%38,3
BÜYÜK BİRLİK birinci
21.492 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarkışla ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında BÜYÜK BİRLİK %38,3 ile birinci; 21.492 geçerli oy, katılım %78,9.
Kayıtlı seçmen 28.522 · Oy kullanan 22.509 (katılım %78,9) · Geçerli 21.492 · Geçersiz 1.017
Şarkışla İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| BBP | 8.221 | %38,3 |
| AKP | 4.172 | %19,4 |
| MHP | 3.962 | %18,4 |
| CHP | 3.658 | %17,0 |
| YRP | 697 | %3,2 |
| İYİ | 282 | %1,3 |
| SAADET | 160 | %0,7 |
| BTP | 107 | %0,5 |
| MİLLİ YOL | 45 | %0,2 |
| TİP | 42 | %0,2 |
| GELECEK | 38 | %0,2 |
| SOL | 33 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 26 | %0,1 |
| DEVA | 20 | %0,1 |
| MİLLET | 17 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
Seçilenler
- Orhan Tamer · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsa Yenidünya · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kayhan Kevek · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şarkışla mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdallı Köyü | 1 | 59 | %74,6 | BBP | %51,2 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 20 | %100,0 | BBP | %64,7 |
| Akçakışla Köyü | 2 | 440 | %83,0 | BBP | %37,6 |
| Akçasu Köyü | 1 | 100 | %96,0 | BBP | %31,9 |
| Alaman Köyü | 1 | 47 | %110,6 | CHP | %74,5 |
| Alaçayır Köyü | 1 | 48 | %64,6 | CHP | %36,7 |
| Alıkören Köyü | 1 | 17 | %94,1 | AKP | %53,3 |
| Arıklar Köyü | 1 | 91 | %84,6 | BBP | %32,9 |
| Bahçealan Köyü | 1 | 51 | %102,0 | AKP | %42,3 |
| Baltalar Köyü | 1 | 44 | %63,6 | AKP | %33,3 |
| Bağlararası Köyü | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %31,8 |
| Başağaç Köyü | 1 | 21 | %109,5 | CHP | %82,6 |
| Başören Köyü | 1 | 61 | %96,7 | BBP | %34,6 |
| Benlihasan Köyü | 1 | 48 | %89,6 | BBP | %55,0 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 74 | %90,5 | CHP | %81,8 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 69 | %82,6 | AKP | %55,6 |
| Burnukara Köyü | 1 | 40 | %90,0 | AKP | %37,1 |
| Büyüktopaç Köyü | 1 | 11 | %109,1 | BBP | %41,7 |
| Büyükyüreğil Köyü | 1 | 120 | %95,8 | BBP | %36,9 |
| Canabdal Köyü | 1 | 46 | %97,8 | CHP | %37,8 |
| Cemel-Bahçelievler Mah. | 2 | 401 | %66,3 | AKP | %64,8 |
| Cemel-Karşıyaka Mah. | 1 | 233 | %63,1 | AKP | %67,4 |
| Cemel-Yeni Mah. | 2 | 365 | %66,6 | AKP | %56,1 |
| Damlaca Mah. | 3 | 714 | %83,8 | BBP | %41,1 |
| Demirboğa Köyü | 1 | 38 | %71,1 | CHP | %36,0 |
| Demirköprü Köyü | 1 | 32 | %96,9 | MHP | %38,5 |
| Dökmetaş Köyü | 1 | 99 | %92,9 | BBP | %34,8 |
| Döllük Köyü | 1 | 266 | %82,7 | BBP | %36,2 |
| Dikili Köyü | 1 | 124 | %87,1 | BBP | %30,3 |
| Elmalı Köyü | 1 | 84 | %84,5 | BBP | %65,7 |
| Emlakkaracaören Köyü | 1 | 196 | %88,3 | BBP | %38,6 |
| Esentepe Mah. | 9 | 2.778 | %75,7 | BBP | %51,4 |
| Fakılı Köyü | 1 | 34 | %73,5 | MHP | %52,0 |
| Faraşderesi Köyü | 1 | 96 | %93,8 | BBP | %57,5 |
| Gaziköy | 1 | 92 | %57,6 | AKP | %38,0 |
| Gücük Köyü | 1 | 109 | %95,4 | BBP | %53,8 |
| Gültekin Mah. | 5 | 1.633 | %75,1 | BBP | %42,0 |
| Gülören Köyü | 1 | 27 | %96,3 | CHP | %76,9 |
| Gümüştepe Köyü | 2 | 492 | %89,2 | BBP | %48,0 |
| Gürçayır-Doğu Mah. | 2 | 372 | %88,7 | AKP | %46,6 |
| Gürçayır-Yeni Mah. | 2 | 554 | %85,4 | AKP | %46,3 |
| Gürçayır-Çiçekli Mah. | 2 | 602 | %91,2 | AKP | %39,8 |
| Hardal Köyü | 1 | 73 | %94,5 | CHP | %44,9 |
| Harunköy | 1 | 90 | %82,2 | MHP | %40,6 |
| Hocabey Köyü | 1 | 91 | %92,3 | CHP | %81,3 |
| Hüyükköy | 1 | 142 | %90,1 | CHP | %86,4 |
| Kahvepınar Köyü | 1 | 33 | %87,9 | BBP | %35,7 |
| Kale Mah. | 6 | 2.031 | %75,9 | BBP | %54,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 170 | %82,4 | BBP | %40,2 |
| Kaleköy | 1 | 71 | %74,7 | CHP | %92,2 |
| Kandemir Mah. | 1 | 315 | %78,1 | BBP | %49,8 |
| Kapaklıpınar Köyü | 1 | 148 | %93,9 | BBP | %54,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 21 | %66,7 | MHP | %50,0 |
| Karakuz Köyü | 1 | 31 | %90,3 | BBP | %53,9 |
| Kavakköy | 1 | 104 | %98,1 | CHP | %84,2 |
| Kayalıyokuş Mah. | 2 | 424 | %67,7 | BBP | %40,5 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 170 | %74,7 | MHP | %39,0 |
| Kaymak Köyü | 1 | 33 | %90,9 | CHP | %53,3 |
| Kazancık Köyü | 1 | 60 | %86,7 | BBP | %42,3 |
| Kevenli Köyü | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %42,2 |
| Kılıççı Köyü | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %66,7 |
| Kızılcakışla Köyü | 4 | 774 | %73,0 | BBP | %53,7 |
| Kışlaköy | 1 | 12 | %108,3 | BBP | %66,7 |
| Konakyazı Köyü | 1 | 120 | %87,5 | MHP | %40,6 |
| Konalga Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %54,1 |
| Kömürkaya Köyü | 1 | 182 | %92,3 | BBP | %33,8 |
| Kümbet Köyü | 1 | 46 | %63,0 | MHP | %35,7 |
| Küçüktopaç Köyü | 1 | 18 | %94,4 | BBP | %43,8 |
| Küçükyüreğil Köyü | 1 | 53 | %84,9 | BBP | %82,2 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 190 | %85,8 | BBP | %41,0 |
| Mengensofular Köyü | 1 | 96 | %90,6 | BBP | %38,2 |
| Mescit Köyü | 1 | 38 | %76,3 | MHP | %58,6 |
| Mezraa Köyü | 1 | 47 | %74,5 | CHP | %48,6 |
| Oluktaş Köyü | 1 | 104 | %86,5 | BBP | %54,7 |
| Ortaköy | 1 | 260 | %81,9 | CHP | %90,5 |
| Ortatopaç Köyü | 1 | 59 | %89,8 | CHP | %67,3 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 91 | %70,3 | BBP | %35,9 |
| Otluk Köyü | 1 | 62 | %100,0 | CHP | %48,3 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 839 | %73,7 | BBP | %40,8 |
| Polatpaşa Köyü | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %40,7 |
| Samankaya Köyü | 2 | 513 | %86,2 | BBP | %33,7 |
| Saraç Köyü | 1 | 81 | %84,0 | CHP | %75,8 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 43 | %102,3 | BBP | %32,5 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 93 | %91,4 | CHP | %69,5 |
| Sarıtekke Köyü | 1 | 60 | %90,0 | CHP | %88,9 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 119 | %82,4 | BBP | %31,9 |
| Sağır Mah. | 2 | 360 | %79,7 | BBP | %50,4 |
| Sultanköy | 1 | 60 | %63,3 | BBP | %36,8 |
| Sivrialan Köyü | 1 | 116 | %67,2 | CHP | %54,1 |
| Tavladere Köyü | 1 | 20 | %95,0 | MHP | %57,9 |
| Temecik Köyü | 1 | 13 | %84,6 | BBP | %54,6 |
| Uçuk Köyü | 1 | 29 | %62,1 | MHP | %50,0 |
| Yahyalı Köyü | 1 | 183 | %57,9 | CHP | %95,2 |
| Yalanı Köyü | 1 | 102 | %98,0 | AKP | %44,8 |
| Yapracık Köyü | 1 | 70 | %50,0 | MHP | %45,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 242 | %80,2 | BBP | %44,4 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 51 | %103,9 | CHP | %54,7 |
| Yıldırım Mah. | 18 | 5.692 | %74,5 | BBP | %43,7 |
| Yukarı Mah. | 3 | 1.026 | %75,8 | BBP | %51,1 |
| Yunusören Köyü | 1 | 109 | %91,7 | BBP | %37,1 |
| Yükselen Köyü | 1 | 65 | %96,9 | CHP | %60,3 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 28 | %92,9 | BBP | %42,3 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 253 | %85,8 | AKP | %44,6 |
| Çatalyol Köyü | 1 | 146 | %89,7 | AKP | %31,3 |
| Çekem Köyü | 1 | 36 | %94,4 | CHP | %72,7 |
| Çiçekliyurt Köyü | 1 | 45 | %75,6 | CHP | %79,4 |
| Örtülü Köyü | 1 | 67 | %52,2 | BBP | %28,6 |
| Üyük Köyü | 1 | 111 | %79,3 | BBP | %44,2 |
| İlyashacı Köyü | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %80,0 |
| İstiklal Mah. | 2 | 582 | %83,3 | BBP | %50,5 |
| İğdecik Köyü | 1 | 32 | %93,8 | CHP | %86,7 |
| İğdeliören Köyü | 1 | 65 | %53,9 | BBP | %51,4 |
| İğecik Köyü | 1 | 56 | %103,6 | CHP | %33,3 |