%48,0
DEM Parti birinci
79.674 geçerli oy · katılım %75,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Siirt Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %48,0 ile birinci; 79.674 geçerli oy, katılım %75,0.
Kayıtlı seçmen 115.241 · Oy kullanan 86.397 (katılım %75,0) · Geçerli 79.674 · Geçersiz 6.723
Siirt Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 38.203 | %48,0 |
| AKP | 25.770 | %32,3 |
| MHP | 4.323 | %5,4 |
| HÜDA PAR | 2.011 | %2,5 |
| YRP | 1.982 | %2,5 |
| CHP | 1.768 | %2,2 |
| DEVA | 1.336 | %1,7 |
| ZAFER | 1.274 | %1,6 |
| BBP | 786 | %1,0 |
| İYİ | 562 | %0,7 |
| SAADET | 493 | %0,6 |
| BTP | 265 | %0,3 |
| SOL | 209 | %0,3 |
| DP | 208 | %0,3 |
| MİLLET | 143 | %0,2 |
| VATAN | 62 | %0,1 |
Seçilenler
- Savaş Güneş · DEM · listede 1. sıra
- Müslim Hazinoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cemile Altan · DEM · listede 2. sıra
- Hayrettin Seyhan · DEM · listede 3. sıra
- Müşerrif Aydın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Elif Akan · DEM · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Siirt Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afetevleri Mah. | 25 | 7.983 | %75,3 | DEM | %48,6 |
| Akdoğmuş Köyü | 1 | 145 | %94,5 | DEM | %66,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 282 | %73,1 | DEM | %64,3 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 88 | %55,7 | HÜDA PAR | %32,7 |
| Alan Mah. | 10 | 3.364 | %73,5 | DEM | %68,4 |
| Algül Mah. | 5 | 1.583 | %79,7 | DEM | %66,1 |
| Bahçelievler Mah. | 54 | 18.014 | %72,6 | DEM | %38,6 |
| Barış Mah. | 45 | 15.269 | %74,9 | DEM | %54,4 |
| Batı Mah. | 2 | 537 | %82,1 | DEM | %66,5 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 69 | %63,8 | YRP | %50,0 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 22 | %100,0 | DEM | %95,5 |
| Beşyol Köyü | 1 | 89 | %55,1 | DEM | %95,7 |
| Bostancık Köyü | 1 | 50 | %68,0 | AKP | %60,6 |
| Conkbayır Mah. | 7 | 2.171 | %80,5 | DEM | %78,3 |
| Demirkaya Köyü | 1 | 130 | %82,3 | DEM | %82,7 |
| Doluharman Köyü | 2 | 503 | %68,6 | AKP | %87,1 |
| Doğan Mah. | 20 | 6.666 | %82,6 | DEM | %48,5 |
| Dumlupınar Mah. | 6 | 1.780 | %79,4 | DEM | %75,7 |
| Ekmekçiler Köyü | 2 | 479 | %90,4 | AKP | %44,6 |
| Eğlence Köyü | 1 | 80 | %42,5 | AKP | %82,4 |
| Gökçebağ-Bağlar Mah. | 2 | 661 | %85,3 | AKP | %51,1 |
| Gökçebağ-Koçpınar Mah. | 1 | 174 | %91,4 | AKP | %47,3 |
| Gökçebağ-Yeni Mah. | 3 | 915 | %85,6 | DEM | %57,3 |
| Halenze Mah. | 1 | 308 | %62,0 | AKP | %61,7 |
| Kalender Köyü | 1 | 25 | %52,0 | AKP | %45,5 |
| Karakol Mah. | 1 | 342 | %79,2 | DEM | %64,5 |
| Kavaközü Köyü | 1 | 180 | %77,2 | DEM | %42,6 |
| Kayaboğaz Köyü | 1 | 49 | %73,5 | DEM | %64,7 |
| Kemerli Köyü | 1 | 189 | %70,9 | AKP | %48,4 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 284 | %67,6 | AKP | %50,0 |
| Konacık Köyü | 1 | 82 | %64,6 | DEM | %56,0 |
| Kooperatif Mah. | 50 | 16.762 | %72,7 | DEM | %41,8 |
| Koçlu Köyü | 1 | 88 | %75,0 | DEM | %60,0 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 170 | %67,1 | AKP | %49,5 |
| Meydandere Köyü | 2 | 577 | %83,9 | AKP | %65,9 |
| Meşelidere Köyü | 1 | 49 | %65,3 | DEM | %50,0 |
| Ormanardı Köyü | 1 | 88 | %67,1 | DEM | %67,2 |
| Pınarca Köyü | 1 | 340 | %75,0 | AKP | %31,2 |
| Pınarova Köyü | 1 | 37 | %70,3 | DEM | %75,0 |
| Sakarya Mah. | 3 | 844 | %79,9 | DEM | %72,8 |
| Sarıtepe Köyü | 1 | 144 | %91,0 | DEM | %66,4 |
| Sağırsu Köyü | 1 | 222 | %96,0 | AKP | %37,8 |
| Sağlarca Köyü | 1 | 22 | %36,4 | DEM | %60,0 |
| Tınaztepe Mah. | 3 | 1.041 | %75,8 | DEM | %57,1 |
| Tuzkuyusu Köyü | 1 | 348 | %72,1 | DEM | %48,5 |
| Ulus Mah. | 8 | 2.648 | %76,1 | DEM | %75,9 |
| Veysel Karani Mah. | 17 | 5.761 | %74,5 | DEM | %44,9 |
| Yazlıca Köyü | 1 | 21 | %71,4 | DEM | %76,9 |
| Yağmurtepe Köyü | 1 | 161 | %52,2 | DEM | %71,8 |
| Yeni Mah. | 56 | 18.721 | %74,2 | AKP | %40,3 |
| Yerlibahçe Köyü | 1 | 155 | %65,8 | DEM | %68,0 |
| Yokuşbağları Köyü | 1 | 172 | %52,3 | DEM | %73,8 |
| Zorkaya Köyü | 1 | 42 | %28,6 | AKP | %63,6 |
| Çal Mah. | 9 | 2.944 | %73,6 | DEM | %74,1 |
| Çağbaşı Köyü | 1 | 61 | %90,2 | DEM | %57,7 |
| Ülkü Mah. | 2 | 489 | %68,7 | AKP | %42,9 |
| İnkapı Köyü | 1 | 227 | %90,3 | DEM | %58,8 |
| İnönü Mah. | 2 | 594 | %82,2 | DEM | %67,9 |