%36,5
CHP birinci
15.760 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayancık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %36,5 ile birinci; 15.760 geçerli oy, katılım %81,1.
Kayıtlı seçmen 20.329 · Oy kullanan 16.490 (katılım %81,1) · Geçerli 15.760 · Geçersiz 730
Ayancık İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.748 | %36,5 |
| AKP | 4.806 | %30,5 |
| MHP | 3.517 | %22,3 |
| YRP | 679 | %4,3 |
| İYİ | 381 | %2,4 |
| SAADET | 232 | %1,5 |
| EMEP | 208 | %1,3 |
| BTP | 62 | %0,4 |
| DEVA | 46 | %0,3 |
| MİLLET | 29 | %0,2 |
| VATAN | 28 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 24 | %0,2 |
Seçilenler
- Ergün Akyüz · CHP · listede 1. sıra
- Erkan Örnek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayancık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdülkadirköy | 1 | 117 | %80,3 | AKP | %45,1 |
| Akçakese Köyü | 1 | 89 | %93,3 | CHP | %43,0 |
| Akören Köyü | 1 | 235 | %86,8 | AKP | %43,4 |
| Aliköy | 1 | 200 | %91,0 | AKP | %33,7 |
| Armutluyazı Köyü | 1 | 106 | %70,8 | MHP | %63,4 |
| Avdullu Köyü | 1 | 67 | %95,5 | CHP | %51,6 |
| Aygördü Köyü | 1 | 149 | %88,6 | AKP | %55,4 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 107 | %92,5 | CHP | %42,3 |
| Aşağıköy | 2 | 411 | %92,5 | MHP | %43,3 |
| Babaköy | 1 | 64 | %70,3 | AKP | %54,6 |
| Babaçay Köyü | 1 | 239 | %86,2 | CHP | %40,9 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %53,5 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 78 | %69,2 | CHP | %47,1 |
| Bakırlızaviye Köyü | 1 | 178 | %89,3 | AKP | %41,6 |
| Belpınar Köyü | 1 | 58 | %62,1 | AKP | %44,1 |
| Beşiktaş Mah. | 4 | 1.141 | %86,2 | CHP | %47,0 |
| Büyükdüz Köyü | 1 | 70 | %88,6 | MHP | %58,3 |
| Büyükpınar Köyü | 1 | 127 | %89,8 | CHP | %42,6 |
| Cevizli Mah. | 12 | 3.713 | %77,9 | CHP | %47,4 |
| Davutlu Köyü | 1 | 173 | %93,6 | AKP | %43,5 |
| Dedeağaç Köyü | 1 | 109 | %51,4 | AKP | %63,5 |
| Denizciler Mah. | 1 | 144 | %91,7 | CHP | %67,4 |
| Dereköy | 1 | 194 | %93,3 | CHP | %34,3 |
| Dolay Köyü | 1 | 116 | %84,5 | CHP | %44,4 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 297 | %84,2 | MHP | %66,9 |
| Dibekli Köyü | 1 | 108 | %56,5 | AKP | %36,7 |
| Erdemli Köyü | 1 | 214 | %65,9 | AKP | %70,8 |
| Erikli Köyü | 1 | 138 | %89,9 | AKP | %34,8 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 47 | %100,0 | CHP | %42,2 |
| Göldağı Köyü | 1 | 147 | %83,0 | AKP | %40,2 |
| Gölköy | 1 | 177 | %83,6 | AKP | %35,7 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 127 | %89,0 | AKP | %30,9 |
| Gürsökü Köyü | 1 | 314 | %74,5 | AKP | %36,6 |
| Hacılı Köyü | 1 | 87 | %96,6 | MHP | %34,6 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 115 | %72,2 | AKP | %32,9 |
| Hatip Köyü | 1 | 206 | %73,8 | AKP | %45,5 |
| Hüseyinbey Köyü | 1 | 166 | %81,9 | AKP | %34,1 |
| Kaldırayak Köyü | 1 | 193 | %80,8 | AKP | %56,3 |
| Karakestane Köyü | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %34,6 |
| Karapınar Köyü | 1 | 154 | %87,0 | AKP | %46,9 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 103 | %90,3 | CHP | %49,4 |
| Kızılcakaya Köyü | 1 | 47 | %76,6 | CHP | %45,7 |
| Kozcuğaz Köyü | 1 | 108 | %89,8 | AKP | %40,6 |
| Kozsökü Köyü | 1 | 222 | %72,1 | AKP | %55,8 |
| Kurtköy | 1 | 157 | %89,8 | AKP | %53,2 |
| Köseyakası Köyü | 1 | 70 | %80,0 | MHP | %40,7 |
| Kütükköy | 1 | 180 | %81,7 | AKP | %39,7 |
| Maden Köyü | 1 | 279 | %87,8 | AKP | %67,4 |
| Mestan Köyü | 1 | 73 | %78,1 | AKP | %37,5 |
| Mustafakemalpaşa Köyü | 1 | 125 | %86,4 | CHP | %34,6 |
| Ortalık Köyü | 1 | 143 | %83,2 | AKP | %50,0 |
| Otmanlı Köyü | 1 | 219 | %81,7 | CHP | %34,7 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 327 | %75,5 | AKP | %52,1 |
| Sofu Köyü | 1 | 123 | %77,2 | MHP | %44,8 |
| Sulusökü Köyü | 1 | 57 | %52,6 | CHP | %69,0 |
| Söküçayırı Köyü | 1 | 152 | %94,7 | MHP | %49,6 |
| Tarakçı Köyü | 1 | 231 | %84,4 | AKP | %35,6 |
| Tepecik Köyü | 1 | 93 | %91,4 | AKP | %54,0 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 109 | %92,7 | MHP | %69,0 |
| Topağaç Köyü | 1 | 217 | %88,5 | CHP | %40,4 |
| Türkmen Köyü | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %61,0 |
| Uzunçam Köyü | 1 | 188 | %85,6 | CHP | %40,4 |
| Yalı Mah. | 12 | 3.619 | %74,0 | CHP | %46,5 |
| Yarenler Köyü | 1 | 207 | %90,8 | AKP | %68,4 |
| Yemişen Köyü | 1 | 90 | %77,8 | CHP | %42,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 113 | %96,5 | CHP | %56,2 |
| Yenigüler Köyü | 1 | 128 | %88,3 | AKP | %44,2 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 90 | %87,8 | AKP | %44,0 |
| Zaviye Köyü | 1 | 262 | %90,8 | AKP | %38,8 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 100 | %92,0 | MHP | %36,4 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 110 | %87,3 | CHP | %44,2 |
| Çaylıoğlu Köyü | 1 | 167 | %80,8 | AKP | %46,8 |
| Çayiçi Mah. | 5 | 1.202 | %79,5 | CHP | %47,2 |
| Ömerdüz Köyü | 1 | 36 | %66,7 | MHP | %62,5 |
| Ünlüce Köyü | 1 | 111 | %83,8 | AKP | %38,2 |
| İnaltı Köyü | 1 | 120 | %94,2 | CHP | %58,4 |