%56,3
DEM Parti birinci
61.030 geçerli oy · katılım %75,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silopi ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %56,3 ile birinci; 61.030 geçerli oy, katılım %75,9.
Kayıtlı seçmen 85.846 · Oy kullanan 65.125 (katılım %75,9) · Geçerli 61.030 · Geçersiz 4.095
Silopi İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 34.371 | %56,3 |
| GELECEK | 9.186 | %15,1 |
| AKP | 8.787 | %14,4 |
| CHP | 2.945 | %4,8 |
| YRP | 2.035 | %3,3 |
| MHP | 1.216 | %2,0 |
| HÜDA PAR | 1.142 | %1,9 |
| ZAFER | 605 | %1,0 |
| DEVA | 277 | %0,5 |
| BTP | 204 | %0,3 |
| BBP | 127 | %0,2 |
| VATAN | 85 | %0,1 |
| MİLLET | 50 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdulselam Gülyen · DEM · listede 1. sıra
- Asuman Külter · DEM · listede 2. sıra
- İsmail Değer · DEM · listede 3. sıra
- Perihan Nayır · DEM · listede 4. sıra
- Coşkun Onaç · DEM · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silopi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktepe Köyü | 1 | 313 | %68,1 | DEM | %69,2 |
| Akyıldız Köyü | 2 | 435 | %81,8 | AKP | %64,4 |
| Barbaros Mah. | 8 | 2.802 | %77,9 | DEM | %67,4 |
| Başak Köyü | 1 | 9 | %166,7 | DEM | %40,0 |
| Başak Mah. | 14 | 4.582 | %80,9 | DEM | %78,3 |
| Başverimli-Atatürk Mah. | 2 | 439 | %87,0 | AKP | %40,6 |
| Başverimli-Bahçelievler Mah. | 3 | 920 | %87,7 | DEM | %54,9 |
| Başverimli-Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.006 | %71,7 | AKP | %57,4 |
| Başverimli-Köprübaşı Mah. | 4 | 1.291 | %86,0 | CHP | %46,3 |
| Bostancı Köyü | 4 | 1.338 | %82,8 | DEM | %64,5 |
| Buğdaylı Köyü | 3 | 885 | %48,4 | GELECEK | %49,3 |
| Birlikköy | 1 | 332 | %73,8 | DEM | %59,7 |
| Cudi Mah. | 19 | 6.367 | %72,8 | DEM | %64,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.410 | %76,9 | DEM | %75,2 |
| Damlaca Köyü | 1 | 134 | %61,2 | AKP | %67,5 |
| Dedeler Köyü | 1 | 22 | %81,8 | DEM | %94,1 |
| Doruklu Köyü | 3 | 731 | %78,5 | DEM | %84,3 |
| Dicle Mah. | 27 | 8.626 | %68,9 | DEM | %51,3 |
| Esenli Köyü | 1 | 40 | %85,0 | AKP | %75,9 |
| Görümlü-Boğaz Mah. | 3 | 740 | %95,1 | AKP | %35,9 |
| Görümlü-Yeni Mah. | 6 | 1.782 | %94,7 | MHP | %30,4 |
| Görümlü-Yolağızı Mah. | 2 | 318 | %94,7 | MHP | %54,4 |
| Kapılı Köyü | 1 | 41 | %104,9 | AKP | %48,8 |
| Karşıyaka Mah. | 11 | 3.240 | %76,7 | DEM | %47,4 |
| Kavaközü Köyü | 2 | 404 | %59,7 | DEM | %65,3 |
| Kavallı Köyü | 3 | 781 | %79,9 | DEM | %75,5 |
| Kösreli Köyü | 1 | 33 | %100,0 | DEM | %46,9 |
| Mahmutlu Köyü | 2 | 473 | %96,0 | DEM | %69,9 |
| Nuh Mah. | 13 | 4.394 | %78,0 | DEM | %72,8 |
| Ofis Mah. | 23 | 7.493 | %70,2 | DEM | %55,4 |
| Ortaköy | 2 | 552 | %82,1 | DEM | %45,8 |
| Ovaköy | 1 | 30 | %60,0 | GELECEK | %77,8 |
| Pınarönü Köyü | 2 | 491 | %78,8 | DEM | %57,6 |
| Yeniköy | 3 | 567 | %76,5 | DEM | %70,4 |
| Yenişehir Mah. | 29 | 9.480 | %74,5 | DEM | %62,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 8 | 2.579 | %70,7 | DEM | %37,2 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 36 | %105,6 | AKP | %43,2 |
| Çalışkan-Atatürk Mah. | 2 | 414 | %99,0 | AKP | %43,6 |
| Çalışkan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 609 | %94,9 | YRP | %48,8 |
| Çalışkan-Fatih Mah. | 4 | 1.086 | %86,1 | AKP | %70,9 |
| Çalışkan-Vatan Mah. | 3 | 909 | %96,0 | AKP | %41,7 |
| Çardaklı Köyü | 4 | 1.101 | %93,6 | DEM | %62,5 |
| Çiftlikköyü | 5 | 1.558 | %63,5 | DEM | %73,7 |
| Özgen Köyü | 1 | 234 | %76,5 | DEM | %59,7 |
| Üçağaç Köyü | 2 | 409 | %78,7 | DEM | %55,7 |
| Şht. Harun Boy Mah. | 25 | 8.410 | %72,8 | DEM | %66,1 |