%35,3
AK PARTİ birinci
15.320 geçerli oy · katılım %81,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Suşehri ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,3 ile birinci; 15.320 geçerli oy, katılım %81,5.
Kayıtlı seçmen 19.767 · Oy kullanan 16.110 (katılım %81,5) · Geçerli 15.320 · Geçersiz 790
Suşehri İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.408 | %35,3 |
| MHP | 3.936 | %25,7 |
| BBP | 3.113 | %20,3 |
| CHP | 1.074 | %7,0 |
| YRP | 891 | %5,8 |
| İYİ | 476 | %3,1 |
| SAADET | 139 | %0,9 |
| MİLLİ YOL | 113 | %0,7 |
| BTP | 54 | %0,4 |
| GELECEK | 26 | %0,2 |
| TİP | 22 | %0,1 |
| DEVA | 20 | %0,1 |
| MİLLET | 18 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
Seçilenler
- Yusuf Aygül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Yüzüak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdullah Güngör · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Suşehri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 166 | %91,0 | AKP | %57,8 |
| Aksu Köyü | 1 | 229 | %82,5 | AKP | %49,7 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 190 | %83,7 | AKP | %28,4 |
| Akşar Köyü | 1 | 140 | %75,7 | MHP | %36,1 |
| Arpacı Köyü | 1 | 245 | %94,7 | AKP | %55,4 |
| Arpayazı Köyü | 1 | 49 | %77,6 | AKP | %52,9 |
| Avculu Mah. | 1 | 147 | %93,9 | AKP | %43,1 |
| Aşağıakören Köyü | 1 | 116 | %82,8 | AKP | %36,7 |
| Aşağısarıca Köyü | 1 | 338 | %87,0 | CHP | %27,9 |
| Balkara Köyü | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %31,4 |
| Beydeğirmeni Köyü | 1 | 212 | %84,9 | MHP | %28,5 |
| Bostancık Köyü | 1 | 196 | %83,7 | AKP | %56,9 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 115 | %75,7 | AKP | %40,5 |
| Büyükgüzel Köyü | 1 | 80 | %56,3 | AKP | %48,9 |
| Camili Köyü | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %44,3 |
| Camiiorta Mah. | 1 | 278 | %84,2 | AKP | %36,7 |
| Cevizli Köyü | 1 | 94 | %88,3 | AKP | %53,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 746 | %84,5 | BBP | %31,6 |
| Elmaseki Köyü | 1 | 85 | %94,1 | BBP | %48,1 |
| Erence Köyü | 1 | 156 | %79,5 | AKP | %58,6 |
| Esenyaka Köyü | 2 | 355 | %81,7 | AKP | %42,3 |
| Eskimeşe Köyü | 1 | 126 | %78,6 | AKP | %53,7 |
| Eskitoprak Köyü | 1 | 57 | %71,9 | AKP | %43,6 |
| Eskişar Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %48,4 |
| Gelengeç Köyü | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %44,2 |
| Gökçekaş Köyü | 1 | 230 | %81,3 | BBP | %46,7 |
| Gökçekent Karaağaç Köyü | 1 | 68 | %86,8 | BBP | %44,8 |
| Gökçekent Köyü | 1 | 85 | %74,1 | AKP | %27,4 |
| Göllüköy Mah. | 1 | 125 | %84,8 | AKP | %36,2 |
| Gönüloğlu Mah. | 4 | 1.388 | %78,2 | AKP | %30,3 |
| Gözköy | 1 | 164 | %82,9 | AKP | %30,8 |
| Güdeli Köyü | 1 | 83 | %80,7 | AKP | %35,9 |
| Gümüştaş Köyü | 1 | 74 | %91,9 | AKP | %43,3 |
| Güneyli Köyü | 1 | 127 | %85,0 | AKP | %47,5 |
| Güngören Köyü | 1 | 108 | %80,6 | YRP | %31,0 |
| Günlüce Köyü | 1 | 154 | %80,5 | AKP | %46,0 |
| Hödücek Köyü | 1 | 33 | %63,6 | MHP | %66,7 |
| Kaleköy | 1 | 212 | %72,2 | AKP | %59,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 134 | %61,2 | AKP | %72,8 |
| Karalar Köyü | 1 | 126 | %93,7 | MHP | %45,7 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 263 | %86,3 | AKP | %39,2 |
| Kavşıt Köyü | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %45,1 |
| Kayadelen Köyü | 1 | 32 | %75,0 | AKP | %58,3 |
| Kekeç Köyü | 1 | 211 | %82,0 | AKP | %53,1 |
| Kemalli Köyü | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %57,6 |
| Kemalpaşa Mah. | 5 | 1.554 | %82,2 | AKP | %34,2 |
| Kesikkaş Köyü | 1 | 60 | %80,0 | AKP | %69,8 |
| Kızıltaş Köyü | 1 | 84 | %96,4 | MHP | %51,3 |
| Kışlalar Mah. | 1 | 39 | %107,7 | CHP | %61,9 |
| Kozçukur Köyü | 1 | 139 | %76,3 | YRP | %38,6 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 32 | %81,3 | AKP | %27,3 |
| Kuzdere Köyü | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %69,4 |
| Küçükgüzel Köyü | 1 | 20 | %95,0 | MHP | %36,8 |
| Kiziryurdu Köyü | 1 | 41 | %95,1 | MHP | %44,4 |
| Merkez Karaağaç Köyü | 1 | 87 | %92,0 | MHP | %35,5 |
| Olucak Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %72,0 |
| Polat Köyü | 1 | 52 | %51,9 | MHP | %33,3 |
| Saraycık Köyü | 1 | 51 | %82,4 | BBP | %25,0 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 76 | %80,3 | AKP | %49,2 |
| Solak Köyü | 1 | 95 | %89,5 | AKP | %37,7 |
| Sökün Köyü | 1 | 109 | %93,6 | AKP | %56,7 |
| Taklak Köyü | 1 | 125 | %75,2 | AKP | %45,1 |
| Tatarköy | 1 | 191 | %70,2 | AKP | %37,1 |
| Taşbayır Köyü | 1 | 136 | %85,3 | AKP | %44,4 |
| Taşköprü Mah. | 9 | 2.836 | %79,1 | AKP | %32,0 |
| Tepeardı Mah. | 2 | 393 | %84,7 | AKP | %25,3 |
| Türkmenler Köyü | 1 | 59 | %57,6 | AKP | %35,3 |
| Yalnızbağlar Mah. | 9 | 2.922 | %78,1 | AKP | %29,7 |
| Yamaç Köyü | 1 | 79 | %67,1 | AKP | %48,1 |
| Yaygınsöğüt Köyü | 1 | 156 | %93,6 | AKP | %59,6 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 177 | %85,3 | AKP | %49,6 |
| Yeni Mah. | 1 | 280 | %75,7 | MHP | %39,5 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 164 | %86,0 | AKP | %37,2 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 55 | %96,4 | BBP | %40,4 |
| Yukarıakören Köyü | 1 | 180 | %76,7 | AKP | %51,1 |
| Yürekli Köyü | 1 | 86 | %62,8 | MHP | %41,2 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 137 | %88,3 | AKP | %69,5 |
| Çamlıdere Köyü | 1 | 17 | %105,9 | MHP | %38,9 |
| Çataloluk Köyü | 2 | 508 | %80,9 | MHP | %35,7 |
| Çokrak Köyü | 1 | 50 | %80,0 | BBP | %31,6 |
| Çitlice Köyü | 1 | 73 | %82,2 | AKP | %40,0 |
| Öksülü Mah. | 1 | 105 | %97,1 | BBP | %40,2 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %37,5 |
| Şarköy | 1 | 125 | %93,6 | CHP | %57,7 |