%46,8
AK PARTİ birinci
26.065 geçerli oy · katılım %79,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayeli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,8 ile birinci; 26.065 geçerli oy, katılım %79,3.
Kayıtlı seçmen 34.069 · Oy kullanan 27.008 (katılım %79,3) · Geçerli 26.065 · Geçersiz 943
Çayeli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.196 | %46,8 |
| MHP | 8.469 | %32,5 |
| CHP | 1.801 | %6,9 |
| YRP | 1.470 | %5,6 |
| İYİ | 587 | %2,3 |
| ZAFER | 567 | %2,2 |
| SAADET | 322 | %1,2 |
| BBP | 313 | %1,2 |
| BTP | 77 | %0,3 |
| DEVA | 72 | %0,3 |
| DP | 56 | %0,2 |
| MİLLET | 41 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 38 | %0,2 |
| VATAN | 30 | %0,1 |
| SOL | 26 | %0,1 |
Seçilenler
- Musa Çağıran · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Atiş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ömer Latif Yağcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çayeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullahhoca Köyü | 1 | 150 | %81,3 | AKP | %45,2 |
| Adalar Mah. | 1 | 102 | %119,6 | AKP | %58,6 |
| Armutlu Köyü | 1 | 254 | %87,4 | AKP | %60,3 |
| Aşıklar Köyü | 2 | 541 | %86,9 | AKP | %50,5 |
| Başköy | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %46,8 |
| Beyazsu Köyü | 1 | 320 | %75,3 | AKP | %40,6 |
| Beşikçiler Köyü | 1 | 161 | %87,6 | AKP | %57,4 |
| Buzlupınar Köyü | 2 | 376 | %70,0 | AKP | %57,0 |
| Büyükcaferpaşa Mah. | 1 | 243 | %87,2 | AKP | %76,4 |
| Büyükköy-Altıntaş Mah. | 1 | 159 | %64,8 | AKP | %68,7 |
| Büyükköy-Arkadere Mah. | 1 | 131 | %80,9 | AKP | %54,3 |
| Büyükköy-Demirciler Mah. | 1 | 290 | %85,2 | AKP | %59,7 |
| Büyükköy-Gümüştaş Mah. | 1 | 115 | %78,3 | AKP | %61,5 |
| Büyükköy-Merkez Mah. | 2 | 416 | %87,3 | AKP | %69,9 |
| Büyükköy-Soğuksu Mah. | 1 | 166 | %69,3 | AKP | %62,8 |
| Büyükköy-Çavuşlu Mah. | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %84,1 |
| Büyükköy-Çaycılar Mah. | 2 | 532 | %86,5 | AKP | %49,1 |
| Büyüktaşhane Mah. | 5 | 1.288 | %77,1 | AKP | %44,8 |
| Demirhisar Köyü | 2 | 376 | %83,2 | AKP | %55,7 |
| Derecik Köyü | 2 | 467 | %81,4 | AKP | %71,5 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 112 | %86,6 | AKP | %54,7 |
| Erdemli Köyü | 1 | 110 | %91,8 | AKP | %54,5 |
| Erenler Köyü | 1 | 317 | %85,5 | AKP | %45,0 |
| Esendağ Köyü | 1 | 253 | %82,2 | MHP | %72,3 |
| Eskipazar Mah. | 8 | 2.504 | %77,5 | AKP | %44,3 |
| Gemiciler Köyü | 1 | 134 | %87,3 | AKP | %58,6 |
| Gürgenli Köyü | 2 | 355 | %83,4 | AKP | %53,5 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 161 | %68,9 | CHP | %50,9 |
| Güzeltepe Köyü | 2 | 443 | %83,5 | MHP | %42,7 |
| Haremtepe Köyü | 3 | 547 | %72,2 | AKP | %44,8 |
| Hassadıklar Mah. | 1 | 200 | %76,0 | MHP | %48,6 |
| Kaptanpaşa Köyü | 2 | 373 | %77,5 | AKP | %51,3 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 359 | %86,1 | AKP | %52,0 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 174 | %90,8 | AKP | %35,3 |
| Kemerköy | 2 | 377 | %87,3 | AKP | %47,0 |
| Kesmetaş Mah. | 2 | 608 | %78,6 | AKP | %48,9 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 178 | %87,6 | AKP | %31,0 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 159 | %78,6 | AKP | %61,0 |
| Küçükcaferpaşa Mah. | 1 | 226 | %71,7 | AKP | %59,0 |
| Küçüktaşhane Mah. | 2 | 516 | %81,0 | AKP | %41,7 |
| Latifli Köyü | 1 | 265 | %83,0 | AKP | %46,2 |
| Limanköy Mah. | 2 | 687 | %75,4 | AKP | %42,2 |
| Madenli-Aloğlu Mah. | 2 | 417 | %89,9 | MHP | %48,5 |
| Madenli-Gürçam Mah. | 1 | 104 | %86,5 | MHP | %64,4 |
| Madenli-Habiboğlu Mah. | 1 | 164 | %77,4 | AKP | %46,3 |
| Madenli-Kazancılar Mah. | 1 | 124 | %93,6 | MHP | %50,9 |
| Madenli-Maden Mah. | 1 | 289 | %91,4 | AKP | %46,6 |
| Madenli-Merkez Mah. | 2 | 491 | %89,4 | MHP | %44,5 |
| Madenli-Seslidere Mah. | 1 | 202 | %86,6 | AKP | %47,1 |
| Madenli-Topkaya Mah. | 1 | 162 | %85,2 | MHP | %53,3 |
| Madenli-Yazıcılar Mah. | 1 | 209 | %90,4 | AKP | %34,0 |
| Madenli-Yeni Mah. | 2 | 335 | %85,4 | AKP | %45,2 |
| Madenli-Çamlıca Mah. | 1 | 202 | %93,6 | MHP | %49,5 |
| Maltepe Köyü | 1 | 283 | %91,9 | AKP | %58,0 |
| Musadağı Köyü | 1 | 224 | %87,5 | CHP | %43,2 |
| Ormancık Köyü | 1 | 153 | %83,7 | AKP | %53,9 |
| Ortaköy | 1 | 330 | %84,9 | MHP | %39,3 |
| Sabuncular Mah. | 3 | 724 | %79,4 | MHP | %42,6 |
| Sarısu Köyü | 1 | 219 | %72,2 | AKP | %55,5 |
| Sefalı Köyü | 1 | 343 | %88,6 | MHP | %35,6 |
| Selimiye Köyü | 1 | 223 | %76,2 | AKP | %55,3 |
| Sırtköy | 1 | 337 | %63,2 | AKP | %71,2 |
| Taşhane Mah. | 2 | 480 | %82,1 | AKP | %47,4 |
| Uzundere Köyü | 1 | 90 | %81,1 | AKP | %51,4 |
| Yaka Mah. | 4 | 1.296 | %76,0 | MHP | %44,0 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.254 | %76,6 | AKP | %47,1 |
| Yamaçköy | 2 | 400 | %83,0 | AKP | %46,9 |
| Yanıkdağ Köyü | 1 | 258 | %50,4 | AKP | %65,9 |
| Yavuzlar Köyü | 1 | 106 | %89,6 | AKP | %44,1 |
| Yenicami Mah. | 1 | 158 | %70,3 | MHP | %54,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 137 | %86,9 | AKP | %40,2 |
| Yenihisar Köyü | 1 | 295 | %79,3 | AKP | %35,9 |
| Yenipazar Mah. | 15 | 4.747 | %73,7 | AKP | %42,5 |
| Yenitepe Köyü | 1 | 267 | %95,5 | AKP | %45,6 |
| Yeşilırmak Köyü | 1 | 98 | %58,2 | AKP | %45,6 |
| Yeşilköy | 1 | 155 | %89,0 | AKP | %55,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 235 | %48,5 | AKP | %55,1 |
| Yıldızeli Köyü | 1 | 149 | %86,6 | AKP | %60,0 |
| Zafer Köyü | 1 | 100 | %80,0 | AKP | %40,8 |
| Çataklıhoca Mah. | 1 | 183 | %62,3 | MHP | %47,3 |
| Çataldere Köyü | 1 | 238 | %88,7 | AKP | %44,3 |
| Çeşmeli Köyü | 1 | 236 | %69,1 | AKP | %72,2 |
| Çınartepe Köyü | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %54,1 |
| Çukurluhoca Köyü | 1 | 280 | %80,7 | CHP | %40,9 |
| Çilingir Köyü | 1 | 325 | %62,8 | AKP | %64,4 |
| İncesırt Mah. | 1 | 260 | %74,2 | AKP | %48,4 |
| İncesu Köyü | 1 | 36 | %41,7 | AKP | %53,3 |
| Şairler Mah. | 4 | 1.077 | %77,2 | AKP | %43,5 |
| Şirinköy | 1 | 212 | %92,5 | AKP | %39,2 |