 | 68 | %86,8 | MHP | %37,3 |
| Ballıklar Köyü | 1 | 33 | %42,4 | CHP | %50,0 |
| Bağlama Köyü | 1 | 40 | %50,0 | CHP | %90,0 |
| Becekli Köyü | 1 | 87 | %47,1 | CHP | %82,9 |
| Bedirören Köyü | 1 | 37 | %43,2 | MHP | %50,0 |
| Bektaşköy | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %90,3 |
| Belentarla Köyü | 1 | 58 | %63,8 | CHP | %67,6 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 140 | %88,6 | CHP | %83,7 |
| Bolucan Köyü | 1 | 125 | %95,2 | CHP | %87,2 |
| Bozkır Köyü | 1 | 79 | %92,4 | MHP | %52,9 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 66 | %87,9 | AKP | %53,6 |
| Büyükgüney Köyü | 1 | 26 | %88,5 | CHP | %91,3 |
| Büyükkaya Köyü | 1 | 35 | %48,6 | CHP | %88,2 |
| Büyükköy | 1 | 145 | %84,1 | CHP | %93,3 |
| Canova Köyü | 1 | 146 | %75,3 | AKP | %49,5 |
| Cemalköy | 1 | 12 | %66,7 | CHP | %87,5 |
| Danışık Köyü | 1 | 16 | %106,3 | MHP | %58,8 |
| Derbent Köyü | 1 | 173 | %96,0 | MHP | %47,5 |
| Deredam Köyü | 1 | 103 | %91,3 | CHP | %83,9 |
| Dereköy | 1 | 35 | %74,3 | AKP | %37,5 |
| Düzceli Köyü | 1 | 32 | %65,6 | CHP | %71,4 |
| Dilekpınarı Köyü | 1 | 246 | %5,3 | MHP | %46,2 |
| Dipsizgöl Köyü | 1 | 59 | %74,6 | CHP | %86,4 |
| Ekinli Köyü | 1 | 183 | %73,2 | MHP | %48,9 |
| Emirhan Köyü | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %91,3 |
| Esenler Köyü | 1 | 45 | %73,3 | MHP | %45,5 |
| Evrencik Köyü | 1 | 15 | %106,7 | CHP | %56,3 |
| Eymir Köyü | 1 | 177 | %89,8 | CHP | %82,8 |
| Göhertaş Köyü | 1 | 172 | %38,4 | MHP | %42,2 |
| Göktepe Köyü | 1 | 66 | %75,8 | CHP | %84,0 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 45 | %51,1 | AKP | %52,4 |
| Güllüali Köyü | 1 | 32 | %62,5 | CHP | %100,0 |
| Gümüşçevre Köyü | 1 | 269 | %86,3 | MHP | %50,2 |
| Girit Köyü | 1 | 78 | %89,7 | CHP | %74,3 |
| Hatip Mah. | 2 | 371 | %83,6 | MHP | %47,5 |
| Ilıca Köyü | 1 | 125 | %54,4 | AKP | %47,1 |
| Kabaktepeler Köyü | 1 | 32 | %87,5 | CHP | %67,9 |
| Kadriye Köyü | 1 | 23 | %87,0 | MHP | %75,0 |
| Kanlıçayır Köyü | 1 | 49 | %59,2 | CHP | %65,5 |
| Kaplan Köyü | 1 | 195 | %83,1 | MHP | %51,6 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 123 | %76,4 | MHP | %41,8 |
| Karahasan Köyü | 1 | 29 | %62,1 | CHP | %83,3 |
| Karaman Köyü | 1 | 52 | %96,2 | CHP | %39,5 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 18 | %38,9 | MHP | %57,1 |
| Kardere Köyü | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %43,9 |
| Karslılar Köyü | 1 | 61 | %83,6 | CHP | %71,4 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.535 | %80,6 | CHP | %37,6 |
| Kavasbaşı Köyü | 1 | 27 | %51,9 | AKP | %50,0 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 76 | %60,5 | MHP | %64,4 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 114 | %47,4 | AKP | %40,8 |
| Kayılıkaya Köyü | 1 | 39 | %53,9 | MHP | %76,2 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 38 | %94,7 | CHP | %41,7 |
| Kevenli Köyü | 1 | 71 | %88,7 | MHP | %34,4 |
| Keçeyurdu Köyü | 1 | 181 | %51,9 | MHP | %43,5 |
| Kısık Köyü | 1 | 29 | %79,3 | CHP | %50,0 |
| Kızık Köyü | 1 | 193 | %94,3 | MHP | %41,1 |
| Kızılırmak Mah. | 3 | 842 | %77,2 | MHP | %47,1 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 78 | %94,9 | CHP | %83,8 |
| Korkut Köyü | 2 | 496 | %80,2 | AKP | %53,4 |
| Kumoğlu Köyü | 1 | 128 | %96,9 | CHP | %90,8 |
| Kurucaabat Köyü | 1 | 147 | %56,5 | AKP | %68,0 |
| Kuruköprü Köyü | 1 | 25 | %80,0 | CHP | %95,0 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 58 | %89,7 | MHP | %44,7 |
| Körpınar Köyü | 1 | 20 | %70,0 | CHP | %84,6 |
| Kümbet Köyü | 1 | 25 | %80,0 | AKP | %65,0 |
| Kürünlü Köyü | 1 | 114 | %94,7 | MHP | %55,7 |
| Mahmutağaçiftliği Köyü | 1 | 43 | %72,1 | CHP | %58,6 |
| Müslümabat Köyü | 2 | 85 | %83,5 | CHP | %72,9 |
| Nasırköy | 1 | 181 | %74,0 | MHP | %42,5 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 77 | %72,7 | MHP | %61,8 |
| Pazarbeleni Köyü | 1 | 78 | %88,5 | CHP | %92,5 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 82 | %67,1 | CHP | %90,7 |
| Reşitpaşa Mah. | 5 | 1.672 | %81,3 | MHP | %46,5 |
| Sancakkale Köyü | 1 | 78 | %88,5 | CHP | %64,6 |
| Sarıyusuf Köyü | 1 | 12 | %66,7 | AKP | %50,0 |
| Sedille Köyü | 1 | 126 | %93,7 | MHP | %41,9 |
| Selimiye Köyü | 1 | 25 | %80,0 | AKP | %30,0 |
| Seten Köyü | 1 | 20 | %55,0 | CHP | %72,7 |
| Sorkun Köyü | 1 | 18 | %94,4 | CHP | %64,7 |
| Sucak Köyü | 1 | 47 | %91,5 | MHP | %42,9 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 20 | %60,0 | CHP | %100,0 |
| Söğütlüağıl Köyü | 1 | 123 | %93,5 | MHP | %46,5 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 65 | %101,5 | CHP | %77,3 |
| Taşgöze Köyü | 1 | 123 | %87,0 | CHP | %68,9 |
| Tepeköy | 1 | 61 | %54,1 | AKP | %57,6 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 42 | %92,9 | CHP | %76,9 |
| Tuzlagözü Köyü | 1 | 301 | %88,7 | MHP | %49,8 |
| Tödürge Köyü | 1 | 162 | %59,3 | MHP | %43,6 |
| Yapak Köyü | 1 | 277 | %84,1 | AKP | %50,9 |
| Yarağıl Köyü | 1 | 91 | %74,7 | MHP | %63,2 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 13 | %84,6 | AKP | %50,0 |
| Yayıközü Köyü | 1 | 131 | %81,7 | AKP | %42,4 |
| Yenicamii Mah. | 3 | 1.042 | %81,0 | MHP | %46,3 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 50 | %76,0 | CHP | %71,1 |
| Yeşilköy | 1 | 85 | %95,3 | CHP | %41,8 |
| Yeşimli Köyü | 1 | 348 | %48,6 | AKP | %43,2 |
| Yıkılgan Köyü | 1 | 98 | %59,2 | AKP | %39,3 |
| Yolören Köyü | 1 | 88 | %71,6 | CHP | %98,4 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 22 | %59,1 | MHP | %53,9 |
| Yukarımescit Köyü | 1 | 18 | %77,8 | CHP | %85,7 |
| Yukarıçamurcu Köyü | 1 | 127 | %86,6 | CHP | %68,5 |
| Yukarıçamözü Köyü | 1 | 43 | %53,5 | CHP | %65,2 |
| Zoğallı Köyü | 1 | 52 | %57,7 | CHP | %69,0 |
| Çandır Köyü | 1 | 13 | %84,6 | CHP | %80,0 |
| Çarşıbaşı Mah. | 1 | 316 | %83,2 | MHP | %47,4 |
| Çatören Köyü | 1 | 31 | %80,7 | AKP | %60,0 |
| Çaylı Köyü | 1 | 110 | %57,3 | AKP | %51,7 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 73 | %91,8 | CHP | %78,5 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 84 | %83,3 | CHP | %97,1 |
| Çevirmehan Köyü | 1 | 82 | %70,7 | MHP | %46,4 |
| Çorak Köyü | 1 | 47 | %78,7 | CHP | %100,0 |
| Çulhaali Köyü | 1 | 14 | %85,7 | CHP | %50,0 |
| Üngür Köyü | 1 | 24 | %58,3 | CHP | %92,9 |
| Ütük Köyü | 1 | 94 | %80,9 | MHP | %47,1 |
| Ütükyurdu Köyü | 1 | 136 | %80,9 | MHP | %62,4 |
| İkideğirmen Köyü | 1 | 78 | %91,0 | CHP | %77,1 |
| İğdeli Köyü | 1 | 82 | %87,8 | CHP | %70,4 |
| İğdir Köyü | 1 | 39 | %66,7 | CHP | %56,0 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 61 | %95,1 | MHP | %64,3 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.367 | %78,6 | MHP | %47,0 |
| Şenyayla Köyü | 1 | 32 | %78,1 | CHP | %52,4 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 212 | %73,6 | CHP | %32,2 |
| Şeyhmerzuban Mah. | 1 | 119 | %88,2 | AKP | %52,0 |