%30,9
AK PARTİ birinci
18.111 geçerli oy · katılım %80,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yıldızeli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %30,9 ile birinci; 18.111 geçerli oy, katılım %80,6.
Kayıtlı seçmen 23.209 · Oy kullanan 18.694 (katılım %80,6) · Geçerli 18.111 · Geçersiz 583
Yıldızeli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.599 | %30,9 |
| BBP | 4.474 | %24,7 |
| MHP | 3.274 | %18,1 |
| CHP | 2.479 | %13,7 |
| YRP | 1.200 | %6,6 |
| SAADET | 225 | %1,2 |
| İYİ | 155 | %0,9 |
| BTP | 112 | %0,6 |
| MİLLİ YOL | 89 | %0,5 |
| SOL | 75 | %0,4 |
| TİP | 37 | %0,2 |
| DEVA | 30 | %0,2 |
| GELECEK | 27 | %0,2 |
| VATAN | 23 | %0,1 |
| DEM | 18 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
Seçilenler
- Zahit Doğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Gazi Deveci · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yıldızeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkoca Köyü | 1 | 67 | %68,7 | CHP | %47,8 |
| Akpınar Köyü | 1 | 60 | %101,7 | BBP | %31,2 |
| Akpınarbeleni Köyü | 1 | 35 | %82,9 | AKP | %37,9 |
| Akçakale Köyü | 1 | 11 | %100,0 | BBP | %81,8 |
| Akçalı Köyü | 1 | 93 | %54,8 | AKP | %25,5 |
| Akören Köyü | 1 | 39 | %79,5 | AKP | %46,7 |
| Alaca Köyü | 1 | 16 | %56,3 | AKP | %44,4 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %47,3 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 207 | %90,3 | CHP | %86,6 |
| Avcıpınarı Köyü | 1 | 63 | %71,4 | CHP | %46,7 |
| Aşağıekecik Köyü | 1 | 163 | %76,1 | MHP | %47,4 |
| Aşağıçakmak Köyü | 1 | 265 | %89,4 | AKP | %33,0 |
| Bakırcıoğlu Köyü | 1 | 117 | %97,4 | BBP | %62,3 |
| Banaz Köyü | 1 | 176 | %83,5 | CHP | %73,3 |
| Bayat Köyü | 1 | 306 | %89,2 | BBP | %44,2 |
| Başköy | 1 | 71 | %85,9 | BBP | %45,8 |
| Bedel Köyü | 1 | 278 | %84,9 | BBP | %44,1 |
| Belcik Köyü | 1 | 258 | %80,6 | AKP | %50,3 |
| Buğdayören Köyü | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %63,4 |
| Büyükakören Köyü | 2 | 403 | %81,4 | AKP | %46,0 |
| Camii Mah. | 2 | 518 | %76,8 | AKP | %32,2 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 198 | %69,7 | AKP | %55,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 413 | %77,0 | MHP | %41,5 |
| Cizözü Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %45,2 |
| Danaören Köyü | 1 | 49 | %93,9 | BBP | %71,1 |
| Danişment Köyü | 1 | 36 | %69,4 | CHP | %87,0 |
| Davulalan Köyü | 1 | 165 | %87,3 | CHP | %88,0 |
| Delikkaya Köyü | 1 | 73 | %58,9 | CHP | %57,1 |
| Demircilik Köyü | 1 | 100 | %85,0 | BBP | %42,9 |
| Demiroluk Köyü | 1 | 76 | %86,8 | BBP | %43,1 |
| Demirözü Köyü | 1 | 83 | %79,5 | AKP | %46,9 |
| Dereköy | 1 | 38 | %79,0 | AKP | %64,3 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 137 | %43,1 | CHP | %93,0 |
| Dikilitaş Köyü | 1 | 44 | %75,0 | BBP | %42,4 |
| Direkli Köyü | 1 | 196 | %84,2 | BBP | %53,8 |
| Direkli Sarıkaya Köyü | 1 | 105 | %84,8 | BBP | %51,2 |
| Emirler Köyü | 1 | 32 | %81,3 | AKP | %50,0 |
| Erenler Köyü | 1 | 36 | %86,1 | AKP | %45,2 |
| Esençay Köyü | 1 | 35 | %62,9 | CHP | %85,0 |
| Eşmebaşı Köyü | 2 | 393 | %79,6 | MHP | %39,3 |
| Fatihsultanmehmet Mah. | 1 | 351 | %88,9 | AKP | %35,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 687 | %80,1 | AKP | %37,4 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 35 | %74,3 | AKP | %40,0 |
| Geynik Köyü | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %51,2 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 73 | %80,8 | AKP | %37,3 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 30 | %80,0 | BBP | %45,8 |
| Güneykaya-Aydın Mah. | 1 | 215 | %73,5 | AKP | %72,2 |
| Güneykaya-Kargın Mah. | 2 | 568 | %87,0 | MHP | %62,6 |
| Güneykaya-Yenicamii Mah. | 1 | 166 | %94,6 | AKP | %65,3 |
| Güneykaya-Yeşilyurt Mah. | 1 | 198 | %89,9 | AKP | %62,8 |
| Halkaçayır Köyü | 1 | 35 | %45,7 | AKP | %56,3 |
| Hamzaşeyh Köyü | 1 | 103 | %99,0 | AKP | %33,3 |
| Ilıcaköy | 1 | 54 | %44,4 | MHP | %33,3 |
| Kadıköy | 1 | 190 | %82,1 | AKP | %46,2 |
| Kadılı Köyü | 1 | 22 | %81,8 | BBP | %61,1 |
| Kaleköy | 1 | 129 | %95,4 | CHP | %85,1 |
| Kalın Köyü | 2 | 500 | %88,6 | BBP | %79,0 |
| Kaman Köyü | 1 | 84 | %69,1 | CHP | %57,1 |
| Kapaklıkaya Köyü | 1 | 66 | %53,0 | BBP | %52,9 |
| Kapı Köyü | 1 | 156 | %77,6 | AKP | %48,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 270 | %87,0 | BBP | %43,2 |
| Karakaya Köyü | 1 | 71 | %56,3 | CHP | %87,5 |
| Karakoç Köyü | 1 | 229 | %78,2 | AKP | %35,8 |
| Karalar Köyü | 2 | 409 | %81,2 | BBP | %48,8 |
| Karaleylek Köyü | 1 | 28 | %75,0 | CHP | %57,1 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 770 | %78,2 | AKP | %37,6 |
| Kavak Köyü | 2 | 583 | %69,5 | BBP | %41,1 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 14 | %100,0 | AKP | %78,6 |
| Kayalıpınar Köyü | 1 | 52 | %59,6 | AKP | %30,0 |
| Kerimmümin Köyü | 1 | 227 | %61,2 | AKP | %77,0 |
| Kıldır Köyü | 1 | 122 | %86,1 | BBP | %35,6 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 28 | %92,9 | BBP | %40,0 |
| Kıvşak Köyü | 1 | 51 | %80,4 | CHP | %48,8 |
| Kızılköy | 1 | 72 | %52,8 | CHP | %37,8 |
| Konaközü Köyü | 1 | 34 | %67,7 | AKP | %38,9 |
| Kümbet Köyü | 2 | 509 | %68,4 | AKP | %37,4 |
| Küçükakören Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %52,9 |
| Killik Köyü | 1 | 108 | %54,6 | AKP | %53,5 |
| Kiremitli Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %50,0 |
| Mehmetakifersoy Mah. | 2 | 410 | %77,3 | AKP | %37,2 |
| Menteşe Köyü | 1 | 200 | %85,5 | BBP | %47,8 |
| Merkez Sarıkaya Köyü | 1 | 86 | %91,9 | CHP | %70,5 |
| Merkezyeniköy | 1 | 27 | %81,5 | BBP | %81,0 |
| Mumcuçiftliği Köyü | 1 | 132 | %92,4 | BBP | %42,9 |
| Nallı Köyü | 1 | 112 | %93,8 | CHP | %65,6 |
| Nevruz Köyü | 1 | 153 | %60,1 | BBP | %46,7 |
| Nevruzyaylası Köyü | 1 | 19 | %79,0 | AKP | %33,3 |
| Ortaklar Köyü | 1 | 82 | %89,0 | CHP | %66,7 |
| Ortaçakmak Köyü | 1 | 113 | %71,7 | AKP | %40,7 |
| Reşadiye Mah. | 2 | 380 | %80,8 | MHP | %37,9 |
| Salihiye Mah. | 2 | 436 | %82,3 | AKP | %37,4 |
| Sandal Köyü | 1 | 186 | %76,9 | BBP | %75,6 |
| Sarıyar Köyü | 3 | 880 | %79,1 | AKP | %53,0 |
| Sarıçal Köyü | 1 | 125 | %84,8 | CHP | %57,6 |
| Selamet Mah. | 1 | 187 | %91,4 | MHP | %45,0 |
| Seren Köyü | 1 | 118 | %61,0 | AKP | %38,9 |
| Subaşı Köyü | 1 | 166 | %92,2 | AKP | %45,9 |
| Söğütpınar Köyü | 1 | 44 | %75,0 | BBP | %46,9 |
| Tatköy | 1 | 101 | %78,2 | AKP | %47,4 |
| Tayalan Köyü | 1 | 27 | %88,9 | CHP | %33,3 |
| Topulyurdu Köyü | 1 | 273 | %90,8 | CHP | %93,9 |
| Töngel Köyü | 1 | 103 | %95,2 | MİLLİ YOL | %33,0 |
| Yakacık Çavuşlu Köyü | 1 | 181 | %88,4 | SAADET | %47,4 |
| Yakupköy | 1 | 222 | %95,1 | CHP | %63,9 |
| Yassıkara Köyü | 1 | 39 | %69,2 | CHP | %84,6 |
| Yavu Köyü | 2 | 452 | %61,3 | AKP | %41,4 |
| Yaylagöze Köyü | 1 | 29 | %93,1 | CHP | %85,2 |
| Yağlıdere Köyü | 1 | 148 | %83,8 | CHP | %68,9 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 211 | %91,9 | BBP | %51,3 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 98 | %94,9 | CHP | %60,9 |
| Yılanlıkaya Köyü | 1 | 27 | %59,3 | AKP | %37,5 |
| Yolkaya Köyü | 2 | 550 | %85,8 | AKP | %43,1 |
| Yukarıekecik Köyü | 1 | 224 | %82,1 | AKP | %38,7 |
| Yukarıçakmak Köyü | 1 | 214 | %88,8 | AKP | %42,8 |
| Yusufoğlan Köyü | 2 | 398 | %80,4 | CHP | %90,5 |
| Yuvalıçayır Köyü | 1 | 196 | %71,9 | CHP | %68,1 |
| Yücebaca Köyü | 1 | 129 | %89,9 | CHP | %66,1 |
| Yiğitler Köyü | 1 | 158 | %88,0 | AKP | %45,9 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 288 | %78,8 | AKP | %38,6 |
| Çağlayan Köyü | 2 | 400 | %80,5 | YRP | %42,7 |
| Çırçır Köyü | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Çobansaray Köyü | 1 | 279 | %81,7 | AKP | %43,0 |
| Çubuk Köyü | 1 | 123 | %92,7 | BBP | %56,5 |
| Çukursaray Köyü | 1 | 185 | %74,1 | AKP | %53,3 |
| Çöte Köyü | 1 | 205 | %85,4 | AKP | %48,7 |
| Üyük Köyü | 1 | 101 | %79,2 | CHP | %73,4 |
| Üyükyaylası Köyü | 1 | 21 | %100,0 | AKP | %25,0 |
| İncetaş Köyü | 1 | 86 | %98,8 | BBP | %52,4 |
| İslim Köyü | 1 | 66 | %81,8 | CHP | %94,4 |
| İğdecikler Köyü | 1 | 32 | %65,6 | BBP | %52,6 |
| İğnebey Köyü | 1 | 281 | %90,8 | BBP | %50,4 |
| Şeyhhalil Köyü | 2 | 439 | %69,3 | BBP | %30,6 |